ranking traw do ogrodu

Ranking traw do ogrodu 2023

Przeczytaj artykuł i poznaj ranking traw do ogrodu 2023. Spośród wielu produktów wybraliśmy pięć godnych uwagi, uwzględniając najważniejsze cechy charakterystyczne dobrej jakości nasion.

rozplenica

Rozplenica – powody, dla których musisz mieć tę trawę!

Rozplenica japońska (łac. Pennisetum alopecuroides) to bylina pochodząca z Japonii i Australii. Jest piękną ozdobą rabat kwiatowych, alejek i oczek wodnych. Przeczytaj, jakie wymagania stawia ogrodnikom i co robić, by pięknie kwitła!

miskant olbrzymi

Miskant olbrzymi, czyli trawa słoniowa – uprawa i pielęgnacja

Miskant olbrzymi to imponująca roślina. Kępy wysokich traw pięknie prezentują się w ogrodach jako tło dla kompozycji roślinnych, ale także jako samodzielne nasadzenia. Sprawdź, jakie warunki uprawy preferuje trawa słoniowa i przekonaj się, czy warto mieć ją w swoim ogrodzie.

Jak przyspieszyć wzrost trawy? Sprawdź, ile rośnie trawa i jak to wspomóc

Jak przyspieszyć wzrost trawy? Jeśli masz własne podwórko, to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, co zrobić, żeby było zielone i zachęcające do chodzenia po nim boso. Samo zasadzenie trawy to jedno, ale cierpliwość związana z jej wzrostem to drugie. Służymy poradą!

trawa tygrysia

Trawa tygrysia, czyli miskant chiński w twoim ogrodzie

Trawa tygrysia to roślina pochodząca z Azji i Afryki. Na tle innych traw wyróżnia się swoimi cennymi właściwościami. Od wieków wykorzystywana jest w hinduskiej medycynie naturalnej. Dowiedz się o niej więcej z naszego artykułu!

trawa pampasowa

Trawa pampasowa prosto z Ameryki Południowej

Trawa pampasowa w polskich ogrodach zyskuje na znaczeniu. Tę majestatyczną i niezwykle piękną bylinę trudno jednak pielęgnować. Jakie wymagania stawia ogrodnikom? Kiedy ją sadzić i w jakim miejscu? Jak przygotować ją na zimę? Sprawdź tutaj!

piaskowanie trawnika

Piaskowanie trawnika – jakiego piasku użyć?

Jeśli chcesz poprawić fizyczne i chemiczne właściwości gleby, możesz rozważyć piaskowanie trawnika wokół domu. Sprawdź, jak należy przeprowadzać taką pielęgnację ...

trawa samozagęszczająca

Trawa samozagęszczająca – szybkie zazielenienie trawnika

Zadbany trawnik to największa radość dla oczu. Jeśli widzisz, że twoja trawa nie jest już tak bujna i soczysta lub zakładasz swój ogród, zastanów się nad wykorzystaniem trawy samozagęszczającej. Jak działa? Jak przygotować podłoże? Dowiedz się tego!

kupkówka

Kupkówka (Dactylis) – uprawa popularnej trawy

Kupkówka (Dactylis) jest rodzajem roślin należącym do rodziny wiechlinowatych. Wśród jej gatunków wyróżniamy przede wszystkim typową odmianę o nazwie kupkówka ...

pielęgnacja trawnika

Pielęgnacja trawnika — poradnik ogrodnika

Pielęgnacja trawnika, zwłaszcza po zimie, może przysporzyć wiele dylematów. Jak prawidłowo nawozić trawnik? Jak zadbać o piękny wygląd trawy? Jeśli ...