Bratki to niezwykle popularne kwiaty, które można podziwiać już z początkiem wiosny. Już w lutym bez problemu można kupić gotowe sadzonki kwiatów w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach. Bratki można też samodzielnie wyhodować z malutkich nasion. Kiedy wysiewać bratki? Termin siewu zależy od tego, czy kwiaty sadzimy bezpośrednio do gruntu, czy do doniczek.

Kiedy wysiewać bratki do doniczek?

Bratki – kiedy sadzić te kwiaty? Należą do roślin dwuletnich, coraz wiele osób decyduje się na uprawę balkonową tych kwiatów. W tym przypadku wystarczy kupić gotowe sadzonki i przesadzić je do doniczek. Możesz jednak spróbować samodzielnie wysiać nasiona tych pięknych kwiatów. Kiedy wysiewać bratki do doniczek? Dogodny termin pojawia się wraz z początkiem wiosny. Z końcem marca i na początku kwietnia można siać nasionka do ziemi, w której wzejdą po ok. 2 tygodniach. Siać i uprawiać bratki można w doniczkach, skrzynkach lub innych pojemnikach.

Kiedy wysiewać bratki do gruntu?

Bratki można sadzić też bezpośrednio do ziemi. W pierwszym roku uprawy zakwitną, a następnie bez problemu przezimują w gruncie. Kiedy wysiewać bratki do gruntu? Warto poczekać na naprawdę ciepłe dni i noce. Wysiew nasion przeprowadzamy od czerwca do początku lipca. Pamiętać należy, że bratki lubią dobrze spulchnioną i wilgotną ziemię. Podczas uprawy należy regularnie je podlewać i nawozić. Dzięki temu jest szansa, że ponownie zakwitną w naszym ogrodzie jeszcze jesienią.

Kolorowe kwiaty to zwiastun wiosny oraz cieplejszych i słonecznych dni. Chętnie zdobimy nimi nasze balkony i ogrody. Popularne zwłaszcza są różnokolorowe bratki, które możesz wyhodować z nasion. Pielęgnacja i uprawa tych kwiatów jest przyjemna i niewymagająca, za to efekty w postaci urzekających kwiatów mile cię zaskoczą. Nasiona możesz wysiać zarówno do doniczek, jak i prosto do ziemi. 

Zobacz także:
Archiwum: luty 2023