Zastanawiasz się, jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać? Wyjątkowy w życiu dzień musi być piękny pod każdym względem, dlatego dekoracja również powinna zachwycać. Sprawdź nasze propozycje i przekonaj się, jakie kwiaty są uznawane za najlepsze do ślubu!

Przygotowania do ślubu to nie lada wyzwanie. Narzeczonych czeka wybór sali weselnej, kamerzysty, fotografa, zaproszeń, strojów pary młodej, dekoracji w kościele i bukietu ślubnego. Poświęcimy nasz krótki artykuł właśnie temu ostatniemu. Które kwiaty najlepiej prezentują się na ślubnym kobiercu? Czy kolory także mają znaczenie? Jakie kwiaty do bukietu ślubnego są wybierane najczęściej? Na te pytania powinna znać odpowiedź każda przyszła panna młoda. Zachęcamy do lektury i do odwiedzenia strony Lovely Wedding!

Bukiet ślubny – cechy

Na pozór może się wydawać, że bukiet do ślubu to najmniejsze zmartwienie kobiety, która przygotowuje się do tego szczególnego dnia w życiu. Kwiaty ślubne muszą jednak pasować do takich elementów, jak biżuteria, buty, welon, makijaż ślubny, fryzura, suknia ślubna czy paznokcie dodaje redaktor portalu LovelyWedding Alicja Kamińska

Każda panna młoda chce mieć wyjątkowy bukiet ślubny. Niektóre kobiety wybierają wyraziste, duże i kolorowe kwiaty. Inne decydują się na drobne, eleganckie i klasyczne rośliny. Coraz popularniejsze stają się także pojedyncze sztuki, wyjątkowo przyozdobione.

Bukiet ślubny – najpopularniejsze kwiaty

Jakie kwiaty do bukietu ślubnego wybrać? To zależy od stylu sukni ślubnej i całego wesela. Przykładowo, do wystroju rustykalnego bądź boho pasują gipsówka i eustoma. Do bardziej eleganckiego stylu lepiej natomiast wybrać storczyki lub róże.

Najpopularniejsze kwiaty na bukiet ślubny to przede wszystkim:

Kwiaty do bukietu ślubnego – kolory

Jak widzisz, wybór jest całkiem szeroki. A czy kolorystyka bukietu także ma znaczenie? Dawniej najpopularniejsze były białe kwiaty do bukietu ślubnego, które współgrały z suknią. Dzisiaj można wybrać dowolne bukiety, różniące się nie tylko barwą, lecz również wielkością. Popularne są zatem:

  • bordowe i czerwone róże;
  • fioletowe i niebieskie lawendy;
  • pudroworóżowe goździki.

Bukiet ślubny z goździków – najlepszy wybór dla wielu panien młodych

Obecnie najpopularniejszymi kwiatami na ślub są goździki. Gdzie tkwi źródło ich sukcesu? Być może w tym, że można je uprawiać w szklarniach przez cały rok. Niezależnie od tego, czy masz wesele w styczniu czy w sierpniu, możesz bez obaw zamówić takie kwiaty do bukietu ślubnego. Ich zaletą jest także to, że z jednej łodygi wyrasta więcej niż jeden kwiat. Najczęściej wybierane na ślub są zwłaszcza goździki czerwone, białe i różowe. Jeśli chcesz być bardziej nieszablonowa, możesz wybrać inną barwę.

Kwiaty do bukietu ślubnego całoroczne

Kolejne równie popularne kwiaty na ślub to piwonie. Obecnie można je wybierać spośród 33 różnych gatunków, które mają różne kolory (żółty, różowy, purpurowy itd.) Piwonie rosną od maja do lipca i wtedy są najtańsze. W pozostałych miesiącach roku można je natomiast kupić po wyższej cenie, ze szklarni. 

Kwiaty do bukietu ślubnego niekoniecznie muszą być białe. Najważniejsze jest to, aby pasowały do panny młodej i stylistyki ślubu i wesela. Do wyboru jest wiele różnorodnych kwiatów, które różnią się kolorem czy wielkością. Niektóre są sezonowe, inne zaś rosną przez cały rok. Jedno jest pewne. Powinny być wyjątkowe i jeszcze bardziej ozdobić ten piękny dzień.

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2021