Magnolia genie to piękna, choć wymagająca roślina. Do jej uprawy potrzeba zarówno dobrego stanowiska i odpowiedniego podłoża, jak i dużej dozy cierpliwości. Sprawdź, jak pielęgnować magnolię!

Magnolia genie to roślina zbiorczo zaliczana do roślin magnoliowatych. Charakteryzuje się bardzo efektownymi kwiatami, którym zawdzięcza swoja popularność. Przed rozpoczęciem uprawy warto uświadomić sobie, że nie jest to roślina dla każdego.

Skąd pochodzi magnolia genie?

W naturalnej formie magnolia występuje w południowo-wschodniej Azji, a także w Ameryce Środkowej oraz Północnej. Odmiana genie jest mieszanką magnolii nagiej oraz purpurowej powstałą we Francji.

Czym charakteryzuje się kwiat magnolii?

Magnolia genie charakteryzuje się przede wszystkim pięknymi kwiatami w kolorze ciemnobordowym. Rośnie w umiarkowanym tempie, a w okresie kwitnienia roztacza intensywny zapach.

Ma dość zwartą sylwetkę, dorastając do 4 metrów wysokości. Najefektowniej wygląda na przełomie kwietnia oraz maja, gdy pokrywa się ciemnymi kwiatami.

Jakie wymagania ma sadzonka magnolii?

Magnolia genie potrzebuje przede wszystkim nasłonecznionego stanowiska. Podłoże przeznaczone dla tej rośliny powinno być lekko kwaśne oraz delikatnie wilgotne. Gleba koniecznie musi być żyzna i bogata w substancje odżywcze.

Uprawa i pielęgnacja – kluczowe zasady

Magnolia genie to delikatna roślina, podobnie jak inne odmiany magnolii. Choć nie jest wrażliwa na zimno, nadal wymaga regularnego podlewania oraz nawożenia. W przeciwnym razie korzenie, które znajdują się dość płytko i z natury są bardzo wiotkie, szybko wyschną i cała roślina osłabnie.

Magnolia genie to bardzo efektowna roślina. Charakteryzuje się pięknymi kwiatami i większą niż pozostałe odmiany odpornością na chłód. Choć wymaga regularnej i starannej pielęgnacji, a także odpowiedzialnie dobranego stanowiska, warto spróbować swoich sił i kupić sadzonkę.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022