gdzie są grzyby

Gdzie są grzyby – przewodnik dla początkujących grzybiarzy

Pomagamy początkującym grzybiarzom poznać najlepsze miejsca na zbiory grzybów oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by grzybobranie było owocne. Poznasz tu zasady, które pomogą Ci w efektywnym zbieraniu grzybów w lesie!

odnożyca jesionowa

Odnożyca jesionowa – gatunek grzyba objęty ochroną w Polsce

Odnożyca jesionowa to gatunek grzybów z rodziny odnożycowatych. Występuje w Polsce, jednak ze względu na coraz mniejszą liczebność populacji został objęty ścisłą ochroną gatunkową i umieszczony na Czerwonej liście roślin i grzybów Polski z kategorią EN (gatunek wymierający).

jak odróżnić szatana od prawdziwka

Jak odróżnić szatana od prawdziwka? Wyjaśniamy!

Wielu z nas jesień kojarzy się z rodzinnymi wyprawami do lasu. Aby nie zakończyły się one tragicznie, należy nauczyć się rozpoznawania podobnych do siebie grzybów, jak na przykład szatan i borowik. Jak odróżnić szatana od prawdziwka?

gdzie na grzyby mazowieckie

Gdzie na grzyby? Mazowieckie i okolice Warszawy

Jeśli lubisz zbierać grzyby, na pewno cieszy cię nadejście jesieni. To czas, gdy w lasach pojawiają się prawdziwe okazy, a miłośnicy grzybobrania spędzają weekendy na wędrówkach po zagajnikach. Gdzie na grzyby? Mazowieckie lasy czekają na grzybiarzy!

grzyb siniak

Grzyb siniak, czyli borowik ponury. To jadalny czy trujący grzyb?

Potoczną nazwą borowika ponurego jest grzyb siniak. Grzybiarze mogą na niego trafić w lasach iglastych i liściastych w okolicach jodeł i dębów. Choć nie jest zbyt często spotykany w Polsce, pojawia się pytanie, czy należy do grzybów jadalnych, czy trujących?

borowik płowy

Borowik płowy – opis i właściwości

Borowik płowy (Hemileccinum impolitum) to jadalny grzyb z rodziny borowikowatych, występujący w lasach liściastych w Polsce. Rośnie od maja do czerwca, w zaroślach dębowo-grabowych. Cechuje się charakterystycznym zapachem przypominającym fenol.

Okna dachowe – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Aranżacja funkcjonalnego poddasza to nie lada wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli to nie jedyny problem, z którym muszą liczyć się domownicy. Szczególnie ważną kwestią jest zastosowanie odpowiednich okien dachowych, które ochronią przed chłodem i zapewnią dużą dawkę naturalnego światła. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze okien dachowych? Na jakie rozwiązania warto postawić? Spieszymy z podpowiedzią. 

wapnovit turbo ile na litr wody

Wapnovit Turbo – ile na litr wody? Dawkowanie i użycie nawozu

Wielu miłośników ogrodnictwa dopytuje, ile Wapnovitu Turbo w litrze wody należy rozpuścić, by uzyskać optymalne stężenie nawozu. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana. Co trzeba uwzględnić? Poznaj dokładne zalecenia producenta!

orkan ile na litr wody

Orkan – ile na litr wody? Stosowanie herbicydu 350 SL

Jednym z najpopularniejszych produktów w ofercie Synthos Agro jest Orkan. Ile (na litr wody) należy go stosować? Producent podaje konkretne przedziały, ale rozbieżności mogą być duże. Sprawdź, od czego zależy dawkowanie herbicydu!

glebogryzarka elektryczna ranking

Glebogryzarka elektryczna – ranking 2023

Urządzeniem niezastąpionym do spulchniania gleby i przydatnym w każdym ogrodzie jest glebogryzarka elektryczna. Ranking urządzeń pomoże spośród różnych modeli wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni.

dmuchawa do liści elektryczna ranking

Dmuchawa do liści elektryczna – ranking 2023

Planujesz zakup dmuchawy do liści elektrycznej? Ranking pomoże ci podjąć właściwą decyzję. Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze na rynku urządzenia dedykowane do przydomowych ogrodów i podwórek.

ranking szklarni z poliwęglanu

Ranking szklarni z poliwęglanu 2023

Ranking szklarni z poliwęglanu pozwoli ci dowiedzieć się, która konstrukcja jest najbardziej opłacalna i funkcjonalna. Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze cechy i parametry dobrej jakości szklarni.

najlepsza podkaszarka elektryczna

Najlepsza podkaszarka elektryczna – ranking 2023

Chciałbyś kupić najlepszą podkaszarkę elektryczną? Ranking pomoże ci dokonać odpowiedniego wyboru. Przeczytaj artykuł i poznaj najwyższej jakości produkty oraz zwycięzcę zestawienia.

tawuła wczesna

Tawuła wczesna – uprawa, wymagania, pielęgnacja

Tawuła wczesna to krzew ozdobny słynący z pięknych i licznych białych kwiatów. Pojawiają się one już na przełomie kwietnia i maja. Spiraea arguta często rośnie w parkach i przydomowych ogrodach. Dowiedz się, jak pielęgnować ten krzew, żeby obficie kwitł.

sosna żółta

Sosna żółta – jak sadzić i uprawiać tę odmianę?

Sosna żółta to jedna z wielu odmian Pinaceae uprawianych w Polsce. Gatunek ten wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie osiąga wysokość do 60 m. Swoją nazwę wzięła od zabarwienia kory, która jest lekko żółtawa. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować tę odmianę.

jaki nawóz do trawy

Jaki nawóz do trawy? Ranking 2023

Jaki nawóz do trawy? Ranking jednoznacznie wskazał zwycięzcę, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu, który poświęciłbyś na przeglądanie ofert i porównywanie produktów. Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze opcje.

wypalarka do chwastów

Wypalarka do chwastów – ranking 2023

Szukasz idealnej wypalarki do chwastów? Ranking będzie ułatwieniem przed zakupem. Przeczytaj artykuł i sprawdź, który produkt okazał się najlepszy oraz na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, przeszukując oferty.

pilarka łańcuchowa akumulatorowa

Pilarka łańcuchowa akumulatorowa – ranking 2023

Niełatwo wybrać idealną pilarkę łańcuchową. Ranking, który przygotowaliśmy, z pewnością pomoże ci podjąć decyzję zakupową, a poradnik uzupełni twoją wiedzę na temat tych urządzeń. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

siekiera rozłupująca

Siekiera rozłupująca – ranking 2023

Jaka jest najlepsza siekiera rozłupująca? Ranking pomoże ci wybrać idealny model do twoich potrzeb. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

trampoliny ranking

Trampoliny – ranking 2023

Niełatwo wybrać idealną trampolinę. Ranking, który przygotowaliśmy, ułatwi ci podjęcie decyzji. Przeczytaj artykuł i poznaj pięć najpopularniejszych produktów wykonanych przez zaufanych producentów.

kosiarki elektryczne ranking

Kosiarki elektryczne – ranking 2023

Najlepsze kosiarki elektryczne? Ranking na rok 2023 to zestawienie najlepszych modeli, które wytypowaliśmy, uwzględniając kilka najważniejszych parametrów i funkcjonalności. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o kosiarkach.

odkurzacz do liści ranking

Odkurzacz do liści – ranking 2023

Poznaj najlepsze na rynku odkurzacze do liści. Ranking wyłonił pięć godnych uwagi modeli, którymi warto się zainteresować. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie aspekty braliśmy pod uwagę, wybierając zwycięzcę.

myjki ciśnieniowe ranking

Myjki ciśnieniowe – ranking 2023

Które są najlepsze myjki ciśnieniowe? Ranking, który przygotowaliśmy, udzieli odpowiedzi na to pytanie. Przeczytaj artykuł, poznaj zwycięzców i dowiedz się jakie funkcje i parametry są najważniejsze w przypadku tych urządzeń.

kosiarka akumulatorowa

Kosiarka akumulatorowa – ranking 2023

Planujesz zakup kosiarki akumulatorowej? Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże ci w podjęciu decyzji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania urządzenia do twojego ogrodu.

jaka kosiarka spalinowa

Jaka kosiarka spalinowa? Ranking 2023

Jaka kosiarka spalinowa? Ranking zawiera kilka najlepszych produktów na rynku. Przeczytaj artykuł i poznaj je wszystkie oraz dowiedz się, w jaki sposób szukać urządzenia na własną rękę.

drzewa liściaste w polsce

Drzewa liściaste w Polsce – najpopularniejsze gatunki

Chcesz wiedzieć jakie drzewa liściaste w Polsce występują najczęściej? W tym artykule przedstawiamy atlas najpopularniejszych gatunków. Dowiesz się, czym się wyróżniają i jakie mają wymagania. Sprawdź!

choinka cięta czy w doniczce

Choinka cięta czy w doniczce?

Zwolennicy żywych drzewek na święta Bożego Narodzenia mają co roku ten sam dylemat – kupić choinkę ciętą czy w doniczce? ...

czym podlać drzewo żeby uschło

Czym podlać drzewo, żeby uschło? Najlepsze sposoby!

Czym podlać drzewo, żeby uschło? Miłośnicy ogrodnictwa na pewno wiedzą, że niektóre drzewa są bardzo inwazyjne. Jeżeli uniemożliwiają one wzrost innych roślin w przydomowym ogrodzie, to zachodzi konieczność pozbycia się ich. Nie zawsze można jednak drzewo po prostu wyciąć. Dowiedz się, co możesz zrobić.

sekwoja w Polsce

Sekwoja w Polsce – uprawa i sadzenie

Rośnie niezwykle szybko i osiąga imponujące rozmiary – to sekwoja. W Polsce to drzewo jest jednak dość rzadko spotykane. Jak wygląda jego uprawa i jakie istnieją gatunki sekwoi? Koniecznie się dowiedz!