geokrata na skarpy

Geokrata na skarpy – stabilizacja osuwisk i wsparcie dla skalniaków

Skarpy prezentują się wspaniale – nie tylko te obsadzone bujną roślinnością, lecz także porośnięte trawą. Ich minusem jest stale osuwająca się ziemia zarówno na skutek podlewania, gwałtownych ulew, jak i po prostu od wiatru. Aby temu zapobiec, z pomocą przychodzi geokrata na skarpy.

klomby w ogrodzie

Klomby w ogrodzie – czym są klomby?

Klomby w ogrodzie to kompozycje roślin, w których centrum zwykle rosną drzewa. To charakterystyczne dla tej grupy kwietników. Do ich utworzenia możesz wykorzystać kolorowe krzewy i rośliny. Jaka roślinność najlepiej komponuje się w klombach? Jak należy o nie dbać? Sprawdź!

podkłady kolejowe w ogrodzie

Dlaczego podkłady kolejowe w ogrodzie nie są mile widziane?

Podkładom kolejowym w ogrodzie należy powiedzieć stanowcze nie! Są nadzwyczaj niebezpieczne dla roślin i zwierząt. Kontakt z nimi może doprowadzić do śmierci. Dlaczego podkłady kolejowe szczycą się złą sławą? Jaki impregnat wykorzystuje się do zwiększenia trwałości belek? Przekonaj się!

skalniak z opon

Skalniak z opon, czyli jak wykorzystać opony w ogrodzie

Popularność skalniaków nie maleje. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to bardzo kolorowa i prosta w uprawie rabata kwiatowa. Trend recyklingowy sprawił natomiast, że do łask wróciły ozdoby ogrodowe z opon, a wśród nich skalniak z opon. Jak go zrobić?

kukliki

Kukliki – kwiaty idealne na skalniak. Odmiany, uprawa i rozmnażanie

Kukliki (Geum) to rodzaj niskich bylin o drobnych, najczęściej pomarańczowych lub żółtych kwiatach przypominających pięciorniki. Aby jednak cieszyć się obfitym kwitnieniem kuklików, trzeba zapewnić im optymalne warunki uprawy. Poznaj wymagania tych roślin.

skalnica

Skalnica – roślina idealna na skalniak

Skalnica to niewielka roślina, która świetnie wygląda posadzona w ogrodzie lub na skalniaku. Ze względu na niewielkie wymagania przy uprawie oraz swój urok skalnica stała się w naszym kraju bardzo popularna. Sprawdź, czy to roślina, na którą również się zdecydujesz.