Piła elektryczna to idealne rozwiązanie przy drobnych pracach drwalskich oraz remontowych. Z artykułu dowiesz się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając narzędzie do domu i ogrodu, ale poznasz też najlepsze modele w 2023 roku. Oczywiście wymieniliśmy w tekście kryteria, którymi się kierowaliśmy, żebyś miał pewność słuszności naszych wyborów. Przy zakupie narzędzi, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego producenta, dlatego przybliżyliśmy ci profile najlepszych na rynku marek. Na samym końcu tekstu znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania wraz z odpowiedziami.

Najlepsza pilarka łańcuchowa akumulatorowa – jak wybieraliśmy?

Przygotowując nasze zestawienie najlepszych produktów na rok 2023 wzięliśmy pod uwagę parametry wielu modeli, oraz przeanalizowaliśmy kilka najważniejszych aspektów. Oto kryteria, według których wytypowaliśmy zwycięzcę:

 • Jakie jest napięcie i pojemność akumulatora?
 • Jaki jest czas ładowania?
 • Jaka jest długość prowadnicy?
 • Do jakich powierzchni jest dedykowane urządzenie?
 • Czy ma różne tryby pracy?
 • Jaka jest wydajność urządzenia?
 • Co zawiera zestaw?
 • Czy posiada certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo?
 • Jaki jest typ i rodzaj łańcucha?
 • Ile waży całe urządzenie?
 • Jaki wykazuje stosunek ceny do jakości?
 • Czy pochodzi od renomowanego producenta?

Jak widzisz, pod uwagę wzięliśmy wiele czynników, które zadecydowały o jakości testowanych urządzeń, ich trwałości oraz niezawodności. Wybierając jeden z polecanych przez nas produktów, masz pewność zakupu najlepszego urządzenia w danym przedziale cenowym.

Piła NAC Pilarka akumulatorowa CB40-30-BL-NG 40V
Zalety

 • Zasilana akumulatorowo, bezprzewodowa
 • Silnik o mocy 40 V
 • Regulacja prędkości cięcia do różnych materiałów
 • Wygodny uchwyt i ergonomiczna konstrukcja
Wady
 • Bateria trzyma tylko krótko (ok. 20 min), wymaga częstego ładowania.
 • Dość ciężka i niezbyt wygodna w obsłudze dla osób o mniejszej sile fizycznej.

Piła NAC Pilarka akumulatorowa CB40-30-BL-NG 40V to przenośna pilarka zasilana akumulatorem o napięciu 40V. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi zapewnia precyzyjne cięcie, a ergonomiczny design ułatwia pracę.

DeWalt DCMCS575X1-QW
Zalety

 • Duża moc 54V
 • Długa łańcuchowa prowadnica 45 cm
 • Automatyczny system smarowania
Wady
 • Wysoka cena produktu.
 • Waga piły jest dość duża, co może sprawić trudności przy długotrwałym użytkowaniu.

DeWalt DCMCS575X1-QW to profesjonalna piła ukośna zasilana akumulatorowo o mocy 54V. Wyposażona w 184mm ostrze, posiada maksymalną głębokość cięcia 67mm. Zestaw zawiera akumulator, ładowarkę i torbę transportową.

Piła Makita Akum. Pilarka Łańcuchowa 35 Cm 2X18 V Duc356Zb
Zalety
 • Dwubateryjna, zasilana akumulatorowo
 • Długość prowadnicy 35 cm
 • Wyjątkowo cicha i wydajna
 • Wygodny uchwyt i ergonomiczna konstrukcja
Wady
 • Pilarka jest dosyć ciężka i może być męcząca w dłuższej pracy.
 • Cena urządzenia jest dość wysoka w porównaniu do innych pilarek łańcuchowych na rynku.

Piła Makita Akum. Pilarka Łańcuchowa 35 Cm 2X18 V Duc356Zb to profesjonalne narzędzie do cięcia drewna, napędzane akumulatorami. Wydajna, lekka i wygodna w użyciu. Idealna dla majsterkowiczów i profesjonalistów.

Ryobi Pilarka Łańcuchowa 5133004951
Zalety
 • Łatwość użytkowania dzięki ergonomicznemu kształtowi uchwytu
 • Bezpieczna i precyzyjna praca dzięki mechanizmowi hamulca łańcucha
 • Wysoka wydajność i moc dzięki silnikowi o dużej mocy
Wady
 • Wysoka cena w porównaniu do innych pilarek łańcuchowych o podobnych parametrach.
 • Wymaga doświadczenia i umiejętności obsługi ze względu na mocną siłę tnącą, co może być nieodpowiednie dla początkujących użytkowników.

Ryobi Pilarka Łańcuchowa 5133004951 to urządzenie zasilane baterią, wyposażone w łańcuch o długości 30 cm i ochronę przed odrzutem. Idealna do prac w ogrodzie.

Akumulator – napięcie i pojemność 

Napięcie i pojemność akumulatora to najważniejsze parametry przy wyborze kosiarki łańcuchowej elektrycznej, ponieważ wpływają na jej wydajność i czas pracy na jednym ładowaniu. Im wyższe napięcie, tym większa jest moc urządzenia i łatwiej radzi sobie z cięciem twardych gałęzi czy pni drzew. Zazwyczaj piły elektryczne generują napięcie od 12 V do 40 V. Modele z wyższym napięciem są zwykle droższe.

Pojemność akumulatora, z kolei, określa czas pracy na jednym ładowaniu. Im większa pojemność, tym dłużej można pracować bez konieczności ładowania. Zwykle pojemność akumulatorów w kosiarkach łańcuchowych elektrycznych wynosi od 2 Ah do 6 Ah.

Warto pamiętać, że większe napięcie i pojemność akumulatora mogą wpłynąć na ciężar kosiarki, co może wpłynąć na komfort użytkowania. Dlatego ważne jest, aby wybrać urządzenie, które łączy w sobie odpowiednie napięcie, pojemność i wagę, aby zapewnić efektywną pracę i komfort użytkowania.

Tryby pracy pilarki

Jaka piła łańcuchowa akumulatorowa będzie najlepsza? Jeśli rozważyłeś już napięcie i pojemność akumulatora, to kolejnym aspektem do przemyślenia będzie ilość trybów pracy, oferowanych przez konkretny model piły. Dlaczego są istotne? Ponieważ wpływają na wydajność urządzenia i poziom zużycia baterii.

Piły łańcuchowe oferują najczęściej dwa tryby pracy. Tryb cięcia zapewnia maksymalną moc przez cały czas, co zapewnia ci większą wydajność, ale szybko zużywa energię skumulowaną w baterii. Wybór opcji oszczędnej spowoduje wydłużenie czasu pracy urządzenia, które działało będzie na niższych obrotach. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku prac z drobnymi gałęziami i krzewami.

W najdroższych modelach można spotkać się także z inteligentnym trybem pracy, który sam dostosowuje moc urządzenia do rodzaju pracy i obciążenia. Jeśli szukasz wszechstronnego narzędzia do różnego rodzaju prac, koniecznie wybierz taką pilarkę łańcuchową akumulatorową, która umożliwia przełączanie się między różnymi trybami.

Typ i rodzaj łańcucha

Nie mniej istotnym parametrem podczas wyboru pilarki łańcuchowej akumulatorowej jest dobór odpowiedniego łańcucha i kształtu zęba w zależności od rodzaju planowanych prac.

Łańcuch zębatkowy charakteryzuje się zębami odpowiednimi do cięcia miękkiego drewna. Zęby w tego typu łańcuchach są proste. Do cięcia twardych gałęzi czy pni polecany jest łańcuch piłowy, którego zęby mają większą powierzchnię. 

Łańcuchy występują w różnych rozmiarach, które należy dopasować do długości prowadnicy i rodzaju narzędzia tnącego. Przy wyborze łańcucha zawsze musisz sprawdzić jego zastosowanie, długość, grubość i kompatybilność z konkretnym modelem pilarki.

Waga pilarki łańcuchowej

Ile powinna ważyć piła łańcuchowa akumulatorowa? Jaką wybrać? Przede wszystkim lekką. Waga jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia, przed zakupem tego narzędzia. Urządzenia elektryczne i akumulatorowe są zazwyczaj trochę mniej wydajne niż spalinowe, ale za to lżejsze i bardziej komfortowe w użyciu. Piły na baterie ważą zazwyczaj od 2 do 6 kilogramów. Ciężar uzależniony jest od pojemności akumulatora, mocy silnika i rodzaju zastosowanych materiałów. Lekkie pilarki są najczęściej dedykowane do prostych prac ogrodniczych, jak przycinanie krzewów i cienkich gałęzi. Cięższy sprzęt sprawdzi się w bardziej zaawansowanych pracach i poradzi sobie także z najgrubszymi pniami. Warto dobrać wagę urządzenia do rodzaju prac. Pamiętaj, że zbyt ciężka pilarka może powodować zmęczenie i dyskomfort podczas długiego użytkowania, a także utrudniać precyzyjne cięcie i manewrowanie nią. Jednak zbyt lekka pilarka może być mniej stabilna i bardziej skłonna do drgań, co może wpłynąć na precyzję cięcia i bezpieczeństwo użytkownika.

Długość prowadnicy

Długość prowadnicy jest kolejnym parametrem, który powinieneś rozważyć, nim podejmiesz decyzję. Najpopularniejsze modele pił wyposażone są w prowadnice o długości od 20 do 40 centymetrów. Im ta wartość jest większa, tym grubsze gałęzie i pnie jest w stanie urządzenie pociąć. Musisz jednak pamiętać też, że wraz ze wzrostem tego parametru moc silnika powinna być odpowiednio dobrana, żeby był w stanie napędzić łańcuch tnący. 

Zwróć uwagę na markę producenta

Wybierając piłę łańcuchową akumulatorową, warto kierować się marką producenta. Liderzy na rynku, od lat znani z wysokiej jakości sprzętu, dążą do utrzymania swojego dobrego imienia poprzez utrzymanie odpowiedniego poziomu swoich urządzeń. Sprzęt od renomowanej firmy zazwyczaj będzie z lepszych materiałów i wykonany z najwyższą starannością o każdy szczegół. 

Wybór znanej marki często wiąże się też z większym bezpieczeństwem urządzeń, potwierdzonym odpowiednimi certyfikatami. To z tego powodu w topowych modelach łatwiej znaleźć systemy awaryjnego hamowania czy blokadę przypadkowego uruchomienia. Narzędzia od renomowanego producenta charakteryzują się dłuższą żywotnością, ale zazwyczaj objęte są minimum 2-letnią gwarancją. Jeśli już dojdzie do jakiejś usterki, serwisanci usuwają ją szybko bez zbędnych formalności. 

Wybierając znaną i cieszącą się zaufaniem firmę zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, gwarancję i wsparcie posprzedażowe. Co więcej, produkty znanych firm wykazują się dłuższą żywotnością i komfortem użytkowania.

Bosch Universal Chain 18 V – wybór redakcji

Pilarka akumulatorowa Bosch Universal Chain to profesjonalne narzędzie o wysokiej wydajności, które umożliwia łatwe i precyzyjne cięcie gałęzi i drewna. Urządzenie wyposażono w mocny silnik zasilany baterią litowo-jonową o napięciu 18 V, co zapewnia wysoką wydajność cięcia i długi czas pracy na jednym ładowaniu. W modelu tym zastosowano prowadnicę o długości 20 centymetrów, dzięki czemu można łatwo przecinać gałęzie o średnicy do 9 centymetrów. Universal Chain kosztuje około 800 złotych, a producent objął narzędzie 3-letnią gwarancją i zagwarantował bezpłatny pierwszy przegląd.

Istotną funkcją, która wyróżnia ten model pilarki, jest ergonomiczna konstrukcja z wyprofilowaną rękojeścią, która zapewnia wygodny chwyt i kontrolę nad narzędziem. Dodatkowo pilarka ta ma system SDS Bosch, który umożliwia szybką i bezpieczną wymianę łańcucha bez użycia dodatkowych narzędzi. Wykorzystuje technologię Syneon Chip, która pozwala zoptymalizować wydajność narzędzia i przedłużyć czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Dzięki temu narzędzie może być wykorzystywane podczas długich i intensywnych prac na zewnątrz.

NAC CB40 40V – najlepszy stosunek ceny do jakości

Pilarka NAC model CB40-30-BL-NG 40 V to wydajne, niezawodne i funkcjonalne narzędzie, które sprawdzi się w każdym ogrodzie czy lesie, podczas cięcia drewna i pielęgnacji drzew. Urządzenie wyposażone jest w bezszczotkowy silnik o mocy 1200 W, zapewniający odpowiednią siłę tnącą, niezawodność i wydajność. W urządzeniu zastosowano akumulator litowo-jonowy, który generuje napięcie 40 V. Pojemność 4 Ah zapewnia długi czas pracy bez konieczności ponownego ładowania. Piłę łańcuchową wyposażono w prowadnicę o długości 30 centymetrów, a całość waży zaledwie 5,2 kilograma. 

Narzędzie ma wbudowany system smarowania łańcucha, który przedłuża żywotność i nie wymaga ingerencji ze strony użytkownika. Wyposażono je także w hamulec łańcucha, regulację napięcia łańcucha oraz system bezpieczeństwa zapobiegający przypadkowemu uruchomieniu pilarki. NAC 40 V wykonano z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego, które jest lekkie i wytrzymałe. Opisywany model kosztuje około 900 złotych i cechuje go bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Piła NAC Pilarka akumulatorowa CB40-30-BL-NG 40V
Zalety

 • Zasilana akumulatorowo, bezprzewodowa
 • Silnik o mocy 40 V
 • Regulacja prędkości cięcia do różnych materiałów
 • Wygodny uchwyt i ergonomiczna konstrukcja
Wady
 • Bateria trzyma tylko krótko (ok. 20 min), wymaga częstego ładowania.
 • Dość ciężka i niezbyt wygodna w obsłudze dla osób o mniejszej sile fizycznej.

Piła NAC Pilarka akumulatorowa CB40-30-BL-NG 40V to przenośna pilarka zasilana akumulatorem o napięciu 40V. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi zapewnia precyzyjne cięcie, a ergonomiczny design ułatwia pracę.

DeWalt DCMCS575X1-QW – gdy budżet nie ma znaczenia

DeWalt DCMCS575X1-QW to piła łańcuchowa akumulatorowa do zadań specjalnych, dlatego bardzo chętnie jest wybierana przez profesjonalistów i zawodowych drwali. Dzięki zastosowaniu podwójnego akumulatora o pojemności 3 i 9 Ah generuje 54 V napięcia. Pozwala to na swobodne cięcie różnego rodzaju drewna dużych rozmiarów. Bezszczotkowy silnik jest bardzo zaawansowany technologicznie, wydajniejszy od poprzednika, przy czym pobiera o wiele mniej prądu przy rozruchu i podczas pracy. 

Pilarkę wyposażono w prowadnicę o długości 40 centymetrów, renomowanej marki Oregon, która zajmuje się produkcją łańcuchów i prowadnic do najlepszych profesjonalnych narzędzi drwalskich. DeWalt wyposażył swój produkt w funkcję automatycznego smarowania łańcucha, regulację prędkości i duże gumowane uchwyty, zapewniające pełną kontrolę nad narzędziem. Koszt tego sprzętu niestety może się dla niektórych okazać barierą nie do pokonania, za opisywany model należy zapłacić około 3 tysięcy złotych.

DeWalt DCMCS575X1-QW
Zalety

 • Duża moc 54V
 • Długa łańcuchowa prowadnica 45 cm
 • Automatyczny system smarowania
Wady
 • Wysoka cena produktu.
 • Waga piły jest dość duża, co może sprawić trudności przy długotrwałym użytkowaniu.

DeWalt DCMCS575X1-QW to profesjonalna piła ukośna zasilana akumulatorowo o mocy 54V. Wyposażona w 184mm ostrze, posiada maksymalną głębokość cięcia 67mm. Zestaw zawiera akumulator, ładowarkę i torbę transportową.

Makita model Duc356Zb – dobra jakość w niskiej cenie

Makita to jedna z najlepszych marek w branży narzędziowej, znana z produkcji trwałych i wydajnych narzędzi. Model Duc35Zb to jedno z tańszych narzędzi na rynku, które jest godne uwagi. Pilarka została wykonana z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, stali i aluminium. Rękojeść powleczono bardzo trwałą gumową powłoką, która zapewnia większą kontrolę nad urządzeniem podczas pracy i eliminuje ryzyko wyślizgnięcia się z ręki. Łańcuch umieszczony na prowadnicy o długości 35 centymetrów, napędza bezszczotkowy silnik zasilany dwoma akumulatorami litowo-jonowymi, co zapewnia 36 V napięcia. 

Pilarka ma też regulację napięcia łańcucha, umożliwiającą łatwe dostosowanie go do warunków cięcia. Dzięki systemowi bez narzędziowego ustawiania łańcucha wymiana i regulacja głębokości cięcia jest łatwa i szybka. 

System automatycznego smarowania łańcucha pozwala na zachowanie odpowiedniej ilości oleju w łańcuchu podczas cięcia, co przekłada się na dłuższą żywotność i efektywność cięcia. Nie zabrakło w tym modelu różnego rodzaju systemów bezpieczeństwa takimi jak hamulec łańcucha, który zatrzymuje ruch łańcucha w przypadku nagłego zatrzymania lub odrzutu, a także zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia.

Piła Makita Akum. Pilarka Łańcuchowa 35 Cm 2X18 V Duc356Zb
Zalety
 • Dwubateryjna, zasilana akumulatorowo
 • Długość prowadnicy 35 cm
 • Wyjątkowo cicha i wydajna
 • Wygodny uchwyt i ergonomiczna konstrukcja
Wady
 • Pilarka jest dosyć ciężka i może być męcząca w dłuższej pracy.
 • Cena urządzenia jest dość wysoka w porównaniu do innych pilarek łańcuchowych na rynku.

Piła Makita Akum. Pilarka Łańcuchowa 35 Cm 2X18 V Duc356Zb to profesjonalne narzędzie do cięcia drewna, napędzane akumulatorami. Wydajna, lekka i wygodna w użyciu. Idealna dla majsterkowiczów i profesjonalistów.

Ryobi model 5133004951 – do prac przydomowych

Ryobi Pilarka Łańcuchowa to proste narzędzie elektryczne do cięcia drewna. Jest to produkt przeznaczony dla użytkowników, którzy potrzebują pilarki łatwej w obsłudze o przyzwoitej wydajności. Bezszczotkowy silnik napędzany jest baterią, która generuje 36 V napięcia. Narzędzie wyposażono w prowadnice o długości 40 centymetrów, co pozwala na komfortową pracę nawet z grubszymi kawałkami drewna. Całość waży około 5 kilogramów, dlatego praca z tym urządzeniem nie jest męcząca, a dodatkowo można zamontować pas wspomagający na ramię do tego modelu. 

Pilarka wyposażona została w system napinania łańcucha bez użycia narzędzi, poza tym posiada również automatyczne smarowanie łańcucha, dzięki czemu serwisowanie narzędzia ograniczono do kompletnego minimum. Produkt ma ergonomiczny uchwyt, pozwalający na pewne i wygodne prowadzenie pilarki oraz bezpiecznik przeciążeniowy, który wyłącza urządzenie w przypadku przeciążenia silnika, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Ryobi Pilarka Łańcuchowa 5133004951
Zalety
 • Łatwość użytkowania dzięki ergonomicznemu kształtowi uchwytu
 • Bezpieczna i precyzyjna praca dzięki mechanizmowi hamulca łańcucha
 • Wysoka wydajność i moc dzięki silnikowi o dużej mocy
Wady
 • Wysoka cena w porównaniu do innych pilarek łańcuchowych o podobnych parametrach.
 • Wymaga doświadczenia i umiejętności obsługi ze względu na mocną siłę tnącą, co może być nieodpowiednie dla początkujących użytkowników.

Ryobi Pilarka Łańcuchowa 5133004951 to urządzenie zasilane baterią, wyposażone w łańcuch o długości 30 cm i ochronę przed odrzutem. Idealna do prac w ogrodzie.

Najlepsze marki pilarek łańcuchowych akumulatorowych

Wiesz już, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, kupując piłę akumulatorową. Wybór dobrego producenta czasem też bywa trudny, dlatego poniżej przedstawimy ci profile kilku z nich.

Firma Bosch to jedna z największych i najbardziej renomowanych firm produkujących narzędzia i elektronarzędzia na świecie. Założona została w 1886 roku w Niemczech przez Roberta Boscha, a jej siedziba znajduje się w Stuttgarcie. Marka specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy narzędzi, w tym wiertarek, pilarek, młotowiertarek, szlifierek, piłek tarczowych, odkurzaczy przemysłowych i wielu innych. Firma oferuje produkty dla profesjonalistów oraz amatorów, a ich jakość i niezawodność zyskały uznanie klientów na całym świecie.

NAC to polska firma założona w 1991 roku, specjalizująca się w produkcji elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych i akcesoriów. Firma ma swoją siedzibę w Lublinie, gdzie znajduje się centrum badawczo-rozwojowe oraz fabryka produkcyjna. Producent oferuje rozwiązania dla użytkowników indywidualnych oraz profesjonalnych. 

W ofercie marki znajdziesz pilarki łańcuchowe, młoty udarowe, wiertarki, szlifierki i wiele innych narzędzi. Firma zwraca uwagę na jakość swoich produktów, stosując nowoczesne technologie i starając się sprostać wymaganiom klientów. W ciągu kilkunastu lat istnienia NAC zdobyła wiele nagród i wyróżnień, co świadczy o uznaniu, jakim cieszą się produkty tej firmy na rynku.

Kolejnym liderem na rynku jest DeWalt. Amerykańska firma produkująca narzędzia elektryczne i akumulatorowe dla profesjonalnych użytkowników w branży budowlanej, remontowej i przemysłowej założona w 1924 roku w Pensylwanii przez Raya DeWalta.

DeWalt jest znany na całym świecie jako producent wysokiej jakości i wytrzymałych narzędzi, które są niezwykle skuteczne i trwałe. Firma wprowadza na rynek regularnie nowe produkty, aby sprostać potrzebom swoich klientów oraz inwestuje w badania i rozwój, co umożliwia jej produkcję narzędzi o najwyższej jakości. 

Makita to japońska marka specjalizująca się w produkcji elektronarzędzi oraz akcesoriów dla profesjonalistów. Założona w 1915 roku, firma działa na całym świecie i jest jednym z głównych producentów w branży. Producent oferuje między innymi pilarki, wiertarki, szlifierki, młoty udarowe, a także systemy zasilające i akcesoria. Wysoka wydajność i niezawodność to cechy wyróżniające produkty Makita. Firma ta aktywnie angażuje się w ochronę środowiska, co między innymi przejawia się w produkcji narzędzi zgodnych z normami ekologicznymi.

Ryobi to firma z ponad 70-letnim doświadczeniem w produkcji narzędzi ogrodniczych oraz elektronarzędzi. Została założona w 1943 roku w Japonii, a obecnie jej produkty są dostępne na całym świecie. Marka oferuje rozwiązania dla gospodarstw rolnych, warsztatów i zakładów produkcyjnych. Ryobi zdobyła uznanie użytkowników, a jej produkty uchodzą za trwałe i charakteryzują się długą żywotnością.

Pilarka łańcuchowa akumulatorowa – najczęściej zadawane pytania

Przeglądając wiele ofert i poradników, można się trochę pogubić. Nie jest to nic dziwnego, rynek przesycony jest różnego rodzaju produktami, dlatego nie tak łatwo zdecydować się na jeden konkretny. Nawet po przeanalizowaniu parametrów, niektóre kwestie mogą pozostać niejasne. Z tego też powodu zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania dotyczące pił akumulatorowych i udzieliliśmy na nie odpowiedzi.

Czy nie lepiej kupić urządzenie spalinowe?

Piła akumulatorowa jest zazwyczaj lżejsza i bardziej zwrotna niż pilarki spalinowe, co ułatwia manewrowanie i precyzyjne cięcie. Poziom generowany przez silniki elektryczne jest znacznie mniejszy, a urządzenie wytwarza mniej emisji spalin, co jest korzystne dla środowiska i twojego zdrowia. W porównaniu do narzędzi spalinowych pilarki elektryczne są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w obsłudze. Pilarki spalinowe są bardziej odpowiednie dla cięcia dużych drzew i prac w lesie, podczas gdy pilarki elektryczne są bardziej przydatne w ogrodzie i do prac przy mniejszych elementach.

Czy pilarka łańcuchowa wymaga serwisu?

Jak większość urządzeń, tak i pilarki potrzebują regularnej konserwacji, co zapewni dłuższą żywotność narzędzia i jego poprawne funkcjonowanie. Konserwacja nie jest tak skomplikowana, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń spalinowych. Przede wszystkim po każdym użyciu, należy dokładnie oczyścić całe narzędzie, sprawdzić ostrość łańcucha i naostrzyć go w razie potrzeby. 

Jakie napięcie dla akumulatorowej pilarki?

Wyższe napięcie zapewnia większą moc całego urządzenia i pozwala na wykorzystanie dłuższej prowadnicy. Do użytku domowego w zupełności powinno wystarczyć urządzenie zasilane napięciem 18 V. Jeśli planujesz cięższe prace leśne, to powinieneś się rozejrzeć za modelem generującym wyższe napięcie. 

Ile czasu działa pilarka na jednym ładowaniu?

Czas działania pilarki akumulatorowej na jednym ładowaniu zależy od wielu czynników, takich jak napięcie i pojemność akumulatora, moc silnika, długość i rodzaj prowadnicy oraz typ łańcucha. Najpopularniejsze modele są w stanie pracować bez przerwy od 30 do 60 minut w zależności od rodzaju ciętego drewna i trybu pracy.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2023