monstera żółte liście

Monstera – żółte liście, skąd się biorą?

Monstera – żółte liście u rośliny. Co jest przyczyną ich żółknięcia? W jaki sposób zastopować ten proces? Brak odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do powolnego obumierania rośliny. Sprawdź, co powoduje obumieranie liści i jak temu zapobiec. 

fytoftoroza

Fytoftoroza – groźna choroba grzybowa iglaków i roślin ozdobnych

Fytoftoroza to niebezpieczna choroba roślin, która w szybkim czasie może doprowadzić do obumarcia rośliny oraz porazić sąsiadujące okazy. Dowiedz się, jakie są objawy choroby, jak odkazić roślinę i co zrobić, żeby zabezpieczyć roślinę przed fytoftorozą.

zgorzel zgnilakowa storczyka

Zgorzel zgnilakowa storczyka — jakie są jej objawy? Jak leczyć?

Zgorzel zgnilakowa storczyka to powszechna choroba grzybowa roślin ozdobnych hodowanych głównie w warunkach domowych. Jak można rozpoznać jej objawy? Czy da się skutecznie zapobiec schorzeniu? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, ten tekst pomoże Ci je znaleźć.

Leukostomoza drzew pestkowych

Leukostomoza drzew pestkowych — objawy, zapobieganie i leczenie

Leukostomoza drzew pestkowych bywa nazywana również apopleksją roślin. Choroba dotyka przede wszystkim drzew owocowych, w tym wiśni, brzoskwini, czereśni i wszystkich drzew, które wydają pestkowe owoce. Jakie są typowe objawy schorzenia? Czy można skutecznie zapobiec utracie upraw? Jak ją zwalczać? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, to czytaj dalej.

guzowatość korzeni

Guzowatość korzeni — jak ją rozpoznać i leczyć?

Guzowatość korzeni to choroba roślin, za rozwój której odpowiedzialna jest bakteria z rodzaju Agrobacterium tumefaciens. Jak można rozpoznać jej objawy? Czy istnieją skuteczne sposoby na walkę ze schorzeniem roślin? Czytaj dalej!

werticilioza

Werticilioza — jak ją rozpoznać i leczyć?

Werticilioza to częsta choroba roślin spowodowana przez grzyba z rodzaju Verticillium. Jak można rozpoznać jej objawy? Czy można uchronić przed nią swoje plony? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i inne pytania, to czytaj dalej.

osutka sosny

Osutka sosny — czym jest choroba iglaków?

Osutka sosny jest groźną chorobą atakującą drzewa iglaste. Jak rozpoznać pierwsze jej objawy? Jak zwalczać infekcję tego popularnego grzyba? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to czytaj dalej.

choroby cisów

Jakie choroby cisów są najczęściej spotykane?

Chcesz poznać choroby cisów? Przeczytaj nasz artykuł! Znajdziesz w nim najczęściej występujące infekcje oraz skuteczne sposoby ich zwalczania. Dowiesz się też jak rozpoznać, czy cisy są atakowane przez szkodniki!