ceropegia woodii

Ceropegia woodii – łatwe w utrzymaniu romantyczne pnącza

Ceropegia woodii to liściasty sukulent, który niewielkim kosztem i wysiłkiem ożywi każde wnętrze. Mięsiste liście w kształcie serduszek, zwisające prosto z okna, zachwycą każdego! Jak odpowiednio dbać o tę roślinę? W jakich warunkach będzie się czuła najlepiej?

mandevilla

Mandevilla to przepiękne pnącze, które ozdobi każdy taras i balkon

Mandevilla to z całą pewnością wyjątkowa roślina. Ma przepiękne, duże kwiaty, które wyróżniają się na tle gęstych, zielonych liści. Jeśli chcesz ozdobić swój taras lub balkon, mandeville idealnie się w tym celu sprawdzą. Poznaj zastosowanie tych roślin!

cissus

Cissus – najpopularniejszy bluszcz domowy

Cissusy to pnącza, którymi bardzo chętnie ozdabiamy nasze domy. Ich piękne liście stanowią wyjątkową dekorację. Do najpopularniejszych gatunków cissusów należą: cissus rombolistny, australijski, różnobarwny i cissus amazonica. Dowiedz się, jak o nie odpowiednio dbać i pielęgnować.

syngonium

Syngonium: poznaj bliżej to piękne pnącze! Czym jest zroślicha?

Polska nazwa tego pnącza nie brzmi poetycko – zroślicha. Tymczasem syngonium to jedna z ładniejszych roślin doniczkowych, która cieszy się dużą popularnością wśród polskich miłośników zieleni. Przekonaj się, jak wygląda i jakich warunków wymaga!

ficus pumila

Ficus pumila (figowiec pnący) – jak go pielęgnować?

Ficus pumila to niewielkich rozmiarów roślina należąca do rodziny morw. Nie jest tak popularna jak inne rośliny z tej grupy, choć stanowi doskonałą ozdobę każdego pomieszczenia. Zobacz, jak prawidłowo o nią dbać, by zdrowo rosła i prawidłowo się rozwijała.

akebia

Akebia pięciolistkowa – uprawa czekoladowego pnącza

Akebia pięciolistkowa to pnącze, które spotyka się przede wszystkim w Chinach, ale nie tylko. W krajach, w których jest rośliną przywleczoną, nierzadko uznaje się ją za gatunek inwazyjny. Może jednak stanowić piękną ozdobę ogrodu. Poznaj ją bliżej!

dzbanecznik

Dzbanecznik – uprawa żywej pułapki na owady

Dzbanecznik jest bardzo charakterystyczną rośliną ze względu na zwinięte na kształt dzbanków liście, które służą do polowania na owady. Można uprawiać go w domu, lecz nie jest to proste. Zobacz, jakie warunki uprawy zapewnić dzbanecznikowi.