Chcesz, żeby ketmia bagienna zdobiła twój ogród? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, czym charakteryzuje się ta roślina, jakie ma wymagania uprawowe i w jaki sposób należy ją pielęgnować!

Ketmia bagienna potocznie nazywana jest hibiskusem bagiennym lub hibiskusem błotnym. To niezwykle atrakcyjna roślina, którą warto mieć w ogrodzie. Dlaczego? Czy jest wymagająca w uprawie? Jak trzeba ją pielęgnować, by pięknie rosła? Na te i inne pytania odpowiadamy w tekście. Przeczytaj!

Ketmia bagienna – charakterystyka

Ketmia bagienna (Hibiscus moscheutos) pochodzi z południowo-wschodniej Ameryki Północnej, gdzie spotkać ją można na obszarach marszowych i bagnistych. Dorasta ona do 2 m wysokości. Jej liście osiągają długość około 20 cm i szerokość około 7 cm. Blaszki liści od spodu są delikatnie owłosione, a z góry gładkie. Kwiaty hibiskusa kwitną w okresie od lipca do września. Ich średnica wynosi od około 15 do 30 cm. Występują w różnych kolorach, najczęściej w białym i różowym.

Ketmia bagienna – na czym polega jej uprawa?

Ketmia bagienna nie ma dużych wymagań uprawowych, jednak bardzo ważne jest to, aby zapewnić jej odpowiednią przestrzeń, by mogła się swobodnie rozwinąć. Jest to bardzo odporna roślina. Jej stanowisko powinno być słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru, ponieważ może on zniszczyć jej delikatne kwiaty. Hibiscus moscheutos najlepiej posadzić w miejscu, w którym przez wiele godzin w ciągu dnia będzie docierało słońce.

Ketmia bagienna – jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać?

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych hibiskusa bagiennego zaliczamy:

  • podlewanie – podłoże nie może być suche, trzeba ją regularnie i obficie podlewać, ale należy uważać, aby nie przelać rośliny;
  • nawożenie – powinno odbywać się w okresie wegetacyjnym, czyli od maja do końca czerwca;
  • przycinanie – jesienią lub wiosną warto ściąć pędy hibiskusa.

Pielęgnacja hibiskusa bagiennego nie jest trudna. Jeśli zapewnisz roślinie odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju, będziesz mógł podziwiać ją przez długi czas w swoim ogrodzie.

Zobacz także:
Archiwum: maj 2022