Zieleń to barwa, która nieodłącznie kojarzy się z roślinami. Jednak wiele gatunków ozdobnych to rośliny o liściach w innym kolorze. Przedstawiamy najciekawsze odmiany nadające się do uprawy amatorskiej. Poznaj rośliny o kolorowych liściach!

Rośliny o ozdobnych liściach – rośliny wieloletnie z jasnymi liśćmi

Niskie krzewy o barwnych liściach mogą być sadzone z przodu kompozycji roślinnej, jeśli głębiej znajdują się wysokie drzewa. Równie dobrze wyglądają jako tło na rabacie z bylinami. Na pierwszym planie można posadzić wieloletnie rośliny o kolorowych liściach z białymi lub srebrzystymi wzorami, takie jak bluszcz pospolity, szałwia lekarska, brunery lub funkie. Mają one wiele odmian o dekoracyjnych liściach ozdobionych jasnymi wzorami. Część z nich można uprawiać w doniczce na tarasie lub balkonie. Do ciekawych krzewów należy rdest drobnogłówkowy i trzmielina Fortune’a.

Dekoracyjne rośliny o barwnych liściach w kolorze czerwonym

Wśród roślin wieloletnich o ciemnoczerwonych liściach znajduje się wilec ziemniaczany, koleus i szczawik. Sercowate liście pstrolistki mają piękne intensywnie czerwone brzegi. Żurawki to kolejna propozycja kolorowych roślin, które są łatwe w uprawie. Mogą one rosnąć w cieniu. W porze kwitnienia pojawiają się na nich delikatne kwiatostany na długich pędach.

Wykorzystaj ozdobne gatunki roślin o kolorowych liściach do aranżacji ogrodu. Ich ciekawe wybarwienie z pewnością będzie pięknie wyglądać na tle otaczającej zieleni.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022