Na rabacie pod koniec wakacji można spotkać wiele kolorowych gatunków. Przekonaj się, że łatwe w uprawie rośliny kwitnące mogą sprawić, że twoje otoczenie będzie wyglądać zachwycająco przez cały sezon.

Kwiaty kwitnące w sierpniu

  • Hortensja 🌸
  • Budleja Dawida 🌸
  • Dalia 🌸
  • Mieczyki 🌸
  • Lilia 🌸
  • Czarnuszka 🌸
  • Jeżówka 🌸
  • Lwia paszcza 🌸
  • Nemezja 🌸

Sierpniowe kwiaty w ogrodzie – najciekawsze gatunki

Wakacyjny wypoczynek umilają chwile spędzone na świeżym powietrzu. Czy można odpoczywać przyjemniej, niż w otoczeniu przyrody? Udekoruj ogród pięknymi kwiatami kwitnącymi w sierpniu. Na rabaty wybieraj sadzonki gatunków tolerancyjnych co do gleby.

Oprócz ciekawych odmian aksamitek oryginalną propozycją jest czarnuszka damasceńska, heliotrop, purpurowa jeżówka, chaber i kosmos. Lwia paszcza i begonia spodobają się koneserom nietuzinkowych gatunków. Delikatna nemezja kwitnie od czerwca i nadaje się do sadzenia w pojemnikach na balkonach. Jej zwieszające pędy obsypane są drobnymi kwiatami.

Kwiaty kwitnące w sierpniu – byliny i rośliny jednoroczne

Wybieraj rośliny, których okres kwitnienia przypada na cały sezon od początku lata aż do przymrozków. Ozdobioną kulistymi kwiatami dalię można posadzić przy płocie lub wzdłuż ściany domu. Rośliny cebulowe: mieczyki, zimowity jesienne i lilie to gatunki ozdobne w okresie późnego lata. Charakterystyczny słonecznik kwitnie od lipca do października.

Porada dekoracyjna 🌼

Jeśli chcesz skomponować sierpniowy bukiet, dołącz do niego kwiaty polne! W sierpniu kwitną np. krwawnik i chabry. Będą ślicznym uzupełnieniem, zwłaszcza do rustykalnych bukietów.

Krzewy późnego lata do twojego ogrodu

Ogrodnicy zwracają też uwagę na krzewy, które stanowią mocny akcent barwny. Nadal kwitnie budleja Dawida. Różowe kwiaty indygowca również mogą zdobić posesję. Krzewy te wymagają żyznego podłoża i zasilania nawozem ogrodniczym.

Kwiaty kwitnące w sierpniu pięknie ozdobią twój ogród! Wykorzystaj wymienione gatunki, aby stworzyć ogródek kwiatowy, który będzie doskonałą ozdobą latem i jesienią. Otocz się kolorowymi kwiatostanami hortensji, kosmosów i purpurowej rudbekii, aby pod koniec lata w twoim ogrodzie było mnóstwo pachnących kwiatów.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie kwiaty cięte kwitną w sierpniu?

Hortensje, dalie, astry i słoneczniki 🌻

Jakie kwiaty cebulowe kwitną w sierpniu?

Mieczyki, zimowity jesienne i lilie 🌸

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023