sosna żółta

Sosna żółta – jak sadzić i uprawiać tę odmianę?

Sosna żółta to jedna z wielu odmian Pinaceae uprawianych w Polsce. Gatunek ten wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie osiąga wysokość do 60 m. Swoją nazwę wzięła od zabarwienia kory, która jest lekko żółtawa. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować tę odmianę.

drzewa liściaste w polsce

Drzewa liściaste w Polsce – najpopularniejsze gatunki

Chcesz wiedzieć jakie drzewa liściaste w Polsce występują najczęściej? W tym artykule przedstawiamy atlas najpopularniejszych gatunków. Dowiesz się, czym się wyróżniają i jakie mają wymagania. Sprawdź!

choinka cięta czy w doniczce

Choinka cięta czy w doniczce?

Zwolennicy żywych drzewek na święta Bożego Narodzenia mają co roku ten sam dylemat – kupić choinkę ciętą czy w doniczce? ...

klon zwyczajny

Klon zwyczajny – czy warto posadzić go w ogrodzie?

Klon zwyczajny to niezaprzeczalny król parków. Jego charakterystyczne liście są prawdziwym symbolem złotej polskiej jesieni. Jeśli masz spory ogród i chcesz posadzić duże drzewo liściaste, klon zwyczajny będzie dobrym wyborem. Sprawdź, jakie ma wymagania!

czym podlać drzewo żeby uschło

Czym podlać drzewo, żeby uschło? Najlepsze sposoby!

Czym podlać drzewo, żeby uschło? Miłośnicy ogrodnictwa na pewno wiedzą, że niektóre drzewa są bardzo inwazyjne. Jeżeli uniemożliwiają one wzrost innych roślin w przydomowym ogrodzie, to zachodzi konieczność pozbycia się ich. Nie zawsze można jednak drzewo po prostu wyciąć. Dowiedz się, co możesz zrobić.

sekwoja w Polsce

Sekwoja w Polsce – uprawa i sadzenie

Rośnie niezwykle szybko i osiąga imponujące rozmiary – to sekwoja. W Polsce to drzewo jest jednak dość rzadko spotykane. Jak wygląda jego uprawa i jakie istnieją gatunki sekwoi? Koniecznie się dowiedz!

cis

Cis – jakie warunki są odpowiednie dla jego wzrostu?

Cis to rodzaj rośliny należący do rodziny cisowatych. Jest on niezwykle często spotykany zarówno w parkach, jak i ogrodach. Odpowiednio pielęgnowany stanowi prawdziwą ozdobę. Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, jakie warunki musisz mu zapewnić, aby rósł i rozwijał się prawidłowo!

drzewo wiśni

Drzewo wiśni – która odmiana jest najlepsza?

Drzewo wiśni nie ma dużych wymagań. Chcesz wiedzieć, czym się charakteryzuje i jak je prawidłowo uprawiać? Zapoznaj się z artykułem i wybierz najlepszą odmianę tej rośliny, dopasowaną do twojego ogrodu.

rośliny leśne

Rośliny leśne – najpiękniejsze gatunki z polskich lasów

Rośline leśne występują na kilku piętrach: w ściółce, w runie, w podszycie i w obrębie koron drzew. Przedstawiamy najpiękniejsze polskie rośliny leśne w kolejności od znajdujących się w najniższym piętrze. Poznaj popularne gatunki występujące w lasach!

tuja brabant

Gęsty i dostojny żywopłot – tuja „Brabant”

Niewiele jest tak popularnych w Polsce roślin jak tuja „Brabant”. Żywotniki tej odmiany można znaleźć niemal w każdym ogrodzie – czy to oznacza, że jest to roślina bezproblemowa?

kakaowiec

Kakaowiec właściwy – jak wygląda uprawa kakao na plantacji?

Kakaowiec jest rośliną pochodzącą z tropikalnych lasów Ameryki Środkowej oraz Południowej, jednak obecnie uprawia się kakaowce także w innych rejonach świata. Największe plantacje znajdują się na terenie Afryki. Dowiedz się, jak wygląda produkcja kakao.

lipa drobnolistna

Lipa drobnolistna – wymagania i pielęgnacja

Lipa drobnolistna świetnie odnajduje się przy ścieżkach i alejach, jak również w dużych ogrodach. Z naszego poradnika dowiesz się, jakie wymagania ma to drzewo, poznasz jego odmiany i sprawdzisz, jak je chronić. Przeczytaj!

sumak octowiec

Sumak octowiec – ekspansywne drzewo o atrakcyjnym wyglądzie

Sumak octowiec to nieduże drzewo, które może uatrakcyjnić wygląd każdego ogrodu. Niewymagające, łatwe w uprawie, pięknie wybarwiające się w okresie jesieni może przysporzyć ogrodnikowi nieco kłopotów. Dlaczego? Przeczytaj niżej! 

klon czerwonolistny

Klon czerwonolistny – drzewo o pięknych liściach

Klon czerwonolistny należy do jednych z najpopularniejszych drzew sadzonych w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Jest stosunkowo mało wymagający i bardzo efektownie wygląda. Jakie wymagania ma ta roślina? Którą odmianę wybrać?

choinka świąteczna

Gdzie kupić żywą choinkę online z dostawą i wniesieniem w Warszawie i okolicach?

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są bardzo czasochłonne, dlatego wiele osób poszukuje nowoczesnych rozwiązań. Wiele osób decyduje się zamówić prezenty dla najbliższych oraz świąteczne dekoracje przez internet, ale nie wszyscy wiedzą, że można kupić piękną żywą choinkę z dostawą i wniesieniem do domu lub biura. Jak wybrać świąteczne drzewko i gdzie zamówić choinkę online w Warszawie?

czy można obciąć czubek choinki

Czy można obciąć czubek choinki? Zasady obcinania świerków

Idealne drzewko bożonarodzeniowe ma kształt stożka. Każda ingerencja w jego strukturę zaburza te proporcje. Z tego powodu zasadne wydaje się pytanie, czy można obciąć czubek choinki, a także czy nie wpłynie to na jej trwałość?

brzoskwinia inka

Brzoskwinia Inka – odmiana o dużych słodkich owocach

Brzoskwinie kojarzą się często z dużymi, soczystymi owocami. Okazuje się, że najlepiej smakują wtedy, gdy zostaną zerwane bezpośrednio z drzewa. Jak samemu uprawiać to drzewko ozdobne, by pięknie kwitło i wydawało smaczne owoce?

polyscias

Polyscias – co to za drzewko? Jak wygląda jego pielęgnacja w domu?

Polyscias to rodzaj roślin z rodziny araliowatych, w której skład wchodzi ponad 100 gatunków, z których każdy ma pokrój drzew lub krzewów. W domach mogą osiągać spore rozmiary, nawet do 2 metrów wysokości. Skąd pochodzi Polyscias, jak wygląda uprawa rośliny i jakie są jej walory?