sosna żółta

Sosna żółta – jak sadzić i uprawiać tę odmianę?

Sosna żółta to jedna z wielu odmian Pinaceae uprawianych w Polsce. Gatunek ten wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie osiąga wysokość do 60 m. Swoją nazwę wzięła od zabarwienia kory, która jest lekko żółtawa. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować tę odmianę.

choinka cięta czy w doniczce

Choinka cięta czy w doniczce?

Zwolennicy żywych drzewek na święta Bożego Narodzenia mają co roku ten sam dylemat – kupić choinkę ciętą czy w doniczce? ...

cis

Cis – jakie warunki są odpowiednie dla jego wzrostu?

Cis to rodzaj rośliny należący do rodziny cisowatych. Jest on niezwykle często spotykany zarówno w parkach, jak i ogrodach. Odpowiednio pielęgnowany stanowi prawdziwą ozdobę. Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, jakie warunki musisz mu zapewnić, aby rósł i rozwijał się prawidłowo!

tuja brabant

Gęsty i dostojny żywopłot – tuja „Brabant”

Niewiele jest tak popularnych w Polsce roślin jak tuja „Brabant”. Żywotniki tej odmiany można znaleźć niemal w każdym ogrodzie – czy to oznacza, że jest to roślina bezproblemowa?

choinka świąteczna

Gdzie kupić żywą choinkę online z dostawą i wniesieniem w Warszawie i okolicach?

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są bardzo czasochłonne, dlatego wiele osób poszukuje nowoczesnych rozwiązań. Wiele osób decyduje się zamówić prezenty dla najbliższych oraz świąteczne dekoracje przez internet, ale nie wszyscy wiedzą, że można kupić piękną żywą choinkę z dostawą i wniesieniem do domu lub biura. Jak wybrać świąteczne drzewko i gdzie zamówić choinkę online w Warszawie?

czy można obciąć czubek choinki

Czy można obciąć czubek choinki? Zasady obcinania świerków

Idealne drzewko bożonarodzeniowe ma kształt stożka. Każda ingerencja w jego strukturę zaburza te proporcje. Z tego powodu zasadne wydaje się pytanie, czy można obciąć czubek choinki, a także czy nie wpłynie to na jej trwałość?

żywotnik zachodni

Żywotnik zachodni – jak go uprawiać?

Niejednokrotnie w ogrodach wykorzystywany jest Żywotnik zachodni. Roślina ta ma bowiem wiele do zaoferowania. Sprawdź, dlaczego jej wprowadzenie na teren ...

choina kanadyjska

Choina kanadyjska (Tsuga canadensis) – uprawa i pielęgnacja

Choina kanadyjska to rzadko spotykana roślina na terenie Polski. Naturalnie pochodzi z USA i Kanady. Częściej spotykana jest w odmianach karłowatych jako krzew. Jakie są odmiany choiny? Na jakim stanowisku może rosnąć? Sprawdź!

metasekwoja

Metasekwoja chińska – odmiany, wymagania i uprawa

Metasekwoja chińska była przez jakiś czas uznawana za drzewo wymarłe. Obecnie to niezwykłe drzewo może stać się dekoracją twojego ogrodu. Ma niskie wymagania, więc większość ogrodników poradzi sobie z jej pielęgnowaniem. Zobacz, co warto wiedzieć o metasekwoi!