Modna dekoracja pokojowa – las w szkle to kompozycja z różnych gatunków roślin posadzonych w szklanym pojemniku zamykanym za pomocą korka. Zobacz, które rośliny do lasu w słoiku będą dobre i co sprawia, że mogą rosnąć w takich warunkach.

Jeśli chcesz zrobić las w słoiku, zacznij od stworzenia listy odpowiednich roślin doniczkowych. Podpowiadamy, jakie rośliny do lasu w słoiku sprawdzą się najlepiej i wytrzymają, zamknięte w szkle.

Jakie są najlepsze rośliny do lasu w słoiku?

Kompozycja w słoju jest z założenia niewielka. Z uwagi na ilość dostępnego miejsca, wybór roślin jest bardzo ważny. Dlatego w miarę możliwości należy wybierać odmiany miniaturowe lub sadzonki niewielkich, mało rozrastających się roślin, jak fitonia, pilea, mimoza. Jeśli nie chcesz zamykać słoika, wybierz sukulenty oraz kaktusy i podlewaj swój ekosystem bardzo oszczędnie.

Miniaturowy las w szkle – z jakich gatunków wykonać własny las w słoiku?

Gdy myślisz o stworzeniu ogrodu w szkle, najważniejszym zagadnieniem są warunki, jakie będą miały rośliny. Podczas robienia lasu w słoiku ważnymi etapami pracy są: stworzenie warstwy drenażu z keramzytu i sadzenie w podłożu ogrodniczym. Las trzeba też podlać. Oznacza to, że w środku będzie duża wilgoć. Dlatego odpowiednie rośliny to gatunki wilgociolubne, np. bluszcz, paproć i fitonia. Jeśli chcesz, aby w twoim zamkniętym miniaturowym ogródku coś zakwitło, wybierz skrzydłokwiat.

Skompletuj okazy roślin do lasu w słoiku i spróbuj wykonać samodzielną kompozycję. Gwarantujemy, że będzie to dobra zabawa, a stworzona kompozycja będzie wspaniałą ozdobą.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022