Piękna słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ogrodzie o tej porze roku można spotkać wiele kwiatów ozdobnych. Zaprojektuj z nami wiosenną rabatę z kwiatów kwitnących w maju!

Gdy chcesz, aby twój ogród prezentował się pięknie późną wiosną, warto uwzględnić w nim nasadzenia roślin, których pąki kwiatowe dojrzewają w tym okresie. Kiedy większość wczesnowiosennych gatunków kwiatów cebulowych przekwita, na grządkach zaczynają zwracać uwagę gatunki zakwitające w następnej kolejności. Poznaj kwiaty kwitnące w maju!

Rośliny wiosenne do każdego ogrodu – gatunki jednoroczne i wieloletnie

Ogrodowe grządki wiosną mogą mienić się wieloma barwami. Wczesną wiosną warto na nich siać rośliny, które po okresie wzrostu rozpoczynają kwitnienie. Najpiękniejsze kwiaty kwitnące w maju to niecierpek, osteospermum i werbena ogrodowa. Doskonale nadają się do obsadzania klombów oraz obwódek. Kwiaty pełni wiosny lubią ziemię przepuszczalną i żyzną. Dobrze rosną na stanowiskach nasłonecznionych. Niektóre z nich nadają się do sadzenia w pojemnikach na balkonie. Z kolei ogrodowe rośliny cebulowe to hiacynt i narcyz, a także tulipany.

Krzewy, byliny i kwiaty kwitnące w maju

Maj w ogrodzie to również czas krzewów i bylin. Bodziszki, goździki i kaczeńce to wdzięczne kwiaty późnej wiosny. Kokorycz i konwalia mają białe kwiaty. Lubią żyzną i wilgotną glebę oraz tolerują półcień. Do kwiatów kwitnących w maju zalicza się też niezwykle efektowna glicynia. Jest to silnie rosnące pnącze o fioletowych kwiatach.

Pełnia wiosny to czas, gdy przymrozki nie są już groźne. Do każdego ogrodu pasują piękne kolorowe rabaty, grządki i klomby. Posadź wymienione kwiaty kwitnące w maju na swojej działce.

Zobacz także: