kwiaty kwitnące w czerwcu

Kwiaty kwitnące w czerwcu – lato w ogrodzie

Czerwiec to początek kalendarzowego lata. Jest to pora, w której dużo się dzieje w przyrodzie. Kolorowe i pachnące kwiaty wabią niezliczoną liczbę pszczół i innych owadów. Przeczytaj artykuł i poznaj najpiękniejsze kwiaty kwitnące w czerwcu.

kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok

Kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok – jakie wybrać?

Ogród to miejsce, w którym można odpocząć po męczącym dniu oraz zająć się swoim hobby. Jeśli jesteś ogrodnikiem amatorem, z pewnością zaciekawią cię kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok.

kwiaty kwitnące w lipcu

Kwiaty kwitnące w lipcu – lista najpopularniejszych gatunków

Kwiaty, które kwitną latem to ozdoba wakacyjnego ogrodu. Warto poznać gatunki, które będą pięknie wyglądać na grządkach i będą miejscem bytowania owadów zapylających. Sprawdź, jakie kwiaty kwitnące w lipcu możesz posadzić na działce.

rośliny w opasce wokół domu

Rośliny w opasce wokół domu – poradnik

Opaska wokół domu pełni bardzo ważną funkcję. Coraz częściej odchodzi się od typowego brukowania i betonowania tego niewielkiego odcinka terenu. Dowiedz się, które rośliny w opasce wokół domu warto zasadzić i dlaczego.

rośliny na miejsca silnie nasłonecznione

Rośliny na miejsca silnie nasłonecznione – poznaj łatwe w uprawie kwiaty

Rośliny na miejsca silnie nasłonecznione są najczęściej łatwe w uprawie zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Wszystkie rośliny potrzebują słońca, aby móc przeprowadzić niezbędny do życia proces fotosyntezy. Ilość potrzebnego światła zależy od gatunku – poznaj te, które znoszą go najwięcej!

klon zwyczajny

Klon zwyczajny – czy warto posadzić go w ogrodzie?

Klon zwyczajny to niezaprzeczalny król parków. Jego charakterystyczne liście są prawdziwym symbolem złotej polskiej jesieni. Jeśli masz spory ogród i chcesz posadzić duże drzewo liściaste, klon zwyczajny będzie dobrym wyborem. Sprawdź, jakie ma wymagania!

kwiaty do przedpokoju

Kwiaty do przedpokoju – jakie wybrać?

Kwiaty do przedpokoju – czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Trzeba jednak dobrać odpowiednie, czyli cienioznośne gatunki. Które rośliny lubią cień i sprawdzą się w przedpokoju? Przeczytaj o tym już teraz w naszym krótkim tekście!

czym podlać drzewo żeby uschło

Czym podlać drzewo, żeby uschło? Najlepsze sposoby!

Czym podlać drzewo, żeby uschło? Miłośnicy ogrodnictwa na pewno wiedzą, że niektóre drzewa są bardzo inwazyjne. Jeżeli uniemożliwiają one wzrost innych roślin w przydomowym ogrodzie, to zachodzi konieczność pozbycia się ich. Nie zawsze można jednak drzewo po prostu wyciąć. Dowiedz się, co możesz zrobić.

sekwoja w Polsce

Sekwoja w Polsce – uprawa i sadzenie

Rośnie niezwykle szybko i osiąga imponujące rozmiary – to sekwoja. W Polsce to drzewo jest jednak dość rzadko spotykane. Jak wygląda jego uprawa i jakie istnieją gatunki sekwoi? Koniecznie się dowiedz!

kwiaty na stół do salonu

Kwiaty na stół do salonu: jakie wybrać?

Wiele osób stawia kwiaty na stół. Do salonu taka ozdoba jest chyba najodpowiedniejsza, ponieważ często przebywają tam i goście, i domownicy. Jakie rośliny są najczęściej wybierane? Sprawdź, czy te naturalne sprawdzą się w twoim salonie!

biedronka kwiaty

Biedronka – kwiaty z największej sieciówki w Polsce

Biedronka – kwiaty to jeden ze stałych elementów jej oferty. Nic dziwnego, skoro sklep ma zaopatrywać polskie rodziny we wszystko, czego potrzebują. Jakie gatunki można tam znaleźć? Czy warto kupować rośliny w markecie? Sprawdź!

kamelia japońska

Kamelia japońska – gwiazda ogrodu delikatna jak płatek róży

Kamelia japońska to niezwykle piękny, ale jednocześnie trudny w uprawie kwiat ozdobny. Wymagania ma iście królewskie, jednak za wspaniałą opiekę odwdzięcza się cudownym kwitnieniem. Jak dbać o tę roślinę i czego potrzebuje? Sprawdź!

Pelargonie po zimie

Pelargonie po zimie – jak ponownie przywrócić je do życia?

Co zrobić z pelargoniami po zimie? Dowiedz się, jak skutecznie przywrócić do życia kwiaty, które bezpiecznie zimowały w piwnicy lub garażu. Dzięki temu twój balkon znowu będzie kipiał intensywną barwą kwiatów pelargonii.

cis

Cis – jakie warunki są odpowiednie dla jego wzrostu?

Cis to rodzaj rośliny należący do rodziny cisowatych. Jest on niezwykle często spotykany zarówno w parkach, jak i ogrodach. Odpowiednio pielęgnowany stanowi prawdziwą ozdobę. Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, jakie warunki musisz mu zapewnić, aby rósł i rozwijał się prawidłowo!

rośliny motylkowe

Rośliny motylkowe jako nawóz zielony i przedplon

Rośliny motylkowe doskonale sprawdzają się jako przedplon. Bobowate to wartościowe gatunki, które współżyją z bakteriami brodawkowymi. Mają one zdolność wiązania azotu atmosferycznego i wzbogacaniu gleby w ten ważny składnik. Sprawdź, jakie gatunki wybrać.

Jakie warzywa warto uprawiać w ogródku?

Ogródek to doskonałe miejsce do uprawy warzyw, które można wykorzystać do zdrowego i smacznego jedzenia. Warto zastanowić się, jakie warzywa warto uprawiać, aby wzbogacić swoją dietę i cieszyć się świeżymi produktami.

drzewo wiśni

Drzewo wiśni – która odmiana jest najlepsza?

Drzewo wiśni nie ma dużych wymagań. Chcesz wiedzieć, czym się charakteryzuje i jak je prawidłowo uprawiać? Zapoznaj się z artykułem i wybierz najlepszą odmianę tej rośliny, dopasowaną do twojego ogrodu.

skrzyp zimowy

Skrzyp zimowy: uprawa i pielęgnacja Equisetum hyemale

Skrzyp zimowy przez wiele osób nazywany jest polskim bambusem. Należy do rodziny wieloletnich bylin zimozielonych, które występują w środowisku przywodnym lub wodnym. Sprawdź, czym charakteryzuje się Equisetum hyemale oraz jak wygląda jego uprawa.

rośliny leśne

Rośliny leśne – najpiękniejsze gatunki z polskich lasów

Rośline leśne występują na kilku piętrach: w ściółce, w runie, w podszycie i w obrębie koron drzew. Przedstawiamy najpiękniejsze polskie rośliny leśne w kolejności od znajdujących się w najniższym piętrze. Poznaj popularne gatunki występujące w lasach!