Wystrój najbardziej przestronnego miejsca w swoim domu musisz dokładnie zaplanować. Krzesła, stoły czy meble tam, gdzie przyjmujesz gości, to coś, co wiele mówi o twoim guście. Nie inaczej jest z roślinami. Idealne kwiaty na stół do salonu powinny być piękne, a jednocześnie niezbyt wymagające. Czy można takie znaleźć? Wiele zależy od tego, na co się zdecydujesz. Co będzie lepszą opcją – żywe czy sztuczne kwiaty? Przekonaj się o tym, czytając nasz artykuł!

Zapamiętaj!

  • Wystrój salonu powinien być dokładnie zaplanowany, łącznie z doborem odpowiednich kwiatów na stół.💐
  • Żywe kwiaty muszą mieć odpowiednie cechy, aby przetrwać z dala od światła dziennego i w ciepłym pomieszczeniu.💐
  • Sztuczne kwiaty są dobrym rozwiązaniem, jeśli warunki nie są odpowiednie dla żywych roślin.💐
  • Popularne dekoracje naturalne to róże, magnolie i hortensje.💐
  • Właściwa pielęgnacja zarówno sztucznych, jak i żywych roślin jest konieczna.💐

Żywe kwiaty na stół do salonu – jakie powinny być?

Nie ma piękniejszej dekoracji stołu niż żywe rośliny w nietypowym wazonie lub w kolorowej doniczce. Prawdziwe kwiaty muszą mieć jednak odpowiednie cechy, aby przetrwały w określonych warunkach. 

  1. Potrzebujesz kwiatka, który przeżyje z dala od światła dziennego, w ciepłym pomieszczeniu. 
  2. Jeśli zdecydujesz się na cięte rośliny we flakonie, musisz wybrać takie, które nie zwiędną zbyt szybko.

Porada na dziś

Spośród naturalnych dekoracji warto wyróżnić zwłaszcza stroiki dopasowane do pory roku. Żywe kwiaty, które wniosą nieco wiosny czy lata do domu, to na pewno ciekawa propozycja.
jakie kwiaty na stół do salonu - inspiracje

Sztuczne kwiaty na stół do salonu – cechy

Prawdziwe rośliny to najlepszy wybór, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Zdarza się bowiem, że salon jest wilgotny, ciemny i gorący, co nie sprzyja rozwojowi sadzonek. W takiej sytuacji dobrym wyjściem są sztuczne kwiaty na stół do salonu. Dlaczego? Do złudzenia przypominają swoje oryginalne odpowiedniki, ale nie wymagają wyjątkowych warunków. Plastikowe rośliny to sprawdzone rozwiązanie także dla ludzi, którzy przez nadmiar obowiązków zapominają o podlewaniu. Takie sztuczne rośliny nie są zbyt drogie, co bez wątpienia także trzeba uznać za ich atut.

Które kwiaty na stół do salonu wybrać?

Najpopularniejszymi roślinami na stół do salonu są róże, magnolie i hortensje. Potrafią przetrwać wiele dni i przyciągają nie tylko wyglądem, lecz również zapachem. Zwolennicy sztucznych kwiatów wybierają natomiast piękne, choć ulotne dmuchawce.

Łatwiej dobrać do tego pomieszczenia kwiaty doniczkowe. Są one bowiem trwalsze i odporniejsze na ciepło czy wilgoć. Najczęściej wybierane kwiaty do salonu to wśród nich skrzydłokwiat, storczyk i figowiec tępy.

Stroiki i wianki na stół

Do salonu warto wybierać kolorowe dekoracje, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowo gościnnej i relaksującej atmosfery. Stąd pomysł, aby na stole trzymać żywe róże albo sztuczne słoneczniki. Niezależnie jednak od tego, które kwiaty na stół w salonie wybierzesz, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Prawdziwe rośliny mogą wymagać:

  • podlewania;
  • przycinania;
  • przesadzania, 

Jeśli są umieszczone w wazonie, trzeba będzie oczywiście dolać im wody. Sztuczne kwiaty należy natomiast czyścić z kurzu raz na jakiś czas.

kwiaty na stół do salonu - propozycje

Kwiaty na stół do salonu na specjalne okazje

Wiele osób, aby zaskoczyć swoich bliskich, robi własnoręczne wianki i stroiki. Kwiaty na stół do salonu przypominają o świętach lub trwającej akurat pory roku. Przykładowo, jesienią stół w salonie możesz ozdobić pomarańczowo-brązowymi kwiatami. Zimą zaś warto zdecydować się na białe, pokryte sztucznym śniegiem. Przed Wielkanocą na wieńcu lub stroiku królują żółte kurczaczki, kolorowe pisanki i zajączki.

Są osoby, które uważają żywe rośliny za lepsze, ale w niektórych przypadkach warto postawić na sztuczne. Kwiaty na stół do salonu mogą również przyjąć formę stroików lub wianków. To świetna forma zaakcentowania pory roku za oknem albo zbliżających się świąt.

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2023