kwiaty na taras długo kwitnące

Kwiaty na taras długo kwitnące – jakie wybrać?

Kwiaty na taras długo kwitnące to jeden z najpiękniejszych symboli lata. Zastanawiasz się, jakie rośliny będą zdobić twoje podwórko przez cały sezon? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Sprawdź, które kwiaty wymagają słońca, a które lepiej ustawić w cieniu i zadaszyć taras znajdujący się pod balkonem.

niecierpek nowogwinejski

Niecierpek nowogwinejski – uprawa rośliny i jej wymagania

Niecierpek nowogwinejski to roślina jednoroczna, którą często spotyka się na balkonach. Sprawdzi się jednak również w ogrodach i na wszystkich stanowiskach, gdzie jej kwiaty będą odpowiednio wyeksponowane. Przekonaj się, jak uprawiać tę roślinę.

fuksja mieszańcowa

Fuksja mieszańcowa (Fuchsia hybrida) – jej uprawa, nawożenie i pielęgnacja

Fuksja mieszańcowa jest hybrydą, czy inaczej mieszańcem kilku różnych gatunków fuksji. Ogrodnicy upodobali sobie tę piękną roślinę i cały czas tworzą z niej nowe gatunki. Dziś nie sposób już ustalić jej pochodzenia, dlatego też wszystkie oznaczane są łacińską nazwą Fuchsia hybrida.

pelargonia rabatowa

Pelargonia rabatowa – roślina do ogrodu i na słoneczny balkon

Pelargonia rabatowa, podobnie jak wiele innych roślin z tego rodzaju, jest uwielbiana przez entuzjastów roślin. Można ją uprawiać zarówno na rabatach, jak i w pojemnikach. Sprawdź, co zrobić, by roślina odwdzięczyła się pięknymi kwiatami.