Jak zrobić rozdrabniacz do gałęzi? Czy takie zadanie ma jakikolwiek sens, skoro z łatwością można kupić gotowe już urządzenie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz już za chwilę!
Zapamiętaj!
- Wiosenna pielęgnacja śliw wymaga stosowania oprysków, które zapewnią im zdrowy rozwój i obfitość owoców.
- Do najbardziej typowych środków, które są używane przez ogrodników i działkowiczów, należą miedzian i mocznik.
- Ważny jest nie tylko dobór oprysku, ale również termin, w jakim należy go wykonać.
Jak zrobić rozdrabniacz do gałęzi?
Rozdrabniacz do gałęzi to urządzenie bardzo przydatne w porządkach ogrodowych. Pozwala uporać się z zajmującymi ogromną ilość miejsca odpadami drzewnymi. Wówczas można je przerobić na niewielkie kawałki drewna lub wiór. Gotowe rozdrabniacze do gałęzi mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju i mocy urządzenia. Z tego powodu, wiele osób zastanawia się, jak zrobić rozdrabniacz do gałęzi samodzielnie i zaoszczędzić pieniądze.
Rozdrabniacz do gałęzi z drugiej ręki
Chcąc zaoszczędzić na rębaku do gałęzi, nie trzeba od razu tworzyć urządzenia samodzielnie. Warto wcześniej rozejrzeć się za rozdrabniaczem z drugiej ręki w atrakcyjnej cenie. Wielu ogrodników, chcąc pozbyć się starego rębaka, zamieszcza ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych. Internet to zatem świetne miejsce, w którym warto poszukać swojego rozdrabniacza do gałęzi.
Z czego zrobić rozdrabniacz do gałęzi?
Rozdrabniacz do gałęzi może spełniać swoje zadanie dzięki obecności wałka z nożami. To właśnie ta część jest potrzebna do stworzenia urządzenia. Wiele osób decyduje się samodzielnie dospawać noże do wału. Inne niezbędne elementy to koło pasowe i oprawy łożyskowe. Jak się okazuje ich pozyskanie, wcale nie jest trudne. Można znaleźć je w innych, nieużywanych już urządzeniach. Jeśli ich nie posiadamy, warto wybrać się na złomowisko, gdzie wiele potrzebnych części można kupić dosłownie za grosze.
Rozdrabniacz do gałęzi ze starej sieczkarni
Ogrodnicy, którzy chcą stworzyć własny rozdrabniacz do gałęzi, bardzo często wykorzystują starą sieczkarnię. Jednak, aby taki rozdrabniacz działał zgodnie z przeznaczeniem, potrzebny jest również napęd. Tutaj ogrodnicy najczęściej wykorzystują stare silniki spalinowe lub elektryczne. Konieczne jest zamontowanie osłon, aby praca z urządzeniem była relatywnie bezpieczna. Przydadzą się więc stare obudowy metalowe. Warto też pomyśleć o przygotowaniu kosza, który gromadził będzie odpady drzewne.
Jak zrobić rozdrabniacz do gałęzi? Nie jest to trudne zadanie, ale podstawowa wiedza techniczna jest wymagana. Trzeba pamiętać, że urządzenia typu samoróbki nigdy nie mają gwarancji należytego bezpieczeństwa.