Kwiaty na ślub wręczane młodej parze to już tradycja. Okazuje się, że nie każda z roślin dostępnych w kwiaciarni będzie odpowiednia na tę uroczystość. Przeczytaj poradnik i dowiedz się, jakie kwiaty najlepiej pasują do bukietu dla świeżo upieczonych małżonków!

Kwiaty na ślub to najpopularniejszy, a przede wszystkim trafiony prezent dla pary młodej. Sprawdzają się zawsze, oczywiście poza sytuacją, w której młodzi poprosili o inny podarunek, jak na przykład książki czy losy na loterię. Jeśli wybierasz się na wesele, z pewnością chcesz uradować nowożeńców. Z naszego poradnika dowiesz się, jak wybrać kwiaty do bukietu, by trafić w gust młodej pary.

Jakie kwiaty na ślub wybrać?

Zasada jest jedna – nigdy nie kupujemy kwiatów sztucznych na wesele. Ogromny wybór rozmaitych roślin sprawia, że nawet zimą można dostać piękne i świeże kwiaty cięte. Podobnie jest z roślinami doniczkowymi. Mimo że wiele osób bardzo je lubi i podejrzewasz nawet, że młodzi należą do tego zaszczytnego grona, nie polecamy takiego rozwiązania. Wyjątkiem są sytuacje, w których wyraźnie poproszono o taki prezent.

Kwiaty sezonowe na ślub

Bardzo dobrym sposobem na wybór kwiatów do bukietu na wesele jest po prostu sprawdzenie oferty kwiaciarni w konkretnym sezonie. Uwaga jednak – nie wszystkie dostępne w tym czasie rośliny będą odpowiednie dla nowożeńców. Kalie i chryzantemy zarezerwowane są już dla uroczystości pogrzebowych.

Lato i jesień

Lato i wczesna jesień to czas, w którym odbywa się najwięcej ślubów. Nic w tym dziwnego, ponieważ wysokie szanse na piękną pogodę to gwarancja dobrej zabawy i świetnych zdjęć. W tym okresie jest też największy wybór kwiatów takich jak:

Zima i wiosna

Zimą i wiosną wesela organizowane są nieco rzadziej. Jeśli jednak zostałeś zaproszony na ślub właśnie w tym czasie, nie musisz się obawiać. W dalszym ciągu znajdziesz piękne kwiaty ślubne cięte. Są to między innymi:

Oprócz tego są jeszcze kwiaty cięte całoroczne:

Kwiaty na wesele – jaki kolor?

Kolejna zasada – wiązanka na ślub nie może być przytłaczająca. Najbezpieczniejszym wyborem będą więc kwiaty w pastelowych kolorach, szczególnie herbaciane i jasnoróżowe. Z kolei zieleń cięta będzie idealną dekoracją dla bukietu weselnego, która delikatnie przełamie pastele. Należy unikać ciemnych kolorów, a w szczególności czerwonych róż, które zarezerwowane są na inne okazje.

Ile kwiatów w bukiecie dla nowożeńców?

O czym jeszcze pamiętać, zamawiając kwiaty na ślub? Najlepiej, aby bukiet zawierał nieparzystą liczbę okazów. Jest to zasada, o której warto pamiętać, ponieważ ilość kwiatów, będzie miała wpływ na rozmiar i estetykę bukietu.

Bukiet kwiatów dla pary młodej a motyw przewodni wesela

Ostatnia kwestia to oczywiście wybór takich kwiatów, które przypadną do gustu nowożeńcom, a w szczególności pannie młodej. Jeśli nie znasz ich preferencji, podpowiedziami mogą być estetyka i kolor zaproszeń ślubnych. W ostatnim czasie modne są zaproszenia rustykalne z subtelną grafiką kwiatów. Pary młode często decydują się na powiązanie ich z motywem sali weselnej. Możesz nawet pokazać zaproszenie w kwiaciarni, a floryści na pewno przygotują piękny bukiet dla bliskich ci nowożeńców.

Zastanawia Cię, ile zarabia florysta? Kliknij i dowiedz się: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-florysta.

Wiesz już jakie kwiaty na ślub są najbardziej odpowiednie i których roślin unikać. Pozostaje pytanie o to, komu je wręczyć. Według tradycji powinna je otrzymać panna młoda, z kolei pozostałe prezenty najlepiej podarować panu młodemu. Jak widać, w kwestii kwiatów na ślub i wesele jest kilka zasad, których zaproszeni goście powinni przestrzegać. Jeśli jednak zapamiętasz nasze porady, dotyczące koloru kwiatów, ich liczby i rodzaju, z pewnością unikniesz wpadek.

Zobacz także:
Archiwum: luty 2022