Na pięknie nakrytym stole nie może zabraknąć elementu florystycznego. We wszelkiego rodzaju rośliny doniczkowe możesz się zaopatrzyć w Biedronce. Kwiaty cięte również należą do często pojawiających ozdób w asortymencie sklepu. Czy ich zakup nie w kwiaciarni, ale właśnie w znanym sklepie jest wart rozważenia? Przeczytaj, by to rozstrzygnąć!

Zapamiętaj!

  • W Biedronce można znaleźć popularne rośliny pokojowe w niskich cenach 🪴
  • Dostępne rośliny zmieniają się sezonowo lub okolicznościowo, np. w Dniu Kobiet sprzedawane są tulipany 📆
  • W ofercie Biedronki znajdziesz także – przez większą część roku – rośliny oczyszczające powietrze 🌿
  • Kwiaty kolekcjonerskie pojawiają się tam rzadziej, ale kuszą niskimi cenami w porównaniu do sklepów ogrodniczych 🪴
  • Przed zakupem dokładnie obejrzyj roślinę, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie ⚠️
  • Kwiaty z Biedronki bywają przelane, przesuszone, przemarznięte lub chore, a także sztucznie upiększane (np. kaktusy z doklejonymi kwiatami) ⚠️

Rośliny w Biedronce – czy warto je kupić?

Zieleń, zwłaszcza w naturalnym wydaniu, nigdy nie wychodzi z mody. Co więcej, praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, a wpatrywanie się w ekrany komputerów męczy oczy, więc rośliny mogą stać się twoim największym sprzymierzeńcem. Samo spojrzenie na soczystą zieleń liści filodendrona lub krwistą czerwień róży doniczkowej sprawia, że wzrok odpoczywa, a stres opada. 

Rośliny – Biedronka i jej zielona oferta

Zielone rośliny doniczkowe idealnie wypełnią przestrzeń we wnętrzach mniej i bardziej nowoczesnych. Dzięki szerokiej ofercie Biedronki masz do wyboru gatunki o zróżnicowanym wybarwieniu i różnych pokrojach. Na wysoką szafę może pasować filodendron czy bluszcz. W przypadku małych pomieszczeń powinny się sprawdzić niektóre z sukulentów. Nie są to jedynie kolczaste kaktusy, ale na przykład także pnąca Ceropegia woodii czy bajeczne eszewerie

Kobieta otoczona roślinami doniczkowymi myśli: "Nowe kwiaty w Biedrze... no jak miałam nie kupić..."

Zalety roślin z marketów

Jeśli idziesz na zakupy do Biedronki, kwiaty i rośliny będą na pewno przyciągać jedną cechą. Ceny roślin profesjonalnych szklarni czy szkółek ogrodniczych kilkakrotnie przewyższają te z supermarketów. Niewątpliwie to argument za tym, by rozważyć zakup rośliny właśnie w popularnym sklepie. Czy jedyny? Wybór nie jest może aż tak bogaty, jak w kwiaciarniach czy wspomnianych miejscach, ale wiele często spotykanych roślin można znaleźć także w Biedronce.

Biedronka – kwiaty doniczkowe, które można tam znaleźć

Ten znany supermarket oferuje duży asortyment roślin zielonych i kwitnących. Często pojawiają się one ze względu na porę roku, czy święta. Oto przykładowe rośliny dostępne przy szczególnych okazjach: 

Kwiaty oczyszczające powietrze – Biedronka

Inne modne rośliny są także dostępne w Biedronce. Kwiaty oczyszczające powietrze są jednymi z nich (sklep oferuje np. skrzydłokwiat). Wypatruj pięknych okazów, bo nowe gatunki pojawiają się nawet co tydzień. Niewykupione rośliny natomiast można znaleźć w jeszcze niższej cenie (kiedy nie będą już widniały w gazetce promocyjnej)

Przykładowe kwiaty z Biedronki: filodendron, rododendron, bratek.

