Jak się jednak okazuje, nie tylko to, jakie kwiaty na rocznicę ślubu wybierzesz, ma znaczenie. Równie ważne są ich kolor i ilość w bukiecie. Nie zapominaj też o preferencjach żony czy partnerki. Jeśli ma ona ulubiony rodzaj kwiatów, tym bardziej ucieszy się z podarunku w postaci bukietu. A przecież to właśnie małżonkowie znają najlepiej swoje upodobania. Wykorzystaj tę wiedzę i nasze porady, a resztą zajmą się floryści z pobliskiej kwiaciarni!

Zapamiętaj!

  • Na rocznicę ślubu daje się najczęściej tulipany, goździki, róże, eustomy i gerbery 🌺
  • Popularne są też mieszane bukiety i wiązanki z dodatkiem zieleni 💐
  • Z okrągłymi rocznicami związany jest zwyczaj dawania tylu róż, ile lat przeżyliśmy razem – np. 30 róż na 30. rocznicę 🌹
  • Kwiaty na rocznicę ślubu nie muszą być czerwone ani różowe – warto kierować się gustami wybranki 🌺
  • Bardziej oryginalnym prezentem są kwiaty doniczkowe, np. storczyk, bromelia czy stefanotis 🪴

https://www.youtube.com/watch?v=ggdnxlxZ-Ls

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?

Z wręczaniem bukietów wiąże się wiele niepisanych zasad. Na przykład niektóre gatunki kwiatów zarezerwowane są na ceremonie pogrzebowe. Z kolei czerwone róże to największy symbol walentynek. A jak jest z rocznicą ślubu?

Na tę okoliczność najlepiej wybierz:

Oprócz tego pozostaje jeszcze wiele kwiatów sezonowych. Bardzo popularne są mieszane bukiety na rocznicę ślubu. Nie wahaj się też prosić o przystrojenie wiązanki zielenią ciętą – to zawsze ożywia kompozycje.

Najlepsze kwiaty na rocznicę ślubu: goździk, eustoma, róża.

Ile kwiatów w bukiecie rocznicowym?

Popularnym zwyczajem jest obdarowywanie partnerki bukietem z parzystą liczbą kwiatów, szczególnie na tzw. okrągłe gody. Na przykład na 50. rocznicę świetnie sprawdzi się 50 róż. Jako że jest to wiele kwiatów, alternatywą dla bukietu mogą być na przykład kosze kwiatowe. Powyższa zasada jednak nie sprawdzi się na każdą rocznicę. W przypadku kilkuletniego związku czy małżeństwa lepiej nie kupować bukietu z liczbą kwiatów odzwierciedlającą przeżyte razem lata. Można śmiało zamówić większą wiązankę.

Kwiaty rocznicowe – kolor

Kolor czerwony to najpotężniejszy symbol miłości (i nie tylko), dlatego świetnie sprawdzi się w rocznicowym bukiecie kwiatów. Oprócz tego polecamy barwy herbaciane, jasnoróżowe i białe. Oczywiście w tej kwestii warto również uwzględnić preferencje wybranki. Dla niezdecydowanych świetną opcją będzie wielokolorowy bukiet z różnych gatunków kwiatów.

Zwariowane kolory 🌈

Co powiesz na barwione, tęczowe róże? Choć nie są naturalne, prezentują się niezwykle ciekawie w bukiecie i pojedynczo. Można także samodzielnie pofarbować goździki czy tulipany, zanurzając cięte łodygi w roztworze barwnika. To ciekawy projekt DIY, którego efektem będzie oryginalny prezent!

Czy kwiaty doniczkowe to dobry prezent na rocznicę ślubu?

Kwiaty na rocznicę ślubu nie muszą koniecznie być cięte. W niektórych przypadkach dobrze sprawdzą się również rośliny doniczkowe. Najlepiej jednak podarować je osobie, która je lubi. W przeciwnym razie polecamy wybrać bukiet świeżych okazów ciętych.

Jakie kwiaty doniczkowe na rocznicę?

Najlepiej sprawdzą się rośliny kwitnące, czyli:

Kwiaty doniczkowe na rocznicę: storczyk, stefanotis, bromelia.

Z kolei kwiaty zielone będą odpowiednie tylko dla miłośniczek takiej roślinności. Wówczas najlepiej zamówić kompozycję z nich wykonaną lub poprosić o ich przystrojenie.

Jak widzisz, jest spory wybór kwiatów na rocznicę ślubu, zarówno pod względem rodzaju, jak i koloru czy formy kompozycji. Co jednak zrobić w awaryjnych sytuacjach, kiedy nie możesz wręczyć bukietu osobiście swojej partnerce lub chcesz ją zaskoczyć? W takiej sytuacji pomocna będzie poczta kwiatowa, która dostarcza wybrane kompozycje na wskazany adres.

Najczęściej zadawane pytania

Z jakich kwiatów bukiet na rocznicę ślubu?

Bukiet rocznicowy może zawierać róże, tulipany, gerbery, goździki, margaretki, a nawet lilie. Wielu mężów wybiera kombinację 2–4 z wymienionych kwiatów. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wybrać coś bardziej oryginalnego, np. fiołki.

Co zamiast kwiatów na rocznicę ślubu?

Zamiast kwiatów można przygotować bukiet ze słodyczy lub owoców, kosz herbat i czekolad, strojnie podane wino i kieliszki lub szkatułkę z różnymi drobiazgami. Inne opcje to miód prosto z pasieki, ręcznie dekorowane babeczki lub tort, a nawet voucher na relaksujący zabieg kosmetyczny.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023