Pasją do roślin zaraził się od rodziców mieszkających w zielonych Bieszczadach. W swoim mieszkaniu posiada własny kawałek dżungli. Jego ulubionymi roślinami są sukulenty, a zwłaszcza Ceropegia woodii.
Kwiaty na balkon całoroczne to rośliny wieloletnie, które są w stanie przetrwać zimę. Najpopularniejszą rośliną tego typu jest oczywiście królowa balkonów, czyli pelargonia. Sprawdź jakie inne gatunki balkonowe warto wybrać!
Rośliny do donic na zewnątrz – jakie wybrać? Balkony i tarasy to przestrzeń, którą warto zagospodarować. Wystarczy odpowiednio dobrać podłoże i możemy zasadzić roślinę. A jaką? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.
Biedronka – kwiaty to jeden ze stałych elementów jej oferty. Nic dziwnego, skoro sklep ma zaopatrywać polskie rodziny we wszystko, czego potrzebują. Jakie gatunki można tam znaleźć? Czy warto kupować rośliny w markecie? Sprawdź!
Agapant jest byliną przyciągającą uwagę swoimi pięknymi kwiatami. Co prawda nie nadaje się do sadzenia bezpośrednio w gruncie, ale można wystawiać ją do ogrodu i na balkon lub taras w donicach. Dowiedz się więcej o agapancie.
Rośliny kolumnowe mają wąską formę, która idealnie sprawdza się w przypadku małych ogrodów. Zwarta struktura pozwala hodować takie gatunki na tarasach oraz balkonach. Dowiedz się więcej o roślinach bez wielkiej korony!
Rośliny do gazonów to bardzo szeroka kategoria, która cały czas się rozwija. Wraz z popularnością gazonów pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji na obsadzenie. Poznaj kilka z nich!
Ostnica jest gatunkiem trawy o bardzo ciekawym wyglądzie. Z tego względu jest popularną rośliną ogrodową. Co czyni jej wygląd tak spektakularnym? Co zrobić, by mieć ją w swoim ogrodzie?
Roślina, która kwitnie, gdy pozostałe nie przebudziły się jeszcze z zimowego snu – ciemiernik. Kiedy sadzić ciemierniki i co trzeba wiedzieć o ich pielęgnacji? Dowiesz się tego z naszego artykułu.
Kiedy sadzić żonkile i jak należy to robić? Żonkile, zwane też narcyzami, są jednymi z najbardziej popularnych kwiatów wśród roślin cebulowych. Poznaj zasady uprawy tych kwiatów. W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.
Drzewo, które co roku spektakularnie kwitnie – magnolia. Kiedy sadzić tę roślinę? Dowiedz się tego i innych najważniejszych informacji na jej temat. Sprawdź też, kiedy przesadzać magnolię.
Istnieją kwiaty, które są prawdziwymi królami polskich ogrodów. Tak jest też z gatunkami roślin należącymi do rodzaju bratek. Najbardziej popularne z nich to m.in. bratek ogrodowy, bratek trójbarwny i bratek wielokwiatowy. Co trzeba wiedzieć o ich uprawie i pielęgnacji?
Rośliny dnia długiego reagują na to, ile słonecznych godzin jest w ciągu dnia. Zaczynają one kwitnąć dopiero w sytuacji, gdy okres światła w ciągu doby jest dłuższy niż okres ciemności. Dowiedz się więcej o roślinach tego typu!
Jest to roślina pięknie wyglądająca i pachnąca. Kiedy sadzić lawendę? Jak to robić? Jeśli chcesz samodzielnie zacząć uprawę lawendy, warto poznać najważniejsze informacje na ten temat.
Jedno z najciekawszych drzew ozdobnych, czyli katalpa. Kiedy sadzić tę roślinę? Czy ma jakieś szczególne wymagania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak o nią dbać.
Aukuba japońska jest krzewem, którego główną ozdobą są charakterystyczne liście. Interesujące jest także jego kwitnienie. Jak należy go uprawiać? Co trzeba zrobić, by pięknie i prawidłowo się rozwijał?
Prostota, elegancja i dekoracyjność. Jak przygotować stanowisko do sadzenia traw ozdobnych? Czy wiesz, które gatunki traw można sadzić przez cały rok, a które tylko wiosną? Dowiedz się, kiedy sadzić trawy ozdobne.
Popularna od lat roślina cieszy oko każdego ogrodnika. Jeśli chodzi o zwabianie motyli, nie ma sobie równych właśnie jeżówka. Kiedy sadzić jej sadzonki lub wysiewać nasiona? Jak zaprosić do ogrodu tę długo kwitnącą roślinę? Sprawdź, czytając dalej.
W odróżnieniu od większości roślin hebe nie traci zimą koloru i cały rok cieszy oko intensywną zielenią. Poznaj ją bliżej i dowiedz się wszystkiego o jej uprawie.
Juka aloesowa jest jednym z mniej popularnych gatunków juki w Polsce. Mimo to warto się nią zainteresować, ponieważ imponuje swoimi pięknymi kwiatami. Jak ją uprawiać i pielęgnować? Przekonaj się, czy to wymagająca roślina!
Klon czerwonolistny należy do jednych z najpopularniejszych drzew sadzonych w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnych posesjach. Jest stosunkowo mało wymagający i bardzo efektownie wygląda. Jakie wymagania ma ta roślina? Którą odmianę wybrać?