Biedronka – kwiaty kolekcjonerskie i inne ciekawe propozycje

Chciałbyś mieć kwiat monstera? Biedronka oferuje też gatunki kolekcjonerskie w przystępnych cenach. Wypatruj ciekawych egzemplarzy, takich jak filodendron „Birkin”. Dobrej jakości rośliny możesz otrzymać za dwa lub trzy razy niższą cenę niż w sklepach ogrodniczych. Jeśli o ciekawostki, mało jest sieci handlowych równie kreatywnych jak Biedronka. Kwiaty w szkle pojawiają się regularnie. Podobnie jest z kwitnącymi kaktusami, ale na te trzeba uważać. Po bliższym kontakcie może się okazać, że kwiaty zostały doklejone.

Biedronka – kwiaty przed zakupem wymagają sprawdzenia

Przed zakupem roślin (nie tylko z marketu) kwiaty należy dokładnie obejrzeć. Możesz często dostrzec oznaki przypadłości, na które kwiaty cierpią, dokładnie przeglądając ich liście czy kwiatostany. Poniżej najczęstsze z nich:

  • przelanie – końcówki liści rośliny są brązowe, często więdną i mogą zacząć opadać. Czasem można też zauważyć gnijące części liści czy pędów;
  • przesuszenie – liście są matowe, pożółkłe i oklapnięte lub zwiędnięte
  • przemrożenie – w zależności od intensywności liście mogą się kurczyć lub więdnąć. Pojawiają się na nich żółte, jasnobrązowe lub matowe plamy;
  • choroby grzybowe – szare, białe, żółte lub czarne plamy są widoczne na liściach i pędach.
Jak sprawdzić stan roślin doniczkowych w Biedronce?
1. Oceń miejsce, w którym stoją rośliny – czy są wystawione na przeciąg?
2. Oceń ogólny stan rośliny – czy jest połamana lub uszkodzona?
3. Obejrzyj liście (również od spodu). Czy są na nich plamy?
4. Rozejrzyj się za śladami szkodników. Czy widzisz pajęczynki, dziwne naloty lub latające muszki?
5. Oceń stan zdrowia rośliny. Czy pączki, liście lub niektóre pędy są suche, wiotkie lub pożółkłe?
JEŚLI ODPOWIEDZIAŁEŚ „TAK” NA KTÓREKOLWIEK PYTANIE, NIE KUPUJ ROŚLINY!

Rośliny nie są najważniejszymi z towarów, jakie oferuje Biedronka. Kwiaty w tym markecie jednak stanowią część oferty i możesz je kupić często w cenach niższych niż z promocji centrów ogrodniczych. Oczywiście, jak zawsze trzeba uważać przy zakupie, ale przy odrobinie szczęścia można kupić rośliny, które zostaną w domu na dłużej (jeśli dobrze o nie zadbasz).

Uwaga na szkodniki ⚠️

Choroby wynikające z nieprawidłowej pielęgnacji to nie wszystko, co może przydarzyć się roślinom z marketów. Wiele osób skarży się na obecność szkodników w kwiatach doniczkowych z Biedronki, Lidla i innych sklepów spożywczych. Mogą być np. zarażone przędziorkami. Oprócz dokładnych oględzin, warto poddać rośliny kwarantannie i nie stawiać ich od razu w pobliżu innych kwiatów w domu. Można także od razu przesadzić je do świeżej ziemi i wyczyścić liście.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy są świeże kwiaty w Biedronce?

Świeże kwiaty cięte najczęściej można kupić w Biedronce w okolicach walentynek, Dnia Kobiet i innych świąt. Można też spotkać tam gatunki, które akurat o danej porze roku kwitną, np. róże w lecie. To towary sezonowe, więc oferta zmienia się nawet z tygodnia na tydzień.

Czy są storczyki w Biedronce?

Tak, czasami w Biedronce można kupić storczyki. Spodziewaj się ich tam wtedy, kiedy kwitną i prezentują się najlepiej, czyli zimą i wiosną.

Ile kosztuje bukiet róż w Biedronce?

To zależy od okazji i wybranego bukietu. W okolicach Dnia Kobiet w 2023 roku Biedronka oferowała m.in. bukiet 9 róż o wysokości 50 cm w cenie 15,99 zł. 11 klasycznych czerwonych róż kosztowało z kolei 11,99 zł.

Ile kosztują chryzantemy w Biedronce?

Chryzantemy w Biedronce kosztują 9–15 zł za doniczkę, zależnie od rodzaju. Najdroższe są chryzantemy samokrzewiące premium, a najtańsze – zwykłe chryzantemy wielkokwiatowe.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023