Kwiaty na Dzień Matki to najpopularniejszy, a zarazem najlepszy pomysł na prezent. Wzruszają i przypominają o tym, co ważne. Zastanawiasz się, jaki bukiet wybrać? A może rozważasz zakup roślin doniczkowych? Podpowiemy ci, które z nich sprawdzą się najlepiej!

Przed 26 maja wiele osób zastanawia się, co podarować swojej mamie. W sieci aż roi się od pomysłów, od kosztownych podarunków po symboliczne drobiazgi. Jedno jest pewne – kwiaty na Dzień Matki sprawdzają się najlepiej, zarówno samodzielnie, ale również jako dodatek do innego prezentu. Pojawia się jednak pytanie o to, jakie kolory kwiatów wybrać. Obecnie kwiaciarnie oferują nie tylko piękne bukiety, ale również wiele innych, ciekawych rozwiązań. Już za chwilę poznasz je wszystkie!

Kwiaty na Dzień Matki – jaki kolor wybrać?

Idealny prezent to nie ten najdroższy. Dużo bardziej liczą się symbolika i uczucia. Na przykład czerwone róże to największy symbol miłości, a w końcu miłość matki i dziecka to jedno z najsilniejszych uczuć. Z kolei białe kwiaty oznaczają czystość intencji i szczerość, zatem będą świetnym sposobem, by podziękować mamie za bezustanne wsparcie, którym obdarza swoje dzieci. Dobrym wyborem będą też kwiaty w kolorze delikatnego różu.

Wyjątkowy bukiet dla mamy!

Jakie kwiaty dla mamy wybrać? Klasyczny bukiet mieszany na pewno będzie trafionym prezentem. Mogą się w nim znaleźć:

Do takiego bukietu warto dodać odrobinę zieleni, na przykład eukaliptus, ruskus czy delikatną gipsówkę. Składając zamówienie na bukiet w kwiaciarni, uwzględnij ulubione kwiaty swojej mamy. Gwarantujemy, że radość z takiego podarunku będzie ogromna!

Flowerbox, czyli kwiaty cięte na dłużej

Alternatywą dla bukietu na Dzień Matki są coraz popularniejsze flowerboxy. Są to piękne, dekoracyjne pudełka, w których znajduje się namoczona wcześniej gąbka florystyczna. W niej umieszcza się świeże kwiaty. Obdarowana pudełkiem z kwiatami mama nie musi szukać wazonu, podcinać roślin ani wymieniać wody. Wystarczy lekko je podlewać, aby zachowały świeżość na dłużej.

Kwiaty doniczkowe idealne na 26 maja

Kolejny pomysł na prezent na Dzień Matki to oczywiście kwiaty doniczkowe. Najlepiej sprawdzą się dla mam, które lubią takie właśnie rośliny. Jeśli wiesz, jakich kwiatów brakuje w kolekcji zgromadzonej w twoim rodzinnym domu, jesteś na wygranej pozycji. Wystarczy udać się do kwiaciarni i poprosić o przystrojenie rośliny wstążeczką i ozdobnym napisem. Twoja mama z pewnością będzie zachwycona!

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w pracy w kwieciarni, wejdź na stronę: https://infojob.pl/praca-w-kwiaciarni i pomóż innym wybrać kwiaty dla ich ukochanych osób.

Ogród w szkle to piękny prezent dla mamy

Kolejna nasza propozycja jest bardzo podobna do poprzedniej. Kwiaty na Dzień Matki możesz wręczyć również w postaci pięknego ogrodu w szkle. Taki upominek najlepiej sprawdzi się dla miłośniczki natury, ponieważ kompozycje w słoju to miniatury najpiękniejszych krajobrazów. W środku najczęściej znaleźć można skrzydłokwiat, chamedorę, hederę i paproć. Całość może być przystrojona zawieszką z czułym napisem „Kochanej Mamie”.

Bukiet kwiatów z dostawą do domu!

Wiesz już, jakie kwiaty kupić na Dzień Matki, ale nie możesz podarować ich osobiście? W takich sytuacjach pomocna okazuje się poczta kwiatowa. Możesz wysłać wspaniały bukiet kwiatów lub flowerboxa, a kurier dostarczy go wprost do drzwi twojej mamy. Pokażesz jej, że w ten szczególny dzień myślisz o niej i przesyłasz życzenia, a uściski z pewnością nadrobicie przy pierwszej lepszej okazji!

To, jakie kwiaty na Dzień Matki wybierzesz, nie ma aż tak dużego znaczenia. Liczy się przede wszystkim pamięć. Jeśli jednak chcesz przekazać konkretne uczucia, zwróć uwagę na kolor, a rodzaj kwiatów dobierz do preferencji mamy. Jeśli jest ona miłośniczką roślin doniczkowych, nie obawiaj się ich kupić na Dzień Matki. Najlepszy prezent to ten podarowany od serca…

Zobacz także: