Byliny, czyli rośliny wieloletnie można bez trudu uprawiać na działce. Nie wymagają one czasochłonnej pielęgnacji. Poznaj rośliny o ozdobnych liściach, aby wybrać odpowiednie do swojego ogrodu lub do donicy.

Piękne, wielobarwne liście lub blaszki liściowe błyszczące, skórzaste, o głębokim odcieniu zieleni. Wszystko to są cechy, które wyróżniają rośliny o ozdobnych liściach. Sprawdź, które gatunki roślin ozdobnych z liści wybierać, gdy nie przepadasz za kolorowymi kwiatami i preferujesz stonowana kolorystykę ogrodu.

Rośliny o ozdobnych liściach – dekoracyjny kształt

Ciekawy kształt blaszki liściowej to kolejny powód, dla którego warto posadzić te rośliny na swojej działce. Czasami ciemnozielona barwa liści nie jest jedyną ozdobą. Do takich roślin należą gatunki ogrodowe takie jak paproć o pierzastych liściach oraz pnącze bluszcz pospolity o liściach w kształcie serca. Liście drzew i krzewów również zachwycają różnorodnością w mniejszych i większych ogrodach.

Rośliny ozdobne z liści w nasadzeniach ogrodowych

Różnorodność gatunków i odmian bluszczu, funkii i żurawki umożliwia skomponowanie oryginalnej ozdoby. Można nimi obsadzić oczko wodne lub balkon. Doskonale też prezentują się na rabacie. Błyszczące liście bukszpanu nadają się także jako element żywopłotu, który będzie stanowił barierę i może zacienić w pewnym stopniu teren wokół.

Zanim wybierzesz rośliny o ozdobnych liściach do swojego ogrodu, upewnij się, że masz dla nich odpowiednie stanowisko. Pamiętaj o tym, że rośliny ozdobne z liści zwykle lubią rosnąć w słońcu lub półcieniu, ale nie jest to reguła.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022