biedronka kwiaty

Biedronka – kwiaty z największej sieciówki w Polsce

Biedronka – kwiaty to jeden ze stałych elementów jej oferty. Nic dziwnego, skoro sklep ma zaopatrywać polskie rodziny we wszystko, czego potrzebują. Jakie gatunki można tam znaleźć? Czy warto kupować rośliny w markecie? Sprawdź!

ciemiernik kiedy sadzić

Ciemiernik – kiedy sadzić? Kwiaty w ogrodzie zimą

Roślina, która kwitnie, gdy pozostałe nie przebudziły się jeszcze z zimowego snu – ciemiernik. Kiedy sadzić ciemierniki i co trzeba wiedzieć o ich pielęgnacji? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

bratek

Bratek albo fiołek – popularny rodzaj kwiatów do uprawy ogrodowej

Istnieją kwiaty, które są prawdziwymi królami polskich ogrodów. Tak jest też z gatunkami roślin należącymi do rodzaju bratek. Najbardziej popularne z nich to m.in. bratek ogrodowy, bratek trójbarwny i bratek wielokwiatowy. Co trzeba wiedzieć o ich uprawie i pielęgnacji?

klon czerwonolistny

Klon czerwonolistny – drzewo o pięknych liściach

Klon czerwonolistny należy do jednych z najpopularniejszych drzew sadzonych w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Jest stosunkowo mało wymagający i bardzo efektownie wygląda. Jakie wymagania ma ta roślina? Którą odmianę wybrać?

kiedy sadzić dalie

Kiedy sadzić dalie? Co trzeba wiedzieć o tych kwiatach?

Pełne, kolorowe kwiaty w ogrodzie to prawdziwa gratka dla oczu. Kiedy sadzić dalie, by najlepiej się rozwijały? Sprawdź, w którym miesiącu można zacząć je uprawiać w szklarni, a kiedy sadzić dalie do gruntu.

bratki kiedy sadzić

Bratki: kiedy sadzić aby długo cieszyły oko swoimi kolorami?

Niewiele jest kwiatów ogrodowych tak popularnych jak bratki. Kiedy sadzić te rośliny, by zapewnić im długie i piękne kwitnienie? Dowiesz się z naszego artykułu. Poznasz zasady, o których nie można zapominać przy tej czynności.

łosie rogi

Łosie rogi – paproć o nietypowych liściach do uprawy w doniczce

Łosie rogi to paproć, której nazwa nawiązuje do wyglądu jej liści. Jest bardzo interesującą rośliną do uprawy doniczkowej. Nie wszystkie zasady jej uprawy są jednak typowe dla paproci. Czytaj dalej, aby je poznać i dowiedzieć się innych ważnych informacji na temat łosich rogów.

kaladium

Kaladium – zjawiskowo ozdobne liście w doniczce

Kaladium jest rodzajem roślin, który stał się popularny w uprawie doniczkowej. To zasługa pięknych liści niektórych przedstawicieli jego gatunku. Co trzeba wiedzieć o jego uprawie? Czy jest to roślina łatwa w pielęgnacji?

szeflera parasolowata

Szeflera parasolowata – duża i piękna roślina doniczkowa

Szeflera parasolowata to roślina doniczkowa, która znajduje miejsce w reprezentacyjnych pomieszczeniach, zdobiąc hole czy duże salony. Należy do największych gatunków uprawianych we wnętrzach. Sprawdź, co warto wiedzieć o uprawie i pielęgnacji szeflery!

guzmania hope

Guzmania ‘Hope’ – roślina z dżungli w doniczce

Guzmania ‘Hope’ to roślina pochodząca z lasów tropikalnych, która stała się popularna w uprawie doniczkowej. Źródłem jej powodzenia jest bardzo ozdobny kwiatostan. Jakie ma wymagania i jak należy ją pielęgnować? Odpowiadamy w artykule!

ikea kwiaty

IKEA – kwiaty i akcesoria, które warto kupić w tej sieci sklepów

W IKEA kwiaty zaskoczą cię różnorodnością barw i kształtów. Zieleń w pięknie urządzonym wnętrzu to swoista wisienka na torcie. W IKEI można zaopatrzyć się zarówno w meble akcesoria do wystroju wnętrz, jak i w rośliny, i na przykład dopasować preferowane kwiaty do nowo wybranego biurka. To tylko jeden z wielu powodów, dlaczego IKEA i kwiaty to wcale nie paradoks.

koszenie mokrej trawy

Czy można kosić mokrą trawę? Zasady koszenia trawnika i inne praktyczne porady, które pomogą Ci go pielęgnować

Koszenie mokrej trawy może być koniecznością, kiedy nadejdzie fala deszczowych dni. Czasem po prostu deszcz przez długi czas nie przestaje padać, a trawa nie zamierza z kolei przestać rosnąć. Myślisz, że szybka przejażdżka kosiarką po burzy to nic wielkiego? Niestety, okazuje się, że często takie działania mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlaczego koszenie mokrego trawnika często jest złym pomysłem?