Przemysł kosmetyczny to nie tylko technologicznie opracowane związki aktywne. Producenci oraz klienci coraz chętniej sięgają do tego, co oferuje natura. Dowiedz się, jakie kwiaty możesz znaleźć w ulubionym kremie.

Twój krem do twarzy można spokojnie nazwać mianem ogrodu dla skóry. Wynika to z faktu, że jego duża część coraz częściej bazuje na ekstraktach roślinnych i olejkach naturalnych. Natura wie co dla nas dobre, a to, co oferuje po prostu działa – potrzebuje jednak systematyczności w stosowaniu. Poznaj najpopularniejsze rośliny, które spotkasz w kosmetykach na drogeryjnej półce. Czy stosowanie ich zawsze jest bezpieczne i sprawdzi się u każdego? Poniżej zebraliśmy dla ciebie najciekawsze informacje na ten temat.

Perfumy, czyli kiedy zapach gra największą rolę

Zacznijmy od najprostszego przykładu. Perfumy to produkty, które zawierają w sobie m.in. olejki eteryczne pozyskane z kwiatów. W tym celu najczęściej wykorzystuje się m.in.:

  • różę;
  • jaśmin;
  • białe kwiaty;
  • lawendę;
  • paczulę;
  • fiołka.

Co ciekawe, producenci najlepszych perfum posiadają w ofercie wiele wariantów jednego zapachu, gdzie baza jest podobna, z małymi modyfikacjami. Chcąc je odnaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. La vie est Belle rodzaje. To właśnie ilościowy dodatek różnych kwiatowych ekstraktów sprawia, że uzyskujemy zupełnie nowe oblicze znanego zapachu.

Ogród w słoiku – pielęgnacyjne ABC

Kwiaty w perfumach pełnią funkcję oczywistą – zapachową. W kosmetykach do pielęgnacji mają zupełnie inną funkcję. Wykorzystuje się przede wszystkim ich doskonałe działanie. W zależności od tego, z jaką rośliną mamy do czynienia, możemy uzyskać zamierzony efekt. Inne bowiem będą zalecane do cer trądzikowych, a inne dla bardziej dojrzałych. 

Wyciągi z kwiatów do skóry trądzikowej

Cery problematyczne dotknięte trądzikiem bardzo lubią w pielęgnacji wyciągi z roślin. Mają one doskonałe działanie przeciwzapalne, ściągające, a nawet delikatnie rozjaśniające. Dodatkowo większość z nich hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

Wyciągi z kwiatów do cery dojrzałej

Czy moc kwiatów jest wystarczająca, aby wspomóc walkę z oznakami starzenia? Jesteśmy pewni, że tak pod warunkiem, że kosmetyki te stosowane są z należytą starannością i regularnością. Musisz pamiętać, że naturalne produkty działają tylko wtedy, jeśli odpowiednio je stosujesz. W kremach do cery dojrzałej znajdziesz przede wszystkim:

Kwiaty w kosmetykach do pielęgnacji – czy to bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem wyciągów roślinnych czy olejków eterycznych pozyskiwanych z kwiatów. Przemysł kosmetyczny działa na określonych zasadach pod dużym rygorem. Wszystkie substancje są dokładnie oczyszczane z potencjalnych zanieczyszczeń przed zastosowaniem ich np. w kremach. Tym, o czym musisz pamiętać, jest ryzyko pojawienia się alergii. Wiele produktów naturalnych, z dużą zawartością wyciągów roślinnych może powodować uczulenia w formie wysypki. Przed ich użyciem warto wykonać tzw. próbę uczuleniową w niewidocznym miejscu.

Naturalne kosmetyki – daj im czas na działanie

Być może twoja skóra nie jest obecnie w najlepszym stanie, a ty oczekujesz od kremu zbyt wiele. Daj mu czas na działanie! Pamiętaj, że potrzebujesz minimum 3 tygodni, aby zobaczyć efekt. Jeśli borykasz się m.in. z uporczywymi przebarwieniami, wykonuj na co dzień delikatny makijaż. Świetnie sprawdzi się lekki podkład Lancome Teint Idole Ultra Wear 010 lub inny dopasowany do twojej karnacji kolor z tej serii. Cierpliwość to najważniejsza cecha w pielęgnacji twarzy.

Twoja pielęgnacja może być usłana różami – dosłownie. Ogród zamknięty w słoiku kremu do twarzy to nie wymysł XXI wieku. To fakt, który doskonale wpływa na stan twojej skóry. Pamiętaj tylko o systematyczności, dzięki której osiągniesz zamierzony cel, a twoja twarz rozpromienieje zdrowym blaskiem.

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022