Jesień to niezwykła pora roku. Zmienność pogody i powolne przechodzenie w stan zimowego spoczynku mają wpływ na jesienne rośliny. Poznaj kwiaty kwitnące jesienią, które warto mieć w swoim ogrodzie.

Jesienny ogród wcale nie musi być nudny! Jakie są kwiaty kwitnące jesienią? Z pewnością znasz niektóre odmiany astrów i wrzosów, ale czy wiedziałeś, że również jeżówka należy do roślin, które zakwitają o tej porze roku? Przekonaj się, że jesienne kwiaty mogą nadać twojemu ogrodowi i balkonowi koloru i życia.

Ogród pełen jesiennych kwiatów: astry, wrzosy i jeżówka

Poprawisz sobie nastrój, gdy tylko spojrzysz na swoje jesienne rabaty z kępami fioletowych astrów zwanych marcinkami. Do dekoracji warto też wykorzystać krzewinki, np. wrzosy. Wyglądają one naprawdę pięknie, gdy padają na nie ciepłe promienie słońca. Posadź je na słonecznym stanowisku o przeciętnej glebie. Niektóre wieloletnie byliny ogrodowe wytwarzają ciekawe kwiatostany. Jeżówka pełni funkcje ozdobne, ale jest też surowcem leczniczym, który wspiera działanie układu odpornościowego. Jeśli podoba ci się kolor różowy, możesz też posiać w ogrodzie jednoroczne kosmosy podwójnie pierzaste.

Najpiękniejsze kwiaty kwitnące jesienią – chryzantemy i dalie

Do popularnych roślin jesiennych należą liczne odmiany chryzantem i dalii. Dostępna w sklepach mnogość odmian, form i kolorów kwiatów może przyprawić o zawrót głowy. Niskie i wysokie, pełne, kolorowe kwiatostany udekorują twój jesienny ogród. Możesz je posadzić w gruncie lub też postawić w pojemniku na balkonie, lub tarasie. Nie musisz martwić się o ich trwałość. Nawet późną jesienią dobrze radzą sobie na zewnątrz, jednak niewielki przymrozek prawdopodobnie sprawi, że rośliny zginą. Pamiętaj, aby usuwać przekwitające kwiatostany. Pobudzi to roślinę do wytwarzania nowych oraz sprawi, że dłużej będą ozdobą twojego otoczenia.

Poznałeś kwiaty kwitnące jesienią. Posadź w swoim ogrodzie gatunki, z których możesz stworzyć jesienne kompozycje. Długi okres kwitnienia różnych roślin, np. rozchodnika okazałego, umożliwia zaplanowanie trwałej ozdoby. Niektóre kwiatostany zostają na roślinach nawet zimą, dzięki czemu także o tej porze roku mogą ozdobić działkę, balkon lub taras.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022