Październik nie kojarzy się z przepychem intensywnych barw. Jednak, o ile pogoda dopisuje, również w tym miesiącu na grządkach może być ciekawie. Wszystko zależy nasadzeń w ogrodzie, które zaplanujesz. Poznaj najpiękniejsze kwiaty kwitnące w październiku.

Jesień niesie ze sobą melancholię i zadumę. Również barwy kwiatów nie są tak krzykliwe jak wiosną i latem. Istnieje wiele gatunków roślin, które właśnie o tej porze roku pokazują swoje prawdziwe piękno. Przedstawiamy kwiaty kwitnące w październiku. Poznaj okazy do jesiennego ogrodu!

Kwiaty kwitnące w październiku na rabatach

Dalia wytwarza barwne kwiatostany, dzięki czemu wspaniale wygląda w centralnym miejscu dużej rabaty. Wokół większych okazów warto posadzić jednoroczne kwiaty kwitnące w październiku, które dopełnią kompozycję i podkreślą urodę dalii. Mogą to być cynie, celozje, rudbekie, rozchodniki lub pomarańczowe aksamitki. Jeśli lubisz rośliny cebulowe, posadź dekoracyjną grupę zimowitów jesiennych na eksponowanym miejscu.

Jesienne kwiaty ozdobne – nie tylko chryzantemy i astry

Październik w ogrodzie oznacza zakończenie upraw większości letnich gatunków. Nie jest to jednak zupełnie martwy okres na działce. Tradycyjne jesienne wrzosy możesz posadzić w miejscu, gdzie odczyn gleby jest lekko kwaśny. Fioletowe kwiaty świetnie będą się prezentować na tle iglastych drzew i krzewów. Możesz je też postawić w skrzynce na balkonie, tarasie lub przy schodach. Kwitnąca ozdoba w jesiennej aranżacji wejścia do domu zrobi pozytywne wrażenie na gościach. Pamiętaj, aby podlewać rośliny w doniczkach i stosować nawóz ogrodniczy.

Ogród pełen krzewów – najpiękniejsze gatunki kwitnące jesienią

Mrozoodporne krzewy są łatwe w pielęgnacji i mogą zakwitnąć jesienią w twoim ogrodzie. Należy wybrać takie, które kwitną bardzo obficie. Róże będą dobrze wyglądać wzdłuż ogrodzenia lub obok pergoli. Lubią słoneczne stanowiska, podobnie jak hibiskusy. Z kolei hortensje ogrodowe dość dobrze tolerują lekki półcień.

Postaw na kwiaty kwitnące w październiku! Twój jesienny ogród może zachwycać piękną kompozycją i barwami. W październiku i listopadzie, zanim nadejdą mrozy, ciesz oczy pięknym widokiem za oknem.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022