Kwiaty do pokoju dziecka nie powinny mu zaszkodzić. Te z kolcami zatem odpadają, ale czy tylko one? Dowiedz się, które rośliny możesz bez obaw postawić w dziecięcym pokoju, a jakich powinieneś unikać. Przeczytaj nasz tekst już teraz!

Pokój dziecięcy to wiele zabawek i pięknych dekoracji, które tworzą szczególny wystrój. W takim miejscu nie może zabraknąć także roślin, ale tutaj wielu rodziców może mieć wątpliwości. Jakie kwiaty do pokoju dziecka będą dla niego w pełni bezpieczne? Kaktusy i różne raczej od razu odrzucisz, ale roślin, które nie nadają się do dziecięcego pokoju, jest więcej. Mogłyby zaszkodzić najmłodszym mieszkańcom domu. Nie brakuje też jednak takich, które sprawdzą się idealnie. Jakie powinny mieć właściwości? Sprawdź to, czytając artykuł!

Kwiaty do pokoju dziecka – co warto wiedzieć?

Rośliny do dziecięcego pokoju powinny być ładne i kolorowe, aby mogły ozdabiać pomieszczenie i sprawiać radość dziecku. 

  1. Muszą być bezpieczne, zdrowe (nietoksyczne) i przyjazne. 
  2. Nie mogą wywoływać żadnych alergii.

Jeżeli twoje dziecko jest jeszcze małe i bardzo lubi poznawać świat, postaw kwiaty z dala od jego rąk. Unikaj także kaktusów i róż, które mają kolce

Zobacz też: Wyprawka dla noworodka. Co przygotować przed narodzinami dziecka?

Te kwiaty do pokoju dziecka nie będą odpowiednie

Jeżeli nie chcesz, aby twoje dziecko się zraniło unikaj także wilczomleczy lśniących. Nie są one odpowiednie do pokoju malucha. Jeżeli twoja pociecha lubi wszystkiego spróbować, nie kupuj jej również ozdobnych sadzonek z owocami. Większość z nich jest niejadalna, a nawet trująca. Do grupy tej należą np.: 

  • psianka koralowa;
  • nertera płożąca.

To piękne rośliny o jaskrawej barwie, ale nie nadają się do pokoju dziecięcego.

Tych kwiatków nie stawiaj w dziecięcym pokoju

Jakich jeszcze kwiatów do pokoju dziecka nie możesz stawiać? Takich, których sok ma parzące lub toksyczne właściwości. Przykładowo, kontakt z trójskrzynem (krotonem) lub difenbachią może się skończyć wizytą u lekarza lub na pogotowiu. Kwiaty do pokoju dziecięcego nie mogą wywoływać bólów głowy, alergii ani trudności w zasypianiu. Właśnie dlatego wystrzegaj się też:

Idealne kwiaty do pokoju dziecka

Jeśli szukasz najlepszych kwiatów do pokoju dziecka, wybierz te, które filtrują powietrze z wszelkich toksyn (z wykładziny, farby czy mebli). Warto wybierać też takie sadzonki, które ozdobią pomieszczenie i nadadzą mu przytulnego charakteru. Polecamy zwłaszcza:

Jak widzisz, nie każdy kwiat nadaje się dla najmłodszych. Kwiaty do pokoju dziecka muszą być nie tylko ładne, lecz również bezpieczne. Unikaj więc roślin toksycznych, zbyt pachnących i tych kolczastych. Stawiaj na te, które wymieniliśmy na końcu. Ich właściwości pozwolą oddychać dziecku świeżym powietrzem, a to ma niebagatelne znaczenie dla jego zdrowia. Wiesz już, które rośliny są trujące lub toksyczne lub powodują alergię. Jeśli którąś z nich masz już w domu, pod żadnym pozorem nie stawiaj jej tam, gdzie dziecko mogłoby sięgnąć. Jeżeli postawisz na kwiaty filtrujące, nie masz się zaś czego obawiać.

Zobacz także:
Archiwum: listopad 2021