ogród zen

Własny ogród zen – jak go urządzić?

Ogród zen, a właściwie już sam proces jego tworzenia, jest przestrzenią do kontemplacji. Na czym dokładnie polega ta filozofia? Jakie ...

zwolnienie lekarskie a praca w ogrodzie

Zwolnienie lekarskie a praca w ogrodzie – czy można?

Wiele osób przebywających na L4 nie czuje się tak źle, że musi leżeć. W ich głowie pojawia się pytanie, na co można sobie pozwolić. Czy mogą plewić grządki w ogrodzie? Poznaj więcej szczegółów na ten temat.

ogród miejski

Jak uprawiać mały ogród miejski?

Miłośnicy roślinności w mieście również mogą mieć swój własny ogródek. Mała przestrzeń nie przekreśla wielkich marzeń o eleganckiej zieleni. Jak ...

skalniak z opon

Skalniak z opon, czyli jak wykorzystać opony w ogrodzie

Popularność skalniaków nie maleje. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to bardzo kolorowa i prosta w uprawie rabata kwiatowa. Trend recyklingowy sprawił natomiast, że do łask wróciły ozdoby ogrodowe z opon, a wśród nich skalniak z opon. Jak go zrobić?

palenisko w ogrodzie

Palenisko w ogrodzie – zamiennik standardowego grilla

Grillowanie ze znajomymi to świetny czas na wspólne spędzenie czasu. Jednak żaden grill nie ma takiego klimatu jak ognisko. Czy możesz zbudować palenisko w ogrodzie? Jaka grzywna czeka za zakłócanie spokoju sąsiadom? Sprawdź!

drzewa do ogrodu szybko rosnące

Szybko rosnące drzewa do ogrodu – najlepsze gatunki

Zakładanie ogrodu to nieustanna inwestycja i praca w nim. Nierzadko na zadowalające efekty należy czekać długimi latami, aby zasadzone rośliny odpowiednio rozkwitły. Na szczęście natura może ci sprzyjać. Istnieją rośliny, które sporo urosną w krótkim czasie. Sprawdź, o czym mowa!