Co to jest Ortus 05 SC – ile na litr wody go dodać? Środek to koncentrat w postaci stężonej zawiesiny, którego zadaniem jest zwalczanie przędziorków i szpecieli. Produkt jest stosowany bezpośrednio na powierzchni rośliny. Właściwe dawkowanie jest kluczowe dla osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Stosowanie Ortus 05 SC – praktyczne wskazówki

Ortus 05 SC jest przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych, sadowniczych i opryskiwaczy ręcznych. Jest niezwykle wszechstronny, sprawdza się w różnych warunkach, zarówno na polach uprawnych, jak i w ogrodach przydomowych. Można go stosować w sadach, warzywnikach, a także dla ochrony roślin ozdobnych. Jak więc wygląda kwestia dawkowania środka Ortus 05 SC? Ile na litr wody rozrobić?

Ortus 05 SC. Jak sporządzić ciecz użytkową?

Ciecz użytkową Ortus 05 SC należy przygotować bezpośrednio przed zastosowaniem. Odmierzoną ilość środka należy dodać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą. Po dodaniu koncentratu roztwór należy dokładnie wymieszać. W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy, ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza należy ponownie wymieszać.

Ortus 05 SC – ile na litr wody?

W przypadku stosowania środka w przydomowym ogrodzie, kiedy nie potrzeba aż tyle roztworu, dawkowanie może stanowić kłopot. Jak rozrobić Ortus 05 SC – ile na litr wody zastosować? Producent zaleca, by dodawać około 10 ml koncentratu na 10 l wody. Co oznacza, że na litr wody wystarczy 1 ml Orutsa 05 SC! Z pewnością nie należy przekraczać rekomendowanej ilości, by nie zniszczyć swoich roślin.

Uwaga! Przed użyciem należy dokładnie przeczytać załączoną do produktu ulotkę. Zawiera ona najważniejsze informacje o środku oraz zasadach dawkowania.

Ortus 05 SC – bezpieczeństwo stosowania

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem podczas stosowania środków ochrony roślin. W przypadku Ortus 05 SC należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak unikanie jedzenia, picia lub palenia podczas używania produktu. Zaleca się również noszenie odpowiedniej odzieży ochronnej.

Ortus 05 SC jest skutecznym narzędziem w walce z przędziorkami. Pamiętaj jednak, że prawidłowe stosowanie i dawkowanie jest kluczowe dla optymalnych rezultatów. Zawsze zachowuj ostrożność i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa podczas używania tego typu produktów.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023