sedum burrito

Sedum burrito – dlaczego potrzebujesz tego zwisającego sukulenta?

Sedum burrito to nie tylko urocza nazwa, ale również prawdziwe meksykańskie korzenie! Kaskady mięsistych liści sukulenta sprawiają, że nie da się od nich odwrócić oczu. Żelazna wytrzymałość to kolejna zaleta, zachwycająca hodowców tej mało wymagającej rośliny.

patyczak kwiat

Patyczak kwiat – wszystko, co musisz wiedzieć o jego uprawie

Patyczak kwiat to roślina coraz częściej pojawiająca się w polskich domach. Choć jest sukulentem z rodziny kaktusowatych, w niczym nie przypomina kaktusa. Jest miękki, elastyczny i zwisający. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo go uprawiać!

mulenbekia

Mulenbekia (Muehlenbeckia) – ażurowe pnącze w doniczce

Mało jest pnączy, które tak zachwycają swoją urodą, jak mulenbekia. Ten niesamowity przedstawiciel rodziny rdestowatych znakomicie prezentuje się we wnętrzach boho. Jakie ma wymagania? Sprawdź, co musisz zapewnić mulenbekii by pięknie rosła!

surfinia

Surfinia – petunia zwisająca idealna do uprawy na balkonie

Surfinia to grupa odmian petunii ogrodowej, która z powodu jej zwisających pędów idealnie nadaje się na balkon. Opada z niego efektownymi kaskadami pnączy o pięknym kwitnieniu. Co trzeba wiedzieć o uprawie tej rośliny? Jak wyglądają jej kwiaty?

starzec rowleya

Starzec Rowleya – sznur zielonych korali

Starzec Rowleya – kwiat z kuleczkami zachwyca nietuzinkowym wyglądem, przywodzącym na myśl polski agrest. Jak dbać o tę roślinę uwielbiającą ciepłe i suche powietrze? Czy jest ona bezpieczna dla zwierząt i dzieci? Przeczytaj krótki poradnik pielęgnacji tego pięknego sukulenta!

peperomia prostrata

Peperomia prostrata – ekwadorskie maleństwo z nutą pikanterii

Rodzina peperomii liczy sobie aż 500 odmian! Peperomia prostrata to jedna z nich. Ta malutka roślinka to bardzo dobry wybór dla początkujących miłośników domowych ogrodów. Nie ma bowiem zbyt wielu wymagań. Jak jednak sprawić, by pięknie rosła? Sprawdź!