helikonia

Helikonia – poznaj ten rodzaj kwiatów ozdobnych

Z języka łacińskiego Heliconia pochodzi z rodziny helikoniowatych. Ze względu na swoje podobieństwo była zaliczana do rodziny bananowatych. Helikonia to roślina tropikalna pochodząca z gorących terenów Brazylii, Peru, Ekwadoru i Ameryki Północnej i Południowej.

choroby cisów

Jakie choroby cisów są najczęściej spotykane?

Chcesz poznać choroby cisów? Przeczytaj nasz artykuł! Znajdziesz w nim najczęściej występujące infekcje oraz skuteczne sposoby ich zwalczania. Dowiesz się też jak rozpoznać, czy cisy są atakowane przez szkodniki!

palecznik chiński

Palecznik chiński – czy jego uprawa jest trudna?

Czy wiesz, jaką rośliną jest palecznik chiński? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, czym się charakteryzuje, jakie ma wymagania uprawowe oraz jak się ją rozmnaża!

gerbera

Gerbera – uprawa i pielęgnacja gerbery doniczkowej

Gerbera to dość egzotyczny kwiat i do niedawna możliwe było wyhodowanie go wyłącznie w szklarniach. Aktualnie możesz spotkać go w ogrodach i w doniczkach. Wyglądem przypomina przerośniętą stokrotkę, a jego pielęgnacja jest łatwa. Jak dbać o tę roślinę? Sprawdź!

szafirek

Wiosenny kwiat – szafirek. Uprawa i kwitnienie

Szafirek to uroczy kwiat z obficie rosnącym kwiatostanem. Jest łatwy w uprawie i pielęgnacji, nie potrzebuje zbyt wiele uwagi. Czym różni się uprawa ogrodowa od doniczkowej? Sprawdź!

trójlist

Trójlist – czym są trójlisty, w jakich gatunkach występują i co warto wiedzieć o ich uprawie?

Trójlist to rodzaj wieloletnich roślin zielnych z rodziny melantkowatych. Obejmuje ponad 40 gatunków, które występują w północno-wschodniej oraz wschodniej Azji i w Ameryce Północnej. Charakterystyczną cechą morfologiczną trójlistów jest to, że występują w trójkach. Mają szerokie zastosowanie, np. jako rośliny ozdobne, choć wykorzystuje się je także w celach leczniczych.