Co posadzić obok migdałka? Prunus triloba to roślina o pięknych, różowych kwiatach. Jak o nią dbać? Wskazówki dotyczące uprawy i propozycje, co może towarzyszyć temu krzewowi, znajdziesz w naszym poradniku!

Migdałek to krzew, który dobrze prezentuje się jako soliter. Możesz z jego udziałem tworzyć także wielobarwne kompozycje ogrodowe z bylinami. Co posadzić obok migdałka, aby ozdobne krzewy zachwycały swoim wyglądem? Sprawdź!

Migdałek trójklapowy – jakie ma wymagania?

migdałek trójklapowy jakie ma wymagania

Migdałki dobrze czują się na stanowiskach nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru. Krzewy dorastają do 3 metrów wysokości. Na przełomie kwietnia i maja zachwycają obfitością różowych kwiatów, które pojawiają się jeszcze przed rozwojem liści. Wyrastają na całej długości pędów i przypominają bladoróżowe różyczki.

  1. Migdałek preferuje gleby żyzne, wilgotne i bogate w próchnicę, a jego system korzeniowy nie toleruje gliniastego podłoża.
  2. Wiosną warto wspomagać go nawozem ogrodniczym.
  3. Gałązki migdałka można ścinać wczesną wiosną. Umieszczone w wodzie pędy z pąkami kwiatowymi zakwitną w cieple.
  4. Późną jesienią warto owijać drzewka agrowłókniną, aby zabezpieczyć je przed mrozem.

Co posadzić obok migdałka?

co posadzić obok migdałka

Migdałki szczepione na pniu najlepiej rosną w eksponowanym miejscu. Ziemię w dołkach warto wymieszać z kompostem. Termin sadzenia to wiosna. Potem należy obficie podlewać młodą roślinę, aby nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej. Trzeba też zabezpieczać okazy przed niskimi temperaturami. Co posadzić obok migdałka? Sadzonki posadź ogrodzie na tle zielonej ściany innych roślin ozdobnych z liści (drzew i krzewów owocowych, jak np. śliwa) lub iglaków. Pięknie wyglądają też na stanowiskach słonecznych w towarzystwie forsycji. Regularne przycinanie pomoże zagęścić koronę.

Jak pielęgnować migdałowiec?

jak pielęgnować migdałowiec

Niektóre odmiany migdałka można sadzić w miejscach lekko zacienionych. Tolerują lekko kwaśny odczyn gleby i będą dobrym towarzystwem dla hortensji. Drzewka wytwarzają odrosty korzeniowe, które warto usuwać, aby utrzymać ładny pokrój rośliny. Warto przycinać też pędy migdałka. Gdy w ogrodzie występują silne wiatry, na odsłoniętych miejscach chroń migdałki przed przymrozkiem, stosując kopczyk z ziemi.

Wiesz już, co posadzić obok migdałka w ogrodzie. Ta roślina ma ozdobny pokrój i kwiatostan. Wybieraj efektownie wyglądające odmiany o pełnych kwiatach lub pienne. Migdałek to prawdziwa ozdoba ogrodu przez cały okres wegetacji.

Zobacz także: