Przy okazji wiosennych porządków w ogrodzie warto zaplanować tegoroczne siewy. Jeśli lubisz otaczać się pięknymi i kolorowymi kwiatami, z pewnością przypadną ci do gustu nasze propozycje. Oto najpiękniejsze rośliny jednoroczne.

Rośliny jednoroczne nadają się do uprawy w gruncie i doniczkach. Charakteryzują się szybkim wzrostem i są łatwe w pielęgnacji. Możesz obserwować, jak z dnia na dzień zmieniają się i rosną, aby w pełni sezonu zachwycić twoje oczy różnorodnością barwnych kwiatów.

Kwiaty jednoroczne – uprawa kwitnących roślin w pojemnikach

W uprawie ogrodowej rośliny jednoroczne i dwuletnie zajmują specjalne miejsce. Szybko rosną i nie wymagają dużego nakładu pracy. Zazwyczaj ich podstawowa pielęgnacja ogranicza się do odchwaszczania, podlewania oraz stosowania nawozu wieloskładnikowego do roślin kwitnących. Kwiaty jednoroczne, które można uprawiać w pojemniku na balkonie, charakteryzują się długim okresem wegetacji, obfitym kwitnieniem i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Najpiękniejsze z nich to długo kwitnące ślazówki, smagliczki, nasturcje, nagietki oraz pachnąca maciejka.

Najładniejsze gatunki roślin jednorocznych do ogrodu – termin siewu nasion kwiatów

Rośliny jednoroczne polecane do uprawy w ogrodzie to m.in. aksamitka, która idealnie nadaje się na obrzeża. Jej specyficzny zapach odstrasza uciążliwe owady. Ozdobne kwiaty cynii i astrów można uciąć i wstawić do wazonu. Również kwiatostan słonecznika na długim pędzie stanowi oryginalną ozdobę. Przed siewem wprost do gruntu należy odpowiednio przygotować glebę, odchwaścić ją i wymieszać z kompostem. Wtedy twoje rośliny jednoroczne dostaną wszystko, czego potrzebują, aby bujnie rosnąć i obficie zakwitnąć na rabacie.

Warto dobrze zaplanować siewy, aby rośliny jednoroczne zdążyły wyrosnąć w optymalnych dla siebie warunkach. Pamiętaj o okrywaniu siewek, gdy istnieje ryzyko wiosennych przymrozków. Jeśli korzystasz z gotowej rozsady, pamiętaj, aby sadzić rośliny do gruntu po połowie maja. Ciesz się pięknym ogrodem lub uprawą na balkonie.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022