Guzmania języczkowata to doniczkowa roślina ozdobna, która popularność zawdzięcza pięknie wyglądającemu kwiatostanowi. Pochodzi z lasów tropikalnych, ale dobrze radzi sobie w mieszkaniach. Czego potrzebuje, by pięknie się rozwijała? Odpowiadamy!
Rośliny kaktusowate są w ostatnim czasie bardzo modne. Możemy je spotkać na balkonach, parapetach, ale również w dużych donicach na podłodze lub tarasie. Czy kaktus jest tym samym co sukulent? Dowiesz się z tego artykułu!
Pełne, kolorowe kwiaty w ogrodzie to prawdziwa gratka dla oczu. Kiedy sadzić dalie, by najlepiej się rozwijały? Sprawdź, w którym miesiącu można zacząć je uprawiać w szklarni, a kiedy sadzić dalie do gruntu.
Niewiele jest kwiatów ogrodowych tak popularnych jak bratki. Kiedy sadzić te rośliny, by zapewnić im długie i piękne kwitnienie? Dowiesz się z naszego artykułu. Poznasz zasady, o których nie można zapominać przy tej czynności.
Łosie rogi to paproć, której nazwa nawiązuje do wyglądu jej liści. Jest bardzo interesującą rośliną do uprawy doniczkowej. Nie wszystkie zasady jej uprawy są jednak typowe dla paproci. Czytaj dalej, aby je poznać i dowiedzieć się innych ważnych informacji na temat łosich rogów.
Psianka jaśminowa to pnącze, które może świetnie sprawdzić się na balkonie. Efektownie go ozdobi, a jego płożący pokrój sprawi, że może spływać z barierek falami. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o tę roślinę. Przeczytaj nasz poradnik!
Flebodium złociste jest ciekawie wyglądająca paprocią. Nadaje się do podwieszenia w doniczce. Co trzeba wiedzieć o jej uprawie? Dlaczego nazywana jest paprocią złocistą?
Kaladium jest rodzajem roślin, który stał się popularny w uprawie doniczkowej. To zasługa pięknych liści niektórych przedstawicieli jego gatunku. Co trzeba wiedzieć o jego uprawie? Czy jest to roślina łatwa w pielęgnacji?
Szeflera parasolowata to roślina doniczkowa, która znajduje miejsce w reprezentacyjnych pomieszczeniach, zdobiąc hole czy duże salony. Należy do największych gatunków uprawianych we wnętrzach. Sprawdź, co warto wiedzieć o uprawie i pielęgnacji szeflery!
Guzmania ‘Hope’ to roślina pochodząca z lasów tropikalnych, która stała się popularna w uprawie doniczkowej. Źródłem jej powodzenia jest bardzo ozdobny kwiatostan. Jakie ma wymagania i jak należy ją pielęgnować? Odpowiadamy w artykule!
Psianka szafirowa burza to pięknie kwitnący krzew, jednak należy do roślin nieco trudniejszych w uprawie. Jak zatem należy to robić? Co trzeba wiedzieć o tym gatunku, by odpowiednio o niego zadbać?
Trójskrzyn pstry (kroton) wyróżnia się spośród roślin doniczkowych swoimi niezwykle ozdobnymi liśćmi. Jest jednak dość wrażliwą rośliną. Co zrobić, aby nie zmarniał?
Wilczomlecz mleczny jest rośliną o niezwykle interesującej formie. Przypomina nieco pofałdowany grzebień. Jak należy o niego dbać? Czy jest prosty w uprawie?
Juka rostrata to roślina, która swoim wyglądem przypomina niedużą palmę. To piękna ozdoba mieszkania, zwłaszcza dla tych, którzy chcą nadać mu nieco egzotycznego charakteru. Jak o nią dbać, by pięknie się rozwijała? Czytaj i sprawdź już teraz!
W IKEA kwiaty zaskoczą cię różnorodnością barw i kształtów. Zieleń w pięknie urządzonym wnętrzu to swoista wisienka na torcie. W IKEI można zaopatrzyć się zarówno w meble akcesoria do wystroju wnętrz, jak i w rośliny, i na przykład dopasować preferowane kwiaty do nowo wybranego biurka. To tylko jeden z wielu powodów, dlaczego IKEA i kwiaty to wcale nie paradoks.
Czarna trawa to w rzeczywistości nie tyle trawa, ile odmiana zimozielonego gatunku konwalnika płaskopędowego. To, co zwraca uwagę, to kolor liści, któremu roślina zawdzięcza swoją nazwę. Nie ma problemu z uprawą jej również w Polsce. Sprawdź, co musisz wiedzieć, by ci się to powiodło.
Koszenie mokrej trawy może być koniecznością, kiedy nadejdzie fala deszczowych dni. Czasem po prostu deszcz przez długi czas nie przestaje padać, a trawa nie zamierza z kolei przestać rosnąć. Myślisz, że szybka przejażdżka kosiarką po burzy to nic wielkiego? Niestety, okazuje się, że często takie działania mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dlaczego koszenie mokrego trawnika często jest złym pomysłem?
Chyba każda osoba posiadająca dom czy działkę ma z tyłu głowy pytanie o to, jak długo rośnie trawa. Zielony i pięknie zadbany trawnik pełni funkcje zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Ile rośnie trawa? Co zrobić, żeby przyspieszyć ten proces?
Jednym z dużych marketów, w którym znajdziesz materiały budowlane i artykuły do wyposażenia wnętrz, jest Castorama. Kwiaty również są znaczącą częścią oferty tego sklepu. Czy warto kupować rośliny doniczkowe w Castoramie?