geokrata na skarpy

Geokrata na skarpy – stabilizacja osuwisk i wsparcie dla skalniaków

Skarpy prezentują się wspaniale – nie tylko te obsadzone bujną roślinnością, lecz także porośnięte trawą. Ich minusem jest stale osuwająca się ziemia zarówno na skutek podlewania, gwałtownych ulew, jak i po prostu od wiatru. Aby temu zapobiec, z pomocą przychodzi geokrata na skarpy.

oczko wodne z wanny

Oczko wodne z wanny, czyli sposób na zbiornik z recyklingu!

Ogrodowy recykling może przyjmować wiele form – jedną z nich jest stworzenie unikalnego oczka wodnego. Oczko wodne z wanny może być wolno stojące lub wkopane w ziemię, ale bez względu na ostateczną formę z pewnością wzbudzi twój zachwyt!

kamelia japońska

Kamelia japońska – gwiazda ogrodu delikatna jak płatek róży

Kamelia japońska to niezwykle piękny, ale jednocześnie trudny w uprawie kwiat ozdobny. Wymagania ma iście królewskie, jednak za wspaniałą opiekę odwdzięcza się cudownym kwitnieniem. Jak dbać o tę roślinę i czego potrzebuje? Sprawdź!

tuja brabant

Gęsty i dostojny żywopłot – tuja „Brabant”

Niewiele jest tak popularnych w Polsce roślin jak tuja „Brabant”. Żywotniki tej odmiany można znaleźć niemal w każdym ogrodzie – czy to oznacza, że jest to roślina bezproblemowa?

Hortensja Anabelle

Hortensja Annabelle – wdzięczny i obfity krzew

Hortensja 'Annabelle' jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych przedstawicielek tego gatunku w polskich ogrodach. Zachwyca pięknymi kwiatami, a oprócz tego jest stosunkowo łatwa w uprawie. Jak o nią zadbać? Przekonaj się już teraz!

perowskia

Perowskia łobodolistna – przyjaciółka zapylaczy i ogrodników

Perowskia łobodolistna to wyjątkowy półkrzew, który świetnie współgra z lawendą i szałwią. Pochodząca z syberyjskich pól roślina świetnie odnajduje się na polskich rabatach. Jak o nią dbać i jak sadzić? Przekonaj się, czytając ten tekst!

philodendron xanadu

Philodendron Xanadu – uprawa, rozmnażanie, i nawożenie

Spośród wielu egzotycznych kwiatów doniczkowych, które goszczą w polskich domach, jednym z najpopularniejszych jest Philodendron Xanadu. To nie tylko wyjątkowo dekoracyjna roślina, ale również ceniony element aranżacji.

hoya kerrii

Hoya Kerrii – roślina dla zakochanych

Hoya Kerrii to niezwykłe azjatyckie pnącze, które w Europie jest bardzo popularnym prezentem na walentynki. Powodem są liście w kształcie serca, które przyciągają uwagę zakochanych. Jak dbać o hoję kerri, by obdarzyła miłością dom?

bananowiec

Bananowiec w Twoim domu, Twój własny Bananowy song!

Bananowiec to bardzo ładna roślina owocowa, która w domowych warunkach rzadko daje owoce, jednak nie jest to niemożliwe. Częściej jednak uprawiany jest ze względu na walory estetyczne, a jego liście są naprawdę efektowne! Czytaj o nim więcej!

peperomia

Peperomia (pieprzówka) – tropikalny kwiat doniczkowy

Peperomia znana jest również jako pieprzownik i pieprzówka. Ta niesamowicie dekoracyjna roślina już dawno podbiła serca miejskich ogrodników – nie tylko swoją urodą, lecz również łatwością w uprawie! Przekonaj się, czy pieprzówka nada pikanterii twoim wnętrzom!

filodendron

Filodendron – uprawa i pielęgnacja rośliny oczyszczającej powietrze

Filodendron to jedna z popularniejszych roślin w polskich domach. Jak o niego dbać, by rósł coraz piękniejszy? Jakie ma właściwości, które sprawiają, że można go uznać za wyjątkowy gatunek? Na te i wiele innych pytań o filodendrona odpowiadamy w artykule!

trzykrotka

Trzykrotka – kwiat, który znów jest w modzie

Mało jest kwiatów, które przeżywają taki renesans, jak trzykrotka. Zapomniana na kilka lat roślina doniczkowa znów gości w polskich domach. Jak dbać o trzykrotkę i co sprawia, że kwiat o łacińskiej nazwie Tradescantia znów jest popularny? Przeczytaj i sprawdź!

mulenbekia

Mulenbekia (Muehlenbeckia) – ażurowe pnącze w doniczce

Mało jest pnączy, które tak zachwycają swoją urodą, jak mulenbekia. Ten niesamowity przedstawiciel rodziny rdestowatych znakomicie prezentuje się we wnętrzach boho. Jakie ma wymagania? Sprawdź, co musisz zapewnić mulenbekii by pięknie rosła!

skalniak z opon

Skalniak z opon, czyli jak wykorzystać opony w ogrodzie

Popularność skalniaków nie maleje. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to bardzo kolorowa i prosta w uprawie rabata kwiatowa. Trend recyklingowy sprawił natomiast, że do łask wróciły ozdoby ogrodowe z opon, a wśród nich skalniak z opon. Jak go zrobić?

jodła kaukaska

Jodła kaukaska – królowa wśród choinek

Jodła kaukaska jest cenionym drzewkiem świątecznym, szczególnie ze względu na miękkie igły. W Polsce nie należy jednak do popularnych drzew, co wynika z jej dość specyficznych wymagań. Jak zatem uprawiać jodłę i przede wszystkim – gdzie? Czytaj i sprawdź!

katalpa

Katalpa – drzewo z Ameryki wpisane w polski krajobraz

Surmia, czyli popularna katalpa, to coraz popularniejszy egzotyczny okaz w polskim krajobrazie. Nie jest to drzewo łatwe w uprawie i ma całkiem spore wymagania. Ile kosztuje i jak o nią zadbać, by cieszyć się jej urokiem?