sosna żółta

Sosna żółta – jak sadzić i uprawiać tę odmianę?

Sosna żółta to jedna z wielu odmian Pinaceae uprawianych w Polsce. Gatunek ten wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie osiąga wysokość do 60 m. Swoją nazwę wzięła od zabarwienia kory, która jest lekko żółtawa. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować tę odmianę.

choinka cięta czy w doniczce

Choinka cięta czy w doniczce?

Zwolennicy żywych drzewek na święta Bożego Narodzenia mają co roku ten sam dylemat – kupić choinkę ciętą czy w doniczce? ...

cis

Cis – jakie warunki są odpowiednie dla jego wzrostu?

Cis to rodzaj rośliny należący do rodziny cisowatych. Jest on niezwykle często spotykany zarówno w parkach, jak i ogrodach. Odpowiednio pielęgnowany stanowi prawdziwą ozdobę. Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, jakie warunki musisz mu zapewnić, aby rósł i rozwijał się prawidłowo!

czy można obciąć czubek choinki

Czy można obciąć czubek choinki? Zasady obcinania świerków

Idealne drzewko bożonarodzeniowe ma kształt stożka. Każda ingerencja w jego strukturę zaburza te proporcje. Z tego powodu zasadne wydaje się pytanie, czy można obciąć czubek choinki, a także czy nie wpłynie to na jej trwałość?

żywotnik zachodni

Żywotnik zachodni – jak go uprawiać?

Niejednokrotnie w ogrodach wykorzystywany jest Żywotnik zachodni. Roślina ta ma bowiem wiele do zaoferowania. Sprawdź, dlaczego jej wprowadzenie na teren ...