drzewa liściaste w polsce

Drzewa liściaste w Polsce – najpopularniejsze gatunki

Chcesz wiedzieć jakie drzewa liściaste w Polsce występują najczęściej? W tym artykule przedstawiamy atlas najpopularniejszych gatunków. Dowiesz się, czym się wyróżniają i jakie mają wymagania. Sprawdź!

klon zwyczajny

Klon zwyczajny – czy warto posadzić go w ogrodzie?

Klon zwyczajny to niezaprzeczalny król parków. Jego charakterystyczne liście są prawdziwym symbolem złotej polskiej jesieni. Jeśli masz spory ogród i chcesz posadzić duże drzewo liściaste, klon zwyczajny będzie dobrym wyborem. Sprawdź, jakie ma wymagania!

lipa drobnolistna

Lipa drobnolistna – wymagania i pielęgnacja

Lipa drobnolistna świetnie odnajduje się przy ścieżkach i alejach, jak również w dużych ogrodach. Z naszego poradnika dowiesz się, jakie wymagania ma to drzewo, poznasz jego odmiany i sprawdzisz, jak je chronić. Przeczytaj!

sumak octowiec

Sumak octowiec – ekspansywne drzewo o atrakcyjnym wyglądzie

Sumak octowiec to nieduże drzewo, które może uatrakcyjnić wygląd każdego ogrodu. Niewymagające, łatwe w uprawie, pięknie wybarwiające się w okresie jesieni może przysporzyć ogrodnikowi nieco kłopotów. Dlaczego? Przeczytaj niżej! 

klon czerwonolistny

Klon czerwonolistny – drzewo o pięknych liściach

Klon czerwonolistny należy do jednych z najpopularniejszych drzew sadzonych w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Jest stosunkowo mało wymagający i bardzo efektownie wygląda. Jakie wymagania ma ta roślina? Którą odmianę wybrać?

polyscias

Polyscias – co to za drzewko? Jak wygląda jego pielęgnacja w domu?

Polyscias to rodzaj roślin z rodziny araliowatych, w której skład wchodzi ponad 100 gatunków, z których każdy ma pokrój drzew lub krzewów. W domach mogą osiągać spore rozmiary, nawet do 2 metrów wysokości. Skąd pochodzi Polyscias, jak wygląda uprawa rośliny i jakie są jej walory?

brzoza youngii

Brzoza youngii – co warto wiedzieć o tym drzewie?

Brzoza youngii jest krótkowiecznym drzewem liściastym. Choć warto ją zasadzić ze względu na ciekawie zwisające pędy, to w przypadku alergików jest ona znacznie odradzana. Dowiedz się więcej, czytając poniższy artykuł.

judaszowiec

Judaszowiec – charakterystyka rośliny

Judaszowiec jako roślina ozdoba cieszy się prawdopodobnie największą popularnością wśród ogrodników w całej Polsce. Chcesz pięknie przystroić ogród? W takim ...

buk czerwony

Buk czerwony – urocze drzewo ozdobne

Buk czerwony, to nic innego, jak czerwonolistna odmiana znanemu wszystkim buku pospolitego. Poznaj tę świetną ozdobę ogrodową, która wprowadzi tam trochę koloru. Czytaj dalej.

jarząb

Jarząb (Sorbus) – jak wygląda uprawa popularnej jarzębiny?

Jarząb może występować pod postacią drzewa lub krzewu w bardzo wielu odmianach. Większość z nich wykorzystywana jest jako rośliny jadalne albo ozdobne. Kiedy można zebrać jego owoce? Poznaj najpopularniejsze gatunki rośliny i sprawdź, jak ją uprawiać.

korkowiec

Korkowiec (Phellodendron) – uprawa oryginalnej rośliny z Azji

Najbardziej rozpowszechniony w Polsce rodzaj tej rośliny to korkowiec amurski. Naturalnym miejscem występowania gatunku jest klimat tropikalny i substropikalny, jednak zaadaptował się również w strefie umiarkowanej. Co musisz wiedzieć o jego uprawie?