drzewo wiśni

Drzewo wiśni – która odmiana jest najlepsza?

Drzewo wiśni nie ma dużych wymagań. Chcesz wiedzieć, czym się charakteryzuje i jak je prawidłowo uprawiać? Zapoznaj się z artykułem i wybierz najlepszą odmianę tej rośliny, dopasowaną do twojego ogrodu.

kakaowiec

Kakaowiec właściwy – jak wygląda uprawa kakao na plantacji?

Kakaowiec jest rośliną pochodzącą z tropikalnych lasów Ameryki Środkowej oraz Południowej, jednak obecnie uprawia się kakaowce także w innych rejonach świata. Największe plantacje znajdują się na terenie Afryki. Dowiedz się, jak wygląda produkcja kakao.

brzoskwinia inka

Brzoskwinia Inka – odmiana o dużych słodkich owocach

Brzoskwinie kojarzą się często z dużymi, soczystymi owocami. Okazuje się, że najlepiej smakują wtedy, gdy zostaną zerwane bezpośrednio z drzewa. Jak samemu uprawiać to drzewko ozdobne, by pięknie kwitło i wydawało smaczne owoce?

daktylowiec niski

Daktylowiec niski – uprawa i pielęgnacja

Daktylowiec niski to jeden z gatunków palmy naturalnie występujący na terenie Azji, jednak w uprawie doniczkowej zyskał popularność na całym ...

chlebowiec

Chlebowiec – jak wyglądają owoce tego oryginalnego gatunku?

Chlebowiec to inaczej drzewo bochenkowe lub drzewo chlebowe, które uprawiane jest w różnych zakątkach świata. Owoc chlebowca to oczywiście jadalna część rośliny. Czy wykazuje właściwości prozdrowotne? Poznaj jego wartości odżywcze.

rajska jabłoń

Rajska jabłoń odmieni ogród wiosną! Poznaj jej wymagania

Rajska jabłoń to jedno z tych drzew, które z pewnością warto mieć w swoim ogrodzie. Wiosną zachwyca wyjątkowym, obfitym kwitnieniem, a latem rodzi owoce – rajskie jabłuszka. Już za chwilę poznasz jej najpopularniejsze gatunki i odmiany.