tawuła wczesna

Tawuła wczesna – uprawa, wymagania, pielęgnacja

Tawuła wczesna to krzew ozdobny słynący z pięknych i licznych białych kwiatów. Pojawiają się one już na przełomie kwietnia i maja. Spiraea arguta często rośnie w parkach i przydomowych ogrodach. Dowiedz się, jak pielęgnować ten krzew, żeby obficie kwitł.

róża damasceńska

Róża damasceńska – wyjątkowy krzew ozdobny do twojego ogrodu

Pięknie wyglądające kwiaty, które wydzielają piękny zapach. Brzmi jak idealna roślina do ogrodu? Róża damasceńska to przybysz z rejonu basenu Morza Śródziemnego, który ma fanów na całym świecie. Przeczytaj artykuł i poznaj zasady pielęgnacji krzewów tej róży.

trzmielina

Trzmielina – jak dbać o roślinę krok po kroku

Trzmielina to roślina często uprawiana w polskich ogrodach ze względu na swoje niezwykle ozdobne liście. Choć znanych jest około 120 gatunków trzmieliny, w naszym kraju w naturalnym środowisku występują jedynie dwa. Dowiedz się, jak prawidłowo o nie dbać, by stanowiły ozdobę ogrodu! 

perowskia

Perowskia łobodolistna – przyjaciółka zapylaczy i ogrodników

Perowskia łobodolistna to wyjątkowy półkrzew, który świetnie współgra z lawendą i szałwią. Pochodząca z syberyjskich pól roślina świetnie odnajduje się na polskich rabatach. Jak o nią dbać i jak sadzić? Przekonaj się, czytając ten tekst!

pieris japoński

Pieris japoński – ciekawy krzew do ogrodowego wrzosowiska

Pieris japoński jest wolno rosnącą rośliną na stanowiska półcieniste. Charakteryzuje się efektownym i obfitym kwitnieniem. Można ją spotkać w ogrodach, a także na tarasach w donicach. Poznaj odmiany polecane do uprawy amatorskiej.

piątak lancetowaty

Piątak lancetowaty – co to za kwiat? Uprawa i pielęgnacja

Piątak lancetowaty (Pentas lanceolata) to jednoroczny krzew z rodziny marzanowatych. Jego środowiskiem naturalnym jest Afryka. W Polsce występuje jako roślina sezonowa, głównie doniczkowa, ponieważ jest wrażliwa na mróz. Co warto wiedzieć o niej wiedzieć? Sprawdź!

tuje w ogrodzie inspiracje

Jak posadzić tuje w ogrodzie – inspiracje

Zastanawiasz się jak posadzić tuje w ogrodzie? To bardzo modne i funkcjonalne rośliny, które świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, ...