Odbiór tarasu i balkonu – jak nie przeoczyć istotnych detali?

Odbiór tarasu i balkonu to etap często niedoceniany podczas całego procesu przejmowania mieszkania czy domu od dewelopera. O ile pomieszczenia wewnętrzne są zwykle skrupulatnie analizowane, o tyle te zewnętrzne nierzadko umykają naszej uwadze. Tymczasem błędy tutaj mogą być równie kosztowne. Oto kilka wskazówek, jak nie przeoczyć żadnych istotnych detali.

borowiki

Borowiki – encyklopedia o jednych z najbardziej pożądanych grzybów

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego borowiki cieszą się tak dużą popularnością? Borowiki to nie tylko smaczne grzyby jadalne, ale również fascynujące z naukowego punktu widzenia. W tym tekście wyczerpująco przybliżę Wam rodzaj borowików, ich charakterystykę, różnorodność gatunków i znaczenie w przyrodzie. Zapraszam do lektury!

kielichowiec pomarańczowy

Kielichowiec pomarańczowy – grzyb o wyjątkowych właściwościach

Kielichowiec pomarańczowy (Omphalotus olearius) to gatunek grzyba rzadko spotykany w Polsce. Wyróżnia się swoim lejkowatym kształtem oraz intensywnym świeceniem w ciemności. Ciekawostką jest zielone światło, jakie wydziela. Jest to grzyb ciepłolubny, występujący na południu Europy.

koźlarz czarny

Koźlarz czarny – poznaj właściwości i opis grzyba

Koźlarz czarny to gatunek grzyba jadalnego z rodziny borowikowatych, występujący w lasach liściastych w symbiozie z brzozą. W Polsce jest bardzo rzadki i objęty ochroną. Poznaj cechy, wygląd, właściwości i zastosowanie w kuchni koźlarza czarnego.

grzyby sowa kania

Grzyby sowa kania – charakterystyka jadalnego grzyba

Grzyby sowa kania zaliczane są do grzybów jadalnych i są uważane za bardzo smaczne. Choć niektórzy grzybiarze mylą je z trującym muchomorem, to jednak w rzeczywistości są całkowicie bezpieczne. Czubajka kania (macrolepiota procera) należy do rodziny pieczarkowatych i występuje w całej Polsce.

podgrzybek brzoskwiniowy

Podgrzybek brzoskwiniowy – poznaj właściwości tego grzyba

Pięknogrzybek brzoskwiniowy to gatunek grzybów z rodziny borowikowatych, występujący w ciepłych lasach liściastych. Jego kapelusz ma średnicę 3-8 cm i barwę żółtawą lub morelową. Rurki są jasnożółte, a trzon cylindryczny, żółty z pomarańczowym odcieniem. Miąższ po uszkodzeniu błękitnieje.

armillaria ostoyae

Armillaria ostoyae, zwany opieńką ciemną – charakterystyka gatunku

Armillaria ostoyae, potocznie nazywana opieńką ciemną, to gatunek grzyba z rodziny obręczakowatych, występujący w lasach iglastych i liściastych w całej Polsce. Jest grzybem jadalnym, chętnie zbieranym przez grzybiarzy. Charakteryzuje się ciemnobrązowym kapeluszem z łuskami i białym trzonem z pierścieniem.

mądziak psi

Mądziak psi – grzyb o niezwykłym wyglądzie i zapachu

Mądziak psi (Mutinus caninus) to niezwykle ciekawy i oryginalnie wyglądający grzyb z rodziny sromotnikowatych. Ma charakterystyczny stożkowaty kształt i wydziela intensywny zapach. Jest gatunkiem niejadalnym.

Twardzioszek czosnaczek

Twardzioszek czosnaczek – opis grzyba

Twardzioszek czosnaczek to pospolity w Polsce gatunek grzyba z rodziny twardzioszkowatych. Ze względu na charakterystyczny zapach czosnku jest cenionym grzybem jadalnym.

Krowiak aksamitny

Krowiak aksamitny – niezwykły grzyb leśny

Krowiak aksamitny to dość rzadki gatunek grzyba, występujący w lasach iglastych i mieszanych w Polsce oraz innych krajach Europy i Ameryki Północnej. Jego duże, ciemnobrązowe kapelusze z aksamitnym kutnerem na trzonie rosną na korzeniach drzew liściastych i iglastych od sierpnia do października.

borowik omglony

Borowik omglony – cechy i właściwości gatunku

Borowik omglony (Cyanoboletus pulverulentus) to gatunek grzyba z rodziny borowikowatych, występujący również w Polsce. Dawniej uznawany za grzyba jadalnego, obecnie ze względu na zawartość arsenu odradza się jego zbieranie.

lakówka

Lakówka pospolita – jadalny grzyb lasów

Lakówka pospolita (Laccaria laccata) to jeden z najpospolitszych i najszerzej rozprzestrzenionych grzybów występujących w lasach na terenie całej Polski.

Gołąbek jasnożółty

Gołąbek jasnożółty – cechy i opis grzyba

Gołąbek jasnożółty to gatunek grzybów z rodziny gołąbkowatych, występujący w wilgotnych lasach liściastych w Ameryce Północnej, Europie i Japonii. Jest grzybem jadalnym o cytrynowożółtym, lśniącym kapeluszu i białym miąższu.

Tęgoskór pospolity

Tęgoskór pospolity – informacje o tym grzybie

Tęgoskór pospolity to gatunek grzybów z rodziny tęgoskórowatych. Charakteryzuje się nieregularnym, kulistym kształtem bez trzonu i silnym zapachem. Jest twardy i ciężki, z grubym perydium. Występuje powszechnie w całej Polsce.

muchomor królewski

Muchomor królewski – właściwości i zastosowanie

Muchomor królewski (Amanita regalis) to gatunek grzybów z rodziny muchomorowatych, występujący w niektórych krajach Europy, m.in. w Polsce, gdzie jest rzadki i zagrożony wyginięciem. Poznaj jego cechy, wygląd, występowanie i zastosowanie.

Jak stworzyć mini-ogródek we własnym mieszkaniu? Praktyczny poradnik krok po kroku

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu niewielkiego ogródka z roślinami, nawet mieszkając w bloku. Okazuje się, że stworzenie mini-ogródka we własnym mieszkaniu jest całkiem proste! Wystarczy dobrać odpowiednie rośliny doniczkowe i zapewnić im właściwą pielęgnację. Poniższy poradnik pomoże Ci założyć własny mini-ogródek krok po kroku.