Co posadzić przy tarasie? Dekoracje roślinne znajdujące się na tarasie są piękną ozdobą. Muszą także spełniać szereg kryteriów, takich jak tolerancja na suszę i duże nasłonecznienie, odporność na choroby i szkodniki. Sprawdź, jakie gatunki wybrać!

Rośliny rosnące wokół tarasu zwykle narażone są na dużą ekspozycję na słońce, a także zadeptanie. Inaczej niż rośliny na taras, rosną w gruncie. Sprawdź, co posadzić przy tarasie, aby zachować estetykę i funkcjonalność otoczenia domu.

Idealne kwiaty i krzewy na balkon

Idealna roślina tarasowa jest mało wymagająca i ozdobna przez cały sezon. Wybierz taki gatunek, który będzie tolerancyjny na niekorzystne warunki panujące na tarasie, w tym intensywne opady, wiatr, słońce, niedostateczną wilgotność. Gatunki do pojemników powinny rozwijać niewielki system korzeniowy. Mile widziany jest zwisający pokrój i obfite kwitnienie. Które gatunki będą najlepsze? Klasyczne propozycje to rośliny ozdobne z kwiatów, np. pelargonie, begonie i surfinie.

Co warto posadzić przy tarasie? Spróbuj fioletowych kwiatów, np. heliotropu lub lawendy. Wybieraj takie rośliny, które lubią mocne słońce oraz te, które nie wymagają częstego podlewania.

Co posadzić przy tarasie?

Podczas planowania nasadzeń ogrodowych, gdy chcesz ozdobić swój taras, wybór jest znacznie większy. Oprócz roślin kwitnących możesz wybrać gatunki o dekoracyjnych liściach. Na lekko zacienionym tarasie dobrze będą prezentować się hortensje ogrodowe w większych doniczkach. Swój taras możesz też obsadzić szczepionymi na pniu różami lub formowanym bukszpanem. Świetnie wyglądają także pnącza, którymi możesz osłonić fragment słonecznego tarasu. Doskonale nadaje się do tego np. wilec purpurowy.

Gdy wybierasz rośliny do donic na taras, pamiętaj o tym, aby były odporne na specyficzne warunki. Możesz sadzić kilka okazów w jednym pojemniku. Pamiętaj o regularnym podlewaniu, obcinaniu przekwitniętych kwiatostanów i nawożeniu nawozem ogrodniczym wieloskładnikowym dla roślin kwitnących. Wiesz już, co posadzić przy tarasie, aby pięknie się on prezentował.

Zobacz także: