Kwiaty kwitnące wczesną wiosną zachwycają po długiej, nieprzyjaznej zimie. Sadzenie ich w ogrodzie jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz cieszyć się widokiem roślin kwitnących wcześnie. Sprawdź, jakie kwiaty kwitną w kwietniu.

Jakie kwiaty kwitną w kwietniu w ogrodzie?

jakie kwiaty kwitną w kwietniu w ogrodzie

Wśród roślin wiosennych jest wiele gatunków, które warto uprawiać w ogrodzie. Początek drugiego kwartału roku to czas kwitnienia roślin cebulowych. W ogrodzie mogą zacząć pojawiać się niebieskie kwiatostany szafirków. Na słonecznych grządkach w żyznym podłożu warto posadzić narcyzy i tulipany, które doskonale nadają się na wiosenne bukiety. Na rabatach pojawiają się też niewysokie byliny, które wznawiają wegetację po okresie zimowym. Pierwsze motyle i pszczoły chętnie korzystają ze źródła nektaru, które znajduje się na wczesnowiosennych zagonach. Hiacynty i karłowate narcyzy można także uprawiać w pojemnikach na balkonie.

Niskie rośliny cebulowe i bulwiaste w kwietniu na rabatach

niskie rośliny cebulowe i bulwiaste w kwietniu na rabatach

Dobrze znane z przydomowych ogrodów krokusy i cebulice to tradycyjnie pierwsze kwiaty, które przy sprzyjającej pogodzie pojawiają się już w marcu. Różne gatunki pierwiosnków (Primula) zachwycają mnóstwem barw – od bladożółtych przez pomarańczowe i czerwone, po różowe oraz fioletowe. Ich piękne kwiaty równie często zdobią parapety oraz dekorują wiosenne stoły. Hiacynty, które były uprawiane w donicy, po przekwitnięciu mogą zostać przechowane i jesienią posadzone w ogrodzie.

Drzewa i krzewy kwitnące wiosną

drzewa i krzewy kwitnące wiosną

Jakie kwiaty kwitną w kwietniu na drzwiach? Z pewnością na uwagę zasługuje magnolia. Jej liczne odmiany prezentują się wspaniale, ponieważ na pędach pojawiają się białe lub różowe kwiaty jeszcze przed rozwojem liści. Często są one naprawdę liczne. Żółta forsycja to kolejny wyjątkowy krzew ozdobny o tej porze roku.

Marcin Polak via Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Zobacz także:
Archiwum: luty 2022