dalia olbrzymia

Dalia olbrzymia – co to za roślina i jak ją pielęgnować?

Dalia olbrzymia to roślina, która w warunkach naturalnych osiąga imponujące rozmiary. Ze względu na piękne kwiaty często pojawia się w przydomowych ogródkach. Dowiedz się, jak sądzić tę odmianę i czego potrzebuje do prawidłowego wzrostu.

dzwonek brzoskwiniolistny

Dzwonek brzoskwiniolistny – wymagania i uprawa

Dzwonek brzoskwiniolistny, czyli Campanula persicifolia, budzi zainteresowanie ze względu na kolor i wygląd kwiatów. Ta atrakcyjna wizualnie bylina często spotykana jest w stanie dzikim, oraz uprawiana w ogrodzie. Sprawdź, co zrobić, aby zapewnić jej jak najlepsze warunki do wzrostu.

rośliny w opasce wokół domu

Rośliny w opasce wokół domu – poradnik

Opaska wokół domu pełni bardzo ważną funkcję. Coraz częściej odchodzi się od typowego brukowania i betonowania tego niewielkiego odcinka terenu. Dowiedz się, które rośliny w opasce wokół domu warto zasadzić i dlaczego.

kamelia japońska

Kamelia japońska – gwiazda ogrodu delikatna jak płatek róży

Kamelia japońska to niezwykle piękny, ale jednocześnie trudny w uprawie kwiat ozdobny. Wymagania ma iście królewskie, jednak za wspaniałą opiekę odwdzięcza się cudownym kwitnieniem. Jak dbać o tę roślinę i czego potrzebuje? Sprawdź!

skrzyp zimowy

Skrzyp zimowy: uprawa i pielęgnacja Equisetum hyemale

Skrzyp zimowy przez wiele osób nazywany jest polskim bambusem. Należy do rodziny wieloletnich bylin zimozielonych, które występują w środowisku przywodnym lub wodnym. Sprawdź, czym charakteryzuje się Equisetum hyemale oraz jak wygląda jego uprawa.

najszybciej rosnąza roślina

Najszybciej rosnąca roślina do ogrodu – szybko rosnące gatunki 

Dowiedz się, jaka jest najszybciej rosnąca roślina, którą warto zasadzić w ogrodzie. Jeśli planujesz zagospodarowanie wolnej przestrzeni w ogrodzie, nie musisz czekać latami, by móc cieszyć się bujną roślinnością. Możesz postawić na szybko rosnące gatunki.

amsonia

Amsonia – intrygujący kwiat ozdobny

Amsonia to roślina, której spora popularność z dawnych lat wraca i budzi coraz większe zainteresowanie. Jej najpopularniejsze gatunki mogą stanowić dość oryginalną ozdobę ogrodu.

rośliny okrytonasienne

Rośliny okrytonasienne – biologia i rozmnażanie

Zagadnienia związane ze sposobem rozmnażania roślin są ciekawym obszarem nauki. Kwitnienie, zapylenie, zawiązywanie owoców i wytwarzanie nasion to etapy tego fascynującego procesu. Sprawdź, czym charakteryzują się rośliny okrytonasienne.

rośliny włókniste

Rośliny włókniste uprawiane w Polsce. Uprawa lnu i konopi

Konopie włókniste są roślinami, które dostarczają wysokiej jakości włókna. Z kolei len od dawnych czasów był uprawiany w Polsce na surowiec do wyrobu płótna. Sprawdź, jakie dokładnie wymagania mają rośliny włókniste.

rośliny na słońce i suszę

Rośliny na słońce i suszę do ogrodu. Jakie odmiany na słoneczne rabaty?

Rośliny na słońce i suszę nie mają wygórowanych wymagań glebowych, dobrze znoszą niedostatek wody. Ich uprawa jest mało skomplikowana, a mimo to zdobią ogrody wielobarwnymi kwiatami. Zapoznaj się z propozycjami roślin, które spokojnie możesz posadzić na słonecznej rabacie.

rośliny dwuliścienne

Rośliny dwuliścienne w ogrodzie. Porównanie chwastów

Rośliny dwuliścienne różnią się od jednoliściennych liczbą liścieni, czyli liści zarodkowych. Rozwijają się one we wnętrzu nasiona po to, aby odżywiać młodą roślinkę, zanim wypuści pierwsze liście właściwe. Poznaj gatunki chwastów dwuliściennych.

rośliny osuszające teren

Rośliny osuszające teren – co sadzić na podmokłej działce?

Ciągle wilgotne podłoże może utrudniać założenie ogrodu lub nawet eksploatację domu. Jednym ze sposobów, by wyeliminować ten problem, jest sadzenie odpowiednich gatunków flory. Dowiedz się, które rośliny osuszające teren można zasadzić na wilgotnym gruncie.

Hortensja Anabelle

Hortensja Annabelle – wdzięczny i obfity krzew

Hortensja 'Annabelle' jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych przedstawicielek tego gatunku w polskich ogrodach. Zachwyca pięknymi kwiatami, a oprócz tego jest stosunkowo łatwa w uprawie. Jak o nią zadbać? Przekonaj się już teraz!

koleus blumego

Koleus Blumego (Coleus blumei) – uprawa w ogrodzie i na balkonie

Główną ozdobą koleusa Blumego są jego wybarwione, dekoracyjne liście. Możesz uprawiać go w ogrodzie i na parapecie mieszkania. To roślina krótkowieczna, która nie jest przystosowana do niskich temperatur. Odpowiednie zadbanie pomoże utrzymać roślinę w dobrym zdrowiu.