Trampoliny – ranking 2023

Niełatwo wybrać idealną trampolinę. Ranking, który przygotowaliśmy, ułatwi ci podjęcie decyzji. Przeczytaj artykuł i poznaj pięć najpopularniejszych produktów wykonanych przez zaufanych producentów.
trampoliny ranking

Poniższy ranking to subiektywne zestawienie, które powstało na podstawie badań, testów oraz informacji o produktach wybranych przez redakcję Gardeneo. Odnośniki w artykule to linki afiliacyjne. Jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Z treści artykułu poznasz przede wszystkim kilka najlepszych na rynku trampolin w różnych cenach o odmiennym przeznaczeniu. Z części poradnikowej dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając na własną rękę tego typu przyrząd sportowy. Przybliżymy ci też sylwetki firm będących w czołówce producentów sprzętu sportowego w tym trampolin, a na końcu tekstu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące trampolin,

Trampoliny – jak wybieraliśmy?

W przypadku sprzętu sportowego należy przeanalizować wiele aspektów i porównać ze sobą produkty. Zrobiliśmy to za ciebie, dzięki czemu zaoszczędzisz trochę czasu na poszukiwaniu informacji. Oto kryteria, którymi kierowaliśmy się podczas przygotowania zestawienia:

 • Czy trampolina jest bezpieczna?
 • Jakie certyfikaty ma tego typu sprzęt sportowy?
 • Czy produkt wykonany został z najwyższej jakości materiałów?
 • Jaką ma średnicę trampolina?
 • Jakie jest maksymalne obciążenie urządzenia? 
 • Jak długą gwarancją producent obejmuje przyrządy?
 • Czy w zestawie znajduje się drabinka i mocna siatka zabezpieczająca?
 • Jaki jest stosunek jakości do ceny?
 • Jakie jest przeznaczenie trampoliny?
 • Czy producent cieszy się dobrą opinią w branży?

Nie sposób wybrać jeden model trampoliny, który byłby idealny dla każdego, z tego powodu w naszym rankingu znajdziesz produkty o różnym przeznaczeniu, na każdą kieszeń. Możesz być jednak pewien, że bez różnicy, czy zdecydujesz się na model za kilkaset złotych, czy kilka tysięcy, będzie to sprzęt najlepszy w swoim przedziale cenowym.

Zipro Trampolina Z Siatką Zewnętrzną 496cm
Zalety
 • Wielkość trampoliny (496cm) umożliwia swobodne skakanie dla kilku osób naraz
 • Siatka zewnętrzna zapewnia bezpieczeństwo podczas skakania, chroniąc przed wypadnięciem z trampoliny
 • Trampolina wykonana jest z trwałych materiałów, co gwarantuje długą żywotność produktu
Wady
 • Wymaga dużo miejsca do przechowywania
 • Montaż może być skomplikowany dla niektórych osób

Zipro Trampolina Z Siatką Zewnętrzną 496cm to wysokiej jakości sprzęt sportowy o średnicy skoczni 4,96 metra. Wyposażona w siatkę zabezpieczającą przed wypadnięciem, zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy. Doskonała jako forma aktywności fizycznej dla całej rodziny.

Urbogym Trampolina ogrodowa Infinity 12ft
Zalety
 • Łatwa instalacja i demontaż (12ft).
 • Wysoka jakość materiałów i wytrzymała konstrukcja.
 • Odporna na warunki atmosferyczne i trwała.
Wady
 • Niska wytrzymałość konstrukcji (krucha).
 • Wysoka cena w porównaniu do innych trampolin.

Urbogym Trampolina ogrodowa Infinity 12ft to doskonały sposób na aktywność na świeżym powietrzu. Ta trampolina o średnicy 12 stóp zapewnia niekończącą się zabawę i skoki dla całej rodziny. Wytrzymała konstrukcja i wysokiej jakości materiały gwarantują bezpieczne użytkowanie. Odkryj radość skakania na tej trampolinie, która pozwoli Ci cieszyć się aktywnością na zewnątrz w stylu.

Jumpi Trampolina Ogrodowa 487Cm/16Ft Żółta Maxy Comfort Plus Z Wewnętrzną Siatką
Zalety
 • Zwiększa aktywność fizyczną i pozwala na wspaniałą zabawę.
 • Zapewnia maksymalny komfort dzięki wewnętrznej siatce.
 • Ogromna powierzchnia skakania (487cm/16ft) dla większej swobody.
 • Żółty kolor dodaje energii i radości do ogrodu.
Wady
 • Niewielka wytrzymałość konstrukcji.
 • Wielkość może być problematyczna przy ograniczonej przestrzeni.

Jumpi Trampolina Ogrodowa 487cm/16ft Żółta Maxy Comfort Plus z Wewnętrzną Siatką to trampolina ogrodowa zapewniająca rozrywkę i aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Posiada maksymalne obciążenie do 150 kg, wewnętrzną siatkę zabezpieczającą oraz wygodne wejście z zamknięciem na zamek błyskawiczny. Konstrukcja trampoliny jest solidna i wytrzymała, a jej żółty kolor nadaje jej ciekawy wygląd i wyróżnia ją spośród innych trampolin.

Funfit Gym&Fitness Ogrodowa Dla Dzieci 312Cm Z Siatką Zewnętrzną I Drabinką
Zalety
 • Zabawka zewnętrzna dla dzieci, co sprzyja ich aktywności fizycznej.
 • Bezpieczne i trwałe materiały, które zapewniają długą żywotność produktu.
 • Możliwość zabawy w grupie, co sprzyja rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu.
 • Zastosowanie siatki zewnętrznej i drabinki zapewniają dodatkowe elementy do zabawy.
Wady
 • Jakość materiałów może nie być wystarczająca dla intensywnego użytkowania.
 • Złożenie i montaż produktu może być trudne i czasochłonne.

Funfit Gym&Fitness to zestaw do ćwiczeń dla dzieci z siatką zewnętrzną i drabinką. Długość wynosi 312cm. Idealny do zabawy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Neo-Sport Neo Sport Trampolina Z Siatką Wewnętrzna 252Cm 8Ft
Zalety
 • Świetna jakość materiałów i wytrzymałość trampoliny
 • Bezpieczeństwo dzięki siatce wewnętrznej chroniącej przed wypadnięciem
 • Wielkość 252cm/8ft zapewnia wystarczającą przestrzeń do skakania
 • Możliwość użytkowania przez dzieci i dorosłych
Wady
 • Wymaga dużo miejsca na użytkowanie
 • Wysoka cena w porównaniu do innych trampolin

Neo-Sport Trampolina z siatką wewnętrzną to idealny wybór dla każdego, kto chce ćwiczyć i bawić się w bezpieczny sposób. O średnicy 252cm (8ft) trampolina oferuje dużo miejsca do skakania, a siatka wewnętrzna zapewnia ochronę przed wypadnięciem.

Czy trampolina jest bezpieczna?

Wszyscy lekarze są zgodni, że wysiłek i ruch są zdrowe dla osób w każdym wieku. Musisz jednak uważać, ponieważ nieodpowiednie korzystanie z trampoliny może prowadzić do złamania kończyny i innych poważnych uszkodzeń. Zachowaj wszelkie środki bezpieczeństwa, aby wykluczyć ryzyko kontuzji. Jeśli ze sprzętu ma korzystać twoje dziecko, niech odbywa się to jedynie pod stałą kontrolą osoby dorosłej. Producenci sprzętu sportowego prześcigają się w poprawianiu bezpieczeństwa swoich produktów, dlatego do trampolin montowane są siatki zabezpieczające (wysokie nawet na 180 centymetrów).

Wybierając sprzęt na własną rękę, dokładnie sprawdź jakość prętów stelaża siatki oraz samą siatkę. Powinna być mocna, sztywna i dobrej jakości, bo tylko w ten sposób możesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim podopiecznym. Kolejnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jest zastosowanie profesjonalnej, antypoślizgowej podłogi trampoliny oraz stabilnej drabinki ułatwiającej wejście na przyrząd. 

Jakie atesty posiada sprzęt sportowy?

Najczęściej spotykany certyfikat to CE, gwarantuje on, że zabawka lub przyrząd spełnia wszystkie standardy w kwestii bezpieczeństwa, ochrony środowiska i zdrowia. Jeśli posiada wymieniony certyfikat, oznacza to, że przedmiot jest w pełni zgodny z wszelkimi wymogami Unii Europejskiej, które są jednymi z bardziej rygorystycznych na świecie. 

TUV to światowy certyfikat bezpieczeństwa, który wydawany jest dopiero po dogłębnym przebadaniu wyrobu i uzyskaniu przez niego pozytywnego wyniku w teście. Zakład, któremu wydano certyfikat, jest w regularnych odstępach czasu kontrolowany, aby ustalić, czy nadal spełnia wszystkie wymagania. 

Do innych często spotykanych atestów należą także EN 71-1, który określa wymogi oraz metody badań właściwości zabawek i urządzeń. Norma PN-EN 71-14 obejmuje wszystkie wymagania, które musi spełniać trampolina dopuszczona do użytku zarówno na wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Warto wybrać produkt, który spełnia jak najwięcej norm, ponieważ wtedy masz pewność jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Średnica i maksymalne obciążenie

Średnica trampoliny wpływa na jej ogólny rozmiar, a często też na wytrzymałość. Rozmiar przyrządu powinieneś dobrać w taki sposób, aby osoba korzystająca z trampoliny była w pełni bezpieczna. Podstawowe modele charakteryzują się średnicą około 250 centymetrów i przystosowane są do niewielkich obciążeń rzędu 80 kilogramów. Są to produkty dedykowane głównie dla dzieci i nastolatków. Sprzęt sportowy dla osoby dorosłej charakteryzuje się zazwyczaj średnicą od 300 centymetrów w górę, a maksymalne obciążenie powinno wynosić od 120 kilogramów wzwyż.

Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli, w różnych rozmiarach i o różnym obciążeniu maksymalnym. Z łatwością znajdziesz także bardziej zaawansowane modele o średnicy nawet 500 centymetrów i obciążeniu maksymalnym do 180 kilogramów. Jeśli planujesz zakup prezentu dla dziecka, weź pod uwagę, że najmłodsi bardzo szybko rosną. Warto wybrać urządzenie trochę na wyrost, ponieważ dłużej będzie sprawowało swoją rolę, a dziecko będzie miało więcej miejsca na zabawę. 

Jakość wykorzystanych materiałów

Przygotowując zestawienie, wzięliśmy pod uwagę jakość i trwałość użytych w produkcji sprzętu sportowego materiałów. Głównym elementem konstrukcji jest stelaż składający się najczęściej z dolnej ramy, do której przymocowano sprężynami batut. Zwróć uwagę na stabilność całej konstrukcji, oraz trwałość materiału, z którego została wykonana. Najmocniejszymi materiałami, które często znajdują zastosowanie w tego typu urządzeniach, jest PCV + PE, sprężysty polipropylen i siatka wykonana z polietylenu.

Czasem sprawdzają się także różne mieszanki nylonu, który jest bardzo wytrzymałym i elastycznym materiałem. Sprężyny powinny być zabezpieczone wytrzymałą i szeroką matą ochronną, która ma dwa zadania. Pierwsze to ochrona użytkownika przed uderzeniem się o metalowe elementy, drugie natomiast to ochrona tego ważnego elementu. Producenci często informują, że ich sprzęt jest odporny na wodę oraz promieniowanie UV. To bardzo ważna cecha, szczególnie w przypadku urządzeń, które stale wystawione są na działanie promieni słonecznych.

Długość gwarancji i zawartość opakowania

O dobrej jakości produktach danej marki świadczy także długość gwarancji zapewnionej przez markę oferowanej trampoliny. Najczęściej spotyka się ochronę kupującego, która trwa 24 miesiące, co powinno w zupełności wystarczyć, tego typu sprzęt sportowy powinien bezawaryjnie działać przynajmniej przez kilka sezonów. Ważnym aspektem jest też zawartość opakowania, w którym powinna się znajdować siatka zabezpieczająca z kompletnym stelażem, a dodatkowym atutem będzie drabinka dołączona do zestawu. 

Zaufanie do producenta 

Wybierając idealny produkt do swoich potrzeb, koniecznie powinieneś zapoznać się z działalnością i krótką historią marki oferującej swój sprzęt. Najlepsi producenci pracowali na zaufanie swoich użytkowników długimi latami i przez ten czas udało im się wyrobić opinię marki oferującej bardzo dobrze wykonane produkty z najlepszych jakościowo materiałów. Firmy różnią się od siebie także podejściem posprzedażowym do klienta. Warto przestudiować opinie klientów danej firmy, aby ocenić, na jakim poziomie funkcjonuje w niej obsługa klienta i serwis.

Stosunek ceny do jakości 

Przygotowując się do zakupu trampoliny, warto zweryfikować, jaki wykazuje stosunek jakości do ceny upatrzony przez ciebie produkt. Nie zawsze droższe urządzenie okazuje się być tym lepszym, a czasem za niewielką poprawę komfortu nie opłaca się wydawać na sprzęt dwukrotnie więcej pieniędzy.

Zipro 16ft – wybór redakcji

Zipro to czołowy producent bardzo dobrej jakości trampolin, dlatego wybór redakcji padł na topowy model tej marki, w którym wykorzystano szereg nowatorskich rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i komfort korzystania ze sprzętu. Trampolina kosztuje około 1500 złotych, ale jest to jedno z większych dostępnych na rynku urządzeń. Średnica w tym przypadku wynosi aż 496 centymetrów, a urządzenie dostosowane jest do obciążenia maksymalnego 150 kilogramów. 

Trampolina Zipro może służyć zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Stabilną konstrukcję wykonano z galwanizowanej, ocynkowanej stali, siatka bezpieczeństwa jest mocna i bardzo szeroka, a wszystkie twarde elementy zabezpieczono specjalnymi osłonami. Duża liczba wykorzystanych w projekcie sprężyn zapewnia doskonałą dynamikę odbicia, a solidna drabinka ułatwia wejście na przyrząd. 

Wszystkie elementy wykonane z tworzyw sztucznych, skutecznie zabezpieczono przed szkodliwym działaniem promieni UV. Materiał użyty w projekcie charakteryzuje się większą odpornością na płomienie. Atut to obecność wszystkich najważniejszych certyfikatów, gwarantujących spełnienie wyśrubowanych norm.

Zipro Trampolina Z Siatką Zewnętrzną 496cm
Zalety
 • Wielkość trampoliny (496cm) umożliwia swobodne skakanie dla kilku osób naraz
 • Siatka zewnętrzna zapewnia bezpieczeństwo podczas skakania, chroniąc przed wypadnięciem z trampoliny
 • Trampolina wykonana jest z trwałych materiałów, co gwarantuje długą żywotność produktu
Wady
 • Wymaga dużo miejsca do przechowywania
 • Montaż może być skomplikowany dla niektórych osób

Zipro Trampolina Z Siatką Zewnętrzną 496cm to wysokiej jakości sprzęt sportowy o średnicy skoczni 4,96 metra. Wyposażona w siatkę zabezpieczającą przed wypadnięciem, zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy. Doskonała jako forma aktywności fizycznej dla całej rodziny.

Urbogym Infinity12ft – najlepszy stosunek jakości do ceny

Urbogym Infinity jest o ponad metr mniejszą od poprzednika trampoliną ogrodową, a jej średnica wynosi 374 centymetry. Przystosowana jest zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych, ponieważ maksymalne obciążenie wynosi 150 kilogramów,a mimo mniejszej średnicy, wewnątrz nie brakuje miejsca na akrobacje. Wszystkie materiały wykorzystane w produkcji tego sprzętu są najwyższej jakości. Trwała i sprężysta mata z polipropylenu, PCV +PE chroni większość elementów twardych, natomiast siatka to rozciągliwy polietylen.

Infinity 12ft to bardzo dobrej jakości przyrząd objęty dwuletnią gwarancją i spełniający wszystkie najważniejsze normy unijne. Za 1200 złotych otrzymujesz w zestawie dobrej jakości trampolinę z siatką zabezpieczającą, a dodatkowo wygodną drabinkę, która ułatwi ci korzystanie z urządzenia. Model Urbogym jest tańszy od poprzednika, ale to także o ponad metr mniejsze urządzenie, dlatego dobrze przemyśl, który rozmiar będzie dla ciebie optymalny.

Urbogym Trampolina ogrodowa Infinity 12ft
Zalety
 • Łatwa instalacja i demontaż (12ft).
 • Wysoka jakość materiałów i wytrzymała konstrukcja.
 • Odporna na warunki atmosferyczne i trwała.
Wady
 • Niska wytrzymałość konstrukcji (krucha).
 • Wysoka cena w porównaniu do innych trampolin.

Urbogym Trampolina ogrodowa Infinity 12ft to doskonały sposób na aktywność na świeżym powietrzu. Ta trampolina o średnicy 12 stóp zapewnia niekończącą się zabawę i skoki dla całej rodziny. Wytrzymała konstrukcja i wysokiej jakości materiały gwarantują bezpieczne użytkowanie. Odkryj radość skakania na tej trampolinie, która pozwoli Ci cieszyć się aktywnością na zewnątrz w stylu.

Jumpi Maxy Comfort Plus 487Cm/16Ft – gdy cena nie gra roli

Trampolina Jumpi to prawdziwy sprzęt dla profesjonalistów. Jest to duży przyrząd sportowy o średnicy prawie pięciu metrów i wytrzymałości do 180 kilogramów. Jako jeden z niewielu produktów na rynku, Maxy Comfort Plus może się poszczycić posiadaniem niemieckiego certyfikatu GS TUV i spełnia również wszystkie normy unijne. Konstrukcja nośna jest bardzo stabilna, wykonana z solidnych rur, a wszystkie twarde i niebezpieczne elementy zostały bardzo dobrze zabezpieczone. 

Jumpi ma zapewnić bezpieczeństwo w jak największym stopniu. W tym modelu zastosowano między innymi osłony na rzepy, które całkowicie przykrywają sprężyny oraz siatkę oddzielającą skaczącego od stelaża, dzięki czemu użytkownik nie uderzy się o twardą konstrukcję, ani nie wypadnie na zewnątrz. Materiały wykorzystane w produkcji trampoliny zostały specjalnie wzmocnione, dzięki czemu udało się osiągnąć większe dopuszczalne obciążenie.

Jumpi Trampolina Ogrodowa 487Cm/16Ft Żółta Maxy Comfort Plus Z Wewnętrzną Siatką
Zalety
 • Zwiększa aktywność fizyczną i pozwala na wspaniałą zabawę.
 • Zapewnia maksymalny komfort dzięki wewnętrznej siatce.
 • Ogromna powierzchnia skakania (487cm/16ft) dla większej swobody.
 • Żółty kolor dodaje energii i radości do ogrodu.
Wady
 • Niewielka wytrzymałość konstrukcji.
 • Wielkość może być problematyczna przy ograniczonej przestrzeni.

Jumpi Trampolina Ogrodowa 487cm/16ft Żółta Maxy Comfort Plus z Wewnętrzną Siatką to trampolina ogrodowa zapewniająca rozrywkę i aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Posiada maksymalne obciążenie do 150 kg, wewnętrzną siatkę zabezpieczającą oraz wygodne wejście z zamknięciem na zamek błyskawiczny. Konstrukcja trampoliny jest solidna i wytrzymała, a jej żółty kolor nadaje jej ciekawy wygląd i wyróżnia ją spośród innych trampolin.

Funfit Gym&Fitness Trampolina 312 cm – optymalne parametry

Trampolina Funfit charakteryzuje się użyciem najlepszych materiałów na rynku, na przykład matę do skakania wyprodukowano w USA i wykonana jest z solidnej plecionki odpornej na uszkodzenia i szkodliwe działanie promieni UV. Odpowiednio zahartowane sprężyny zapewnią odpowiednią dynamikę wybicia dla osób ważących do 120 kilogramów, co oznacza, że z przyrządu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeśli planujesz zakup trampoliny z przeznaczeniem dla osób dorosłych, to przemyśl czy średnica wynosząca 312 centymetrów nie okaże się zbyt mała. Do zestawu za około 750 złotych producent dołącza galwanizowaną solidną drabinkę, która ułatwi dostanie się do środka. Marka obejmuje swoje produkty 12-miesięczną gwarancją, jedynie stelaż objęto dłuższą o 12 miesięcy ochroną konsumenta. Przystępna cena zachęca do skorzystania z oferty, musisz jednak pamiętać, że opisywany model przez swoje rozmiary pasuje bardziej do kategorii trampolin dla dzieci.

Funfit Gym&Fitness Ogrodowa Dla Dzieci 312Cm Z Siatką Zewnętrzną I Drabinką
Zalety
 • Zabawka zewnętrzna dla dzieci, co sprzyja ich aktywności fizycznej.
 • Bezpieczne i trwałe materiały, które zapewniają długą żywotność produktu.
 • Możliwość zabawy w grupie, co sprzyja rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu.
 • Zastosowanie siatki zewnętrznej i drabinki zapewniają dodatkowe elementy do zabawy.
Wady
 • Jakość materiałów może nie być wystarczająca dla intensywnego użytkowania.
 • Złożenie i montaż produktu może być trudne i czasochłonne.

Funfit Gym&Fitness to zestaw do ćwiczeń dla dzieci z siatką zewnętrzną i drabinką. Długość wynosi 312cm. Idealny do zabawy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Neo-Sport 252Cm 8Ft – trampolina dla najmłodszych

Trampolina ogrodowa Neo-Sport to jedno z mniejszych przyrządów sportowych, dlatego dedykowana jest dla najmłodszych użytkowników. Dopuszczalne obciążenie na tym sprzęcie pozwala na bezpieczną zabawę najmłodszych od 3 do 15 lat. W skład zestawu kosztującego około 650 złotych wchodzi trampolina na trzech podstawach, metalowa drabinka i siatka zabezpieczająca. Montaż jest bardzo szybki dzięki różnym rozwiązaniom jak na przykład tunele na słupki, ułatwiające szybsze złożenie przyrządu. Mata jest bardzo elastyczna, wytrzymała i wodoodporna. 

Mocne galwanizowane sprężyny zostały zabezpieczone kołnierzem wypełnionym miękką pianką, chroniącym przed uderzeniem. Produkt spełnia wszystkie normy unijne, dlatego masz pewność zakup bezpiecznego i dobrej jakości sprzętu, na którym bez obaw i strachu będą mogły się bawić twoje dzieci. Siatka zabezpieczająca jest przymocowana do słupków w sposób trwały i stabilny, a wysokość 180 centymetrów zapewnia bezpieczeństwo przed wypadnięciem na zewnątrz.

Neo-Sport Neo Sport Trampolina Z Siatką Wewnętrzna 252Cm 8Ft
Zalety
 • Świetna jakość materiałów i wytrzymałość trampoliny
 • Bezpieczeństwo dzięki siatce wewnętrznej chroniącej przed wypadnięciem
 • Wielkość 252cm/8ft zapewnia wystarczającą przestrzeń do skakania
 • Możliwość użytkowania przez dzieci i dorosłych
Wady
 • Wymaga dużo miejsca na użytkowanie
 • Wysoka cena w porównaniu do innych trampolin

Neo-Sport Trampolina z siatką wewnętrzną to idealny wybór dla każdego, kto chce ćwiczyć i bawić się w bezpieczny sposób. O średnicy 252cm (8ft) trampolina oferuje dużo miejsca do skakania, a siatka wewnętrzna zapewnia ochronę przed wypadnięciem.

Trampolina ogrodowa – najlepsze marki

Szukając idealnej trampoliny ogrodowej, z pewnością warto jest wziąć pod uwagę opinię jaką cieszy się producent. Zipro to marka działająca na rynku fitness od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się dystrybucją szerokiej gamy sprzętu treningowego w tym wysokiej klasy trampolin. 

Kolejnym dużym graczem na rynku sprzętu sportowego jest Urbogym, który oferuje szeroki wybór profesjonalnych urządzeń do zastosowań domowych oraz na salach ćwiczeń i siłowniach. Markę założyło dwóch przedsiębiorców, którzy uwielbiają sport, a swoją pasję do niego przełożyli na opracowanie i produkcję wysokiej jakości funkcjonalny sprzęt dla osób uprawiających sport. 

Jumpi to Polska marka będąca jednym z największych dostawców trampolin i akcesoriów. W skład zespołu wchodzą eksperci wprowadzający i testujący nowe technologie w produkcji trampolin.

Funfit Gym&Fitness jest doświadczoną w sprzedaży sprzętu fitness marką, która bardzo dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa i trwałości oferowanych produktów. Firma działa również w branży sprzętu rehabilitacyjnego, współpracując z różnego rodzaju specjalistami, którzy pomagają usprawnić przyrządy i poprawić ich wydajność oraz bezpieczeństwo. 

Neo Sport należy do większej grupy Global Income zajmującej się produkcją trampolin ogrodowych oraz sprzętu fitness. Produkty firmy powstały z wykorzystaniem dobrej jakości materiałów i charakteryzują się przyzwoitą żywotnością.

Trampolina ogrodowa – najczęściej zadawane pytania

Wybór trampoliny ogrodowej nie należy do najłatwiejszych, ponieważ produkty tego typu dopiero zdobywają popularność w naszym kraju. Z treści naszego artykułu już wiesz, czym się kierować podczas zakupu przyrządu do ćwiczeń, ale z pewnością pojawiły ci się też jakieś pytania. Zebraliśmy w jednym miejscu najczęściej pojawiające się zapytania dotyczące trampolin i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. 

Ile osób może korzystać z trampoliny w jednym czasie?

Według zaleceń producenta jednocześnie na trampolinie może przebywać tylko jedna osoba, nawet jeśli urządzenie wykazuje się wysoką wytrzymałością. Podczas zabawy dwóch osób jednocześnie zachodzi ryzyko zderzenia, które może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu.

Osoby, do jakiej wagi mogą korzystać z trampoliny?

Producent określa maksymalne obciążenie swojego produktu i zawsze należy w pierwszej kolejności zapoznać się z instrukcją oraz specyfikacją techniczną. Najprostsze modele dla dzieci charakteryzują się niewielkim dopuszczalnym obciążeniem 80-120 kilogramów, ale na rynku dostępne są też bardziej zaawansowane produkty o wytrzymałości 150-180 kilogramów.

Jakich materiałów używa się w produkcji trampolin?

Stelaż większości modeli wykonany jest z hartowanej stali zabezpieczonej środkami antykorozyjnymi. Mata chroniąca sprężyny wykonana jest najczęściej z PCV + PE, a inne elementy z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Gwarantuje to długą żywotność i trwałość całego przyrządu sportowego.

Ile powinna kosztować dobra trampolina?

Koszt przyrządu sportowego uzależniony jest w głównej mierze od przeznaczenia. Trampoliny dedykowane dla dzieci, będą zdecydowanie tańsze i dobrej jakości urządzenie znajdziesz już od około 600 złotych. Droższe i większe modele dla dorosłych powinny kosztować w okolicach półtora tysiąca złotych, ale znajdziesz też urządzenia dla profesjonalistów kilkukrotnie droższe.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: