Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób szukać sprzętu na własną rękę i nie popełnić błędu. Podpowiadamy, które parametry są istotne i na co uważać dokonując zakupu. Ranking podkaszarek elektrycznych ułatwi ci dokonanie wyboru, ponieważ wytypowaliśmy do niego produkty z różnych przedziałów cenowych o odmiennych parametrach i wydajności, ale możesz być pewny, że każdy z nich jest najlepszy w swojej klasie. Podczas wyboru idealnego urządzenia, nie bez znaczenia jest marka producenta. To od poprawności tego wyboru będzie zależała jakość pracy w ogrodzie czy na podwórku.

Najlepsza podkaszarka elektryczna – jak wybieraliśmy?

Przygotowując poradnik i ranking najlepszych podkaszarek elektrycznych, przeanalizowaliśmy parametry i funkcje wielu modeli dostępnych na rynku. Wzięliśmy pod uwagę renomę firmy oraz opinie użytkowników, a poniżej znajdziesz kryteria, które nam pomogły ocenić produkty

 • Jaką na moc silnik elektryczny?
 • Jaki rodzaj głowicy i ostrza posiada?
 • Ile waży urządzenie? 
 • Jaki generuje poziom hałasu?
 • Z jakich materiałów stworzono dany model?
 • Czy jest bezpieczna w użytkowaniu?
 • Czy producent cieszy się uznaniem użytkowników?
 • Czy podkaszarka jest wygodna w użytkowaniu?
 • Jaki wykazuje stosunek jakości do ceny?

W zestawieniu znalazło się miejsce dla produktów z różnych przedziałów cenowych, a każdy model jest najlepszy w swojej klasie. Dzięki temu wiesz, że decydując się na jeden z nich, zakupisz najlepsze urządzenie w swojej klasie.

Hecht 1445
Zalety
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Niski poziom hałasu
 • Łatwe czyszczenie
 • Wysoka skuteczność
Wady
 • Niewielka moc silnika
 • Brak funkcji samooczyszczania

Hecht 1445 to solidna i wydajna kosiarka spalinowa, idealna do pielęgnacji średniej wielkości trawników. Dzięki ergonomicznemu designowi i lekkiej konstrukcji jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu.

Stihl 1000 W (FSE 81)
Zalety
 • Wysoka moc
 • Precyzyjne cięcie
 • Ergonomiczny design
Wady
 • Wysoka cena.
 • Waga produktu.

Stihl 1000 W (FSE 81) to zaawansowany elektryczny narzędzie ogrodowe o mocy 1000 W, idealne do precyzyjnego przycinania trawy i krzewów. Wyposażony w innowacyjny system tnący, zapewnia skuteczne i czyste cięcie, a ergonomiczny design gwarantuje wygodę i łatwość obsługi.

Gardena PowerCut 650/28 (9874-20)
Zalety
 • Wysoka moc
 • Łatwe cięcie
 • Wygodne użytkowanie
 • Bezpieczeństwo pracy
Wady
 • Wysoka cena
 • Dość ciężka

Gardena PowerCut 650/28 (9874-20) to elektryczna pilarka łańcuchowa o mocy 650 W i długości prowadnicy 28 cm, zaprojektowana do cięcia drewna i gałęzi.

NAC BE140-SW-S
Zalety
 • Wysoka jakość dźwięku
 • Praktyczny design
 • Łatwa obsługa
 • Możliwość podłączenia wielu urządzeń
Wady
 • Niskie natężenie światła
 • Brak regulacji kąta padania światła

NAC BE140-SW-S to przełącznik sieciowy o 14 portach 10/100 Mbps, wyposażony w funkcję PoE (Power over Ethernet) umożliwiającą zasilanie urządzeń sieciowych poprzez kabel Ethernet. Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Moc silnika 

Moc silnika to jeden z ważniejszych parametrów podczas wyboru podkaszarki elektrycznej. Jaka najlepsza? Zdecydowanie ta, która charakteryzuje się wysokim parametrem mocy silnika, ponieważ wpływa on na jej wydajność oraz zdolność do przycinania trawy i innych roślin. Im większa moc, tym łatwiej urządzenie poradzi sobie z gęstą i twardą trawą oraz trudnymi warunkami terenowymi. W związku z tym, jeśli potrzebujesz podkaszarki do pracy w trudniejszych warunkach, warto wybrać urządzenie o większej mocy.

Najpopularniejsze podkaszarki elektryczne mają moc w zakresie od 200 do 1200 watów. Urządzenia o mocy 300-500 W są zwykle przeznaczone do łatwiejszych prac ogrodniczych, takich jak przycinanie niskiej trawy na niewielkich obszarach. Podkaszarki o mocy 600-800 W są bardziej wszechstronne i mogą być używane do bardziej wymagających prac w ogrodzie. Podkaszarki o mocy powyżej 800 W są zwykle przeznaczone do cięższych prac, takich jak przycinanie trawy na większych obszarach lub na terenach o nierównym terenie. Ostatecznie, wybór mocy podkaszarki powinien być podyktowany twoimi potrzebami. 

Rodzaj głowicy i ostrza

Kolejnym ważnym elementem do rozważenia jest rodzaj głowicy. Wiele modeli wyposażonych zostało w bardzo proste konstrukcje, ale z łatwością znajdziesz takie o regulowanym kącie nachylenia i innych udogodnieniach. Rodzaj ostrzy natomiast, należy dopasować w zależności od ich przeznaczenia i użytkowania.

Część tnąca z dwoma lub trzema nitkami to najprostsze i popularne rozwiązanie. Nitki wykonane są z nylonu i służą do przycinania trawy. Zastosowanie noży tnących zamiast nitki poprawia właściwości całego urządzenia. Noże tnące o wiele lepiej sobie radzą z grubszymi chwastami czy nawet drobnymi krzewami. Taka głowica jest bardziej wydajna, ale wymaga także więcej energii elektrycznej.

Podkaszarki elektryczne mogą być wyposażone w ostrza do przycinania krawędzi trawników. Takie ostrza pozwalają na dokładne i precyzyjne przycinanie trawy wokół krawędzi i innych trudno dostępnych miejsc. Dość popularne są też ostrza do przycinania dzikiej roślinności. Najczęściej przybierają kształt trójkąta i z łatwością sobie radzą z wszelkiego rodzaju roślinnością taką jak chwasty, krzaki i gałęzie. Wybór odpowiedniej głowicy i ostrzy zależy od twoich indywidualnych potrzeb i rodzaju pracy, którą chcesz wykonać.

Ile ważą najlepsze podkaszarki elektryczne

Średnia waga podkaszarki elektrycznej wynosi od 2 do 6 kilogramów. Urządzenia o niższej mocy zwykle są lżejsze, podczas gdy bardziej zaawansowane modele z dodatkowymi funkcjami, takimi jak regulacja kąta cięcia lub dodatkowe ostrza, mogą być cięższe. Ważne jest, aby wybrać podkaszarkę, która będzie łatwa do manewrowania i niezbyt ciężka do przenoszenia, zwłaszcza jeśli planujesz pracę na większej powierzchni.

Waga podkaszarki elektrycznej jest ważna, ponieważ wpływa na wygodę i łatwość obsługi urządzenia. Narzędzia o niskiej wadze są łatwiejsze w transporcie i manewrowaniu, co czyni je bardziej wygodnymi w użyciu. W szczególności, jeśli planujesz używać podkaszarki przez dłuższy czas, ważne jest, aby wybrać urządzenie, które nie będzie zbyt ciężkie i nie obciąży nadmiernie twojego ciała.

Materiały wykorzystane przy produkcji

Materiały, z których wykonana jest podkaszarka, są ważne z kilku powodów. Przede wszystkim, wpływają na wytrzymałość i trwałość urządzenia oraz jego odporność na uszkodzenia i korozję. Ponadto bezpośrednio wpływa też na wagę narzędzia oraz na wygodę i łatwość obsługi. Najczęściej podkaszarki są wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak ABS, polipropylen lub nylon. Są to materiały lekkie, trwałe i odporne na korozję, co czyni je idealnymi dla tych urządzeń. Rama podkaszarki z tworzywa sztucznego jest zazwyczaj wytrzymała i odporna na uderzenia. 

Niektóre podkaszarki elektryczne mają też elementy wykonane z metalu, takie jak wał napędowy czy noże tnące. Stal jest bardziej wytrzymała i może być skuteczniejsza w przypadku cięcia trawy o większej twardości lub grubości. Ważne jest, abyś wybrał podkaszarkę wykonaną z surowców, które zapewnią trwałość i wytrzymałość urządzenia. 

Bezpieczeństwo 

Producenci podkaszarek elektrycznych bardzo dbają o bezpieczeństwo użytkowników i projektują swoje urządzenia z myślą o minimalizowaniu ryzyka urazów. Wszystkie nowoczesne podkaszarki elektryczne są wyposażone w różnego rodzaju funkcje, które mają chronić użytkownika przed zagrożeniem. W większości podkaszarek elektrycznych zastosowano przełącznik bezpieczeństwa, który wyłącza urządzenie w przypadku, gdy użytkownik puści rękojeść. 

Niektóre podkaszarki elektryczne posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem, które chronią silnik i inne elementy przed uszkodzeniem. Wszystkie elementy, które mogą być dotykane przez użytkownika, takie jak rękojeść, są odpowiednio izolowane, aby chronić użytkownika przed porażeniem prądem. Ostrza podkaszarki są zabezpieczone, aby zabezpieczać również przed przypadkowymi skaleczeniami lub cięciami. Producent zazwyczaj dołącza do urządzenia instrukcję obsługi, w której wyjaśnione są zasady bezpiecznego użytkowania urządzenia oraz wskazówki dotyczące bezpiecznej obsługi. 

Warto jednak pamiętać, że podczas korzystania z podkaszarki należy zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i stosować się do instrukcji obsługi, a przede wszystkim upewnij się, że wybrana przez ciebie podkaszarka, została uzbrojona w różne systemy bezpieczeństwa. 

Bosch AFS 23-37 wybór redakcji

Wybór redakcji padł na podkaszarkę elektryczną Bosch. Jest to narzędzie, które zostało zaprojektowane z myślą o skutecznym podkaszaniu trawy oraz uporczywych chwastów. Urządzenie to jest wyposażone w modyfikowalną głowicę z bardzo mocną nicią tnącą oraz nożyk, co umożliwia ci łatwy wybór odpowiedniej części tnącej. Podkaszarka ta ma mocny silnik o mocy 950 W, co zapewnia wysoką wydajność pracy. 

Średnica cięcia ostrza wynosi 23 cm, a średnica cięcia nici wynosi 37 cm. Bardzo mocna nić ma trzy przędze o średnicy 3,5 mm. Waga urządzenia wynosi 5,7 kg, a pas z regulacją oraz konstrukcja rękojeści zapewniają optymalne wyważenie narzędzia i dopasowanie do potrzeb różnych użytkowników.

Podkaszarka Bosch AFS 23-37 to nie tylko wydajne i skuteczne narzędzie, lecz także i bezpieczne. Ma przełącznik, który wyłącza urządzenie w przypadku puszczenia rękojeści. Model ten jest też odpowiednio izolowany, aby chronić cię przed porażeniem prądem. Cena zestawu to około 600 złotych, jednak jest to inwestycja na lata. Producent objął swój produkt 3-letnią gwarancją i zapewnia pierwszy przegląd za darmo. Jedynie marki, które są przekonane o jakości swoich urządzeń, oferują tak dogodne warunki gwarancji i serwisu.