Róża Chopin jest odmianą wyhodowaną w Polsce w latach 80. XX wieku. Należy grupy róż wielkokwiatowych. Charakteryzuje się silnymi, prostymi pędami.

Czym charakteryzuje się róża chopin?

Róża chopin może osiągnąć wysokość do półtora metra. Jej liście są bardzo duże, pięciolistkowe o powierzchni matowej i skórzastej.

Pąki kwiatów mają natomiast długość około 5 centymetrów. W pełnym rozkwicie kwiaty osiągają średnicę do 15 centymetrów.

Pierwsze kwitnienie białokremowych róż pojawia się na początku lata, zwykle w połowie czerwca.

Drugie kwitnienie ma miejsce pod koniec lata. Roślina wytwarza kwiaty aż do późnej jesieni.

Jakie wymagania ma róża wielkokwiatowa?

Róża chopin charakteryzuje się dość konkretnymi wymaganiami. Przede wszystkim potrzebuje gleby bardzo żyznej i przepuszczalnej. Najlepiej czuje się na podłożu piaszczysto-gliniastym o umiarkowanej wilgotności.

Stanowisko dla róży powinno być mocno nasłonecznione. Chcąc zapewnić długie oraz obfite kwitnienie, należy zadbać o regularne podlewanie w czasie suszy.

W jaki sposób sadzić różę wielkokwiatową?

Róża chopin może być z powodzeniem sadzona w ogrodach przydomowych, ale również w parkach czy na klombach. Świetnie sprawdza się jako element dużej grupy jednorodnej lub w połączeniu z ciekawymi bylinami.

Uprawa i pielęgnacja – kluczowe zasady

Po wybraniu odpowiedniego stanowiska oraz podłoża dla róży należy dbać o nią regularnie. W okresie zimowym wymaga starannego okrycia. Nie należy jednak robić tego w pierwszych dniach jesieni, lecz gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni.

Świetnym zabezpieczeniem jest także zasypanie stanowiska kopczykiem z kory, torfu oraz obornika. Dzięki temu roślina nie tylko bezpiecznie przetrwa przymrozki, ale także otrzyma niezbędną ilość substancji odżywczych.

Róża chopin to polska odmiana róży. Charakteryzuje się obfitym kwitnienie, dwukrotnie w ciągu lata. Kremowe kwiaty są spore i bardzo efektowne. Choć róża ta wymaga odpowiedniego podłoża i podlewania, dobrze sprawdza się zarówno w prywatnym ogrodzie, jak i w przestrzeni miejskiej.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022