kanna - zimowanie

Kanna – zimowanie. Czy paciorecznik może rosnąć cały rok w gruncie?

Chcesz, aby Twój ogród zdobiła nietuzinkowa kanna? Zimowanie to temat, który powinieneś zgłębić. Roślina jest bardzo wrażliwa na niską temperaturę i wymaga długiego okresu wegetacji, dlatego jej uprawa nie należy do najprostszych. Sprawdź, jak zimować kanny!

lawenda po zimie jest sucha

Lawenda po zimie jest sucha – jak uratować roślinę?

Twoja lawenda po zimie jest sucha? Nie jest to problem, ponieważ istnieją skuteczne sposoby, aby ją ożywić. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak wiosną poradzić sobie z suchą lawendą.

Pelargonie po zimie

Pelargonie po zimie – jak ponownie przywrócić je do życia?

Co zrobić z pelargoniami po zimie? Dowiedz się, jak skutecznie przywrócić do życia kwiaty, które bezpiecznie zimowały w piwnicy lub garażu. Dzięki temu twój balkon znowu będzie kipiał intensywną barwą kwiatów pelargonii.

Sadzenie dalii po zimie

Sadzenie dalii po zimie – przewodnik krok po kroku

Jak zaplanować sadzenie dalii po zimie? Dalie to jedne z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kwiatów ogrodowych. Te piękne kwiaty są dostępne w wielu odmianach i kolorach, co czyni je idealnym wyborem do każdego ogrodu.

Hortensja po zimie

Hortensja po zimie – jak dbać o rośliny tego gatunku?

Hortensja po zimie powinna być odpowiednio pielęgnowana. Jest jedną z najbardziej popularnych i dekoracyjnych roślin ogrodowych, które mogą przetrwać zimę. O jej pięknych, kulistych kwiatach słyszały nawet osoby, niezajmujące się ogrodnictwem.

Żurawka po zimie

Żurawka po zimie. Jak pielęgnować tę bylinę?

Co należy zrobić z żurawką po zimie? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie zabiegi powinieneś wykonać, aby twoje byliny były zdrowe i piękne. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli cieszyć się bujnym kwieciem przez cały sezon.

Przycinanie budlei po zimie

Przycinanie budlei po zimie. Kiedy najlepiej przycinać budleję Dawida?

Przycinanie budlei po zimie to ważna czynność, która pomaga utrzymać ich zdrowy wygląd. Motyli krzew (inna nazwa budlei Dawida) to popularna roślina ozdobna, którą można zobaczyć w wielu ogrodach. Podpowiadamy, jak wykonać jej przycinanie, by bujnie kwitła.

Jak przyciąć róże po zimie

Jak przyciąć róże po zimie? Wyjaśniamy to!

Jak przyciąć róże po zimie, aby móc cieszyć się pięknem i zdrowymi kwiatami? To pytanie, które zadaje sobie wielu początkujących ogrodników. Nie jest ono wcale błahe, ponieważ od tej pracy zależy, jak będą wyglądać nasze kwiaty.

brunera po zimie

Brunera po zimie – najważniejsze zasady pielęgnacji

Brunera po zimie nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Bylina jest dość odporna na warunki atmosferyczne, powinna więc przetrwać nawet niskie temperatury. W artykule wyjaśniamy, czego potrzebuje wiosną.