Kwiaty na urodziny to zdecydowanie najpopularniejszy prezent lub dodatek do prezentu. Czy wiesz, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w roli bukietu urodzinowego? Za chwilę poznasz je wszystkie!

Jak się okazuje, nie tylko to, jakie kwiaty wybierzesz na urodziny, ma znaczenie. Ważny jest również ich kolor, za którym stoi symbolika. Możesz wybrać kwiaty na urodziny w takiej barwie, jaką najbardziej lubią solenizant lub solenizantka. Taki prezent na urodziny z pewnością sprawi ogromną radość obdarowywanemu. Bliskiej osobie, miłośniczce kwiatów doniczkowych możesz również wręczyć właśnie takie rośliny. Sprawdź nasze propozycje!

Jakie kwiaty na urodziny wybrać?

Jeśli znasz preferencje osoby, którą pragniesz obdarować, najlepiej wybierz takie kwiaty, które lubi. Jeśli jednak nie znasz jej upodobań, polecamy:

Świetnie sprawdzą się również sezonowe kwiaty na urodziny. Latem w kwiaciarni znajdziesz eustomy, słoneczniki, dalie. Nieco później pojawiają się frezje i astry. Zimą dostępne są irysy, hiacynty, żonkile, amarylisy, a potem również lewkonie i piwonie. Dobrym pomysłem będzie zarówno mieszany bukiet kwiatów, jak i kompozycja z roślin jednego gatunku ozdobiona zielenią ciętą czy piękną gipsówką.

Kwiaty urodzinowe – jaki kolor?

Bukiet kwiatów na urodziny wraz z życzeniami może nieść również piękną symbolikę. Oto co oznaczają poszczególne kolory:

  • czerwone róże to największy symbol miłości. Sprawdzą się najlepiej jako prezent dla osoby, którą darzysz silnym uczuciem;
  • kwiaty w kolorze niebieskim będą idealne dla jubilata, któremu życzysz spokoju i harmonii. Są one symbolem zaufania i wierności;
  • białe kwiaty nie są zbyt popularne na urodziny. Wykorzystuje się je jednak do tworzenia bukietów mieszanych kwiatów. Biel to symbol niewinności i czystych intencji;
  • kwiaty w kolorze żółtym przez wielu uznawane są za symbol zazdrości i zdrady. Jednak za tym kolorem stoi również inne znaczenie. Jest to przyjaźń i szczęście;
  • różowe kwiaty uchodzą za romantyczne. Będą idealne dla osoby, którą darzysz miłością, ale również dla przyjaciół;
  • kwiaty cięte w kolorze herbacianym są bardzo uniwersalne. Możesz obdarować nimi osobę, którą darzysz sympatią;
  • fioletowe kwiaty, podobnie jak żółte, mają kilka znaczeń. Pierwsze z nich to żal i smutek, drugie – doskonałość. Możesz zatem wręczyć je osobie, która jest dla ciebie wyjątkowa.

Doniczkowe kwiaty na urodziny i imieniny – jakie wybrać?

Z pewnością znasz osoby, które dużo bardziej ucieszą się z kwiatów doniczkowych niż z bukietu. Takie rośliny również stanowią piękny upominek. W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się kwiaty kwitnące, takie jak:

Jako kwiaty na urodziny dla bliskiej ci osoby, miłośniczki roślin zielonych sprawdzą się hoje, filodendrony, sansewierie, epipremium i inne popularne gatunki. Pamiętaj jedynie, by poprosić florystę o ich przystrojenie.

Niesamowity ogród w szkle to piękny podarunek

Rośliny zielone na prezent urodzinowy nie muszą być koniecznie posadzone w doniczce. Możesz wybrać również kompozycję w szklanym słoju, która przedstawia miniaturę ogrodu lub lasu. Najlepiej sprawdzi się dla miłośników natury i krajobrazów.

Poczta kwiatowa. Bukiet na urodziny z dostawą

Jeśli nie masz możliwości wręczyć osobiście bukietu na urodziny, wyślij kwiaty za pośrednictwem poczty kwiatowej. Kurierzy dostarczą je pod wskazany adres. Nie zapomnij o bileciku z życzeniami, by obdarowana osoba wiedziała, kto pamięta o niej w tym szczególnym dniu.

Pamiętaj, że kwiaty na urodziny możesz zamówić również z dostawą do domu lub do pracy i dodatkową atrakcją. Urodzinowy bukiet róż lub innych kwiatów w niektórych krajach dostarcza w takiej sytuacji osoba odpowiednio przeszkolona, która może np. zaśpiewać piosenkę albo wyrecytować wiersz. W ten sposób możesz podarować kwiaty nawet z drugiego końca świata.

Jak widzisz, jest wiele kwiatów, które świetnie sprawdzą się na urodziny. Do wyboru masz rośliny doniczkowe, wiązanki ze świeżych kwiatów ciętych, a także kompozycje w szkle. Decydując się na konkretny kolor, możesz przekazać bliskiej osobie, jak wielkim uczuciem ją darzysz – miłości, przyjaźni czy uznania. Wystarczy, że wybierzesz kwiaty na urodziny w przemyślany sposób.

Zobacz także: