eszeweria

Eszeweria – wyjątkowo ozdobny sukulent z Meksyku

Eszeweria to świetny wybór, jeśli marzy ci się dekoracyjna roślina w domu, ale często zapominasz o podlewaniu. Dzięki różnorodności odmian z pewnością dobierzesz taki gatunek, który będzie pasował do twojego wnętrza. Dowiedz się więcej o pielęgnacji i wyglądzie tych roślin.

aloes drzewiasty

Aloes Drzewiasty (Aloe Arborescens)

Aloes drzewiasty znany jest z właściwości leczniczych i dekoracyjnych. Obecnie stawia się go w sypialni, ale w starożytności Egipcjanie wkładali go do grobowców, jako drogowskaz do krainy umarłych. Co wyjątkowego ma w sobie ta łatwa w utrzymaniu roślina?

sedum burrito

Sedum burrito – dlaczego potrzebujesz tego zwisającego sukulenta?

Sedum burrito to nie tylko urocza nazwa, ale również prawdziwe meksykańskie korzenie! Kaskady mięsistych liści sukulenta sprawiają, że nie da się od nich odwrócić oczu. Żelazna wytrzymałość to kolejna zaleta, zachwycająca hodowców tej mało wymagającej rośliny.

pieniążek

Pieniążek – roślina, której liście przypominają monety

Jeśli szukasz wyjątkowej rośliny do swojego domu, powinieneś wiedzieć, że jedną z tych wartych uwagi jest pieniążek. Nietypowy kształt jego liści z pewnością przykuje wzrok każdego odwiedzającego cię gościa. Dowiedz się, jak odpowiednio pielęgnować pieniążka.

gasteria

Gasteria – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Gasteria to ostatnio dość popularny sukulent. Dowiedz się, jak najlepiej go uprawiać. Poznaj też najpopularniejsze odmiany gasterii. Dzięki temu artykułowi, uprawa i pielęgnacja nie będzie dla ciebie tajemnicą! Zapraszamy do przeczytania artykułu.

haworsja

Haworsja – zjawiskowa roślina dla leniwych

Haworsja to sukulent, którego grube liście tworzą piękną, wzorzystą rozetę. Ma niewielkie wymagania, dlatego świetnie sprawdzi się dla osób początkujących. Przeczytaj nasz poradnik uprawy haworsji i poznaj zastosowanie rośliny. 

sansewieria cylindryczna

Sansewieria cylindryczna – dlaczego wszyscy kochamy wężownicę?

Sansewieria cylindryczna to wzniosła roślina o wertykalnej postawie. Ciemnozielone liście o szpikulcowatym kształcie w warunkach domowych dorastają do maksymalnie 1 metra. W naturze, czyli w południowo-zachodniej Afryce, mogą mieć nawet 2 metry!

soliród

Soliród zielny (Salicornia europaea) – jakie ma właściwości?

To roślina zielona należąca do sukulentów, która naturalnie występuje na terenie Azji i Afryki Północnej. Czasem, choć zdarza się to raczej rzadko, jej uprawa jest możliwa w Polsce. W naszym kraju gatunek ten objęty został ścisłą ochroną.

haworsja wąskolistna

Haworsja wąskolistna – co warto wiedzieć o uprawie tego sukulenta?

Sukulent często mylony z aloesem to haworsja wąskolistna. Roślina wyróżnia się tym, że tworzy rozetki z pięknie nakrapianych liści. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o haworsji i jak utrzymać jej piękny wygląd. Przekonaj się, czy to propozycja dla ciebie!

grubosz drzewiasty

Grubosz drzewiasty – może wyglądać jak drzewko bonsai

Grubosze to roślina z bardzo dużą rodziną – ma aż kilkaset gatunków. Jednym z najbardziej znanych jest grubosz drzewiasty. Swoją popularność zawdzięcza wyglądowi, ponieważ przypomina małe drzewko. Jakie są jego wymagania dotyczące podłoża, jak go pielęgnować i czy rzeczywiście ma właściwości lecznicze?

żywe kamienie

Żywe kamienie – czy to głazy?

Żywe kamienie mogą zaskoczyć niejedną osobę! Lithops to roślina do złudzenia przypominająca drobne kolorowe kamyczki. Jeśli szukasz nietuzinkowej ozdoby i chcesz się dowiedzieć, jak o nią dbać, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

starzec rowleya

Starzec Rowleya – sznur zielonych korali

Starzec Rowleya – kwiat z kuleczkami zachwyca nietuzinkowym wyglądem, przywodzącym na myśl polski agrest. Jak dbać o tę roślinę uwielbiającą ciepłe i suche powietrze? Czy jest ona bezpieczna dla zwierząt i dzieci? Przeczytaj krótki poradnik pielęgnacji tego pięknego sukulenta!

sansewieria

Sansewieria – żelazna roślina do domu i biura

Sansewieria, inaczej wężownica, to roślina o charakterystycznych ozdobnych liściach. Ich kształt może być różny w zależności od odmiany. Sansa uznawana jest za niezwykle wytrzymałą roślinę, łatwą w uprawie i niekłopotliwą. Poznaj proste zasady pielęgnacji sansewierii